Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-osok! Tudnátok tanácsot...

BARF-osok! Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van két kutyám. Egy 24 kg-s és egy 35-40kg közötti.

Eddig csirkefejet kaptak főve rizzsel és/vagy tésztával.

A rizs és a tészta mindenképp marad az étrendjükben, mert rendszeresen mozgunk, és még így is vékonynak látom őket.

A húst se mindig főzöm meg, ez általában attól függ, hogy időben kivettem-e a fagyóból a húst, vagy nem.

Eddig csak csirkét kaptak, de most hozzá tudtam jutni vad húshoz, illetve marha májhoz is.

Ez szerencsére jövőhónapban bővül marha tőggyel, vesével, léppel, tüdővel, stb, szóval tisztességesen feltudok most halmozni belsőséget.

A kérdésem az lenne, hogy a vad húst mennyi ideig kell fagyasztani, vagy kell-e főzni etetés előtt, úgy mint a sertést?

Meg, hogy hetente hányszor kaphatnak vadat, májat, meg majd a jövőben belsőségeket?

Illetve, az elején leírtam a súlyokat, így kb mennyi húst kéne kapniuk?

szeretném rendesen kiszámolni, mert eddig kb negyed-negyed kiló húst, és 100-200g rizset vagy tésztát, és nem tudom mennyi zöldséget kaptak.


valamint van egy másik kérdésem is, de ezért új kérdést nem akarok kiírni.

az egyik kutyám él-hal a dióért. Olyannyira, hogy gyakorlásnál sokszor ez a jutalomfalat.

Ezzel kapcsolatban a kérdésem az lenne, hogy a dió tartalmaz olyan anyagokat, amire szüksége van/illetve kifejezetten nincs szüksége a kutyának?


Minden választ előre köszönök, ha kicsit kesze-kusza akkor elnézést, de sietek, mert most is megyünk egy nagy bandázásra, és késésben vagyok, de ezt meg szerettem volna még kérdezni.



2014. febr. 27. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A testsúly 2-3%-a kell esetekben 4-6% is ha mondjuk munkakutya.Vadat főzve ajánlatos adni mivel valószínű vaddisznó is van benne.Belsőséget heti 1x kapjanak a hús/csontoshús adag helyett.A marhatüdő, szív húsnak számít nem belsőségnek etetés szempontjából.Úgy kell a kajájukat összeállítanod, hogy 70-90%-ban hús+húsos csont legyen, 30-10%-ban pedig növény/rizs.Tésztát nem javaslok, inkább rizs legyen mondjuk répával, céklával ezzel azzal.A dió jó hatású, de ne egyen belőle sokat.Tehát ajánlom hogy vegyél mondjuk farhátat, nyakat, szárnyat és tegyél hozzá tüdőt, szivet+rizst+zöldeket.Csirkefej is mehet csontosnak de ne mindíg az legyen.1 héten 1x lehet koplalónap is ha akarsz tartani én ilyenkor natúr joghurtot+tojást adok nyersen.
2014. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
77%

A napi összsúly a testtömeg 2-3 százaléka (ki kell tapasztalni, aktivitástól, anyagcserétől, kortól is függ), ennek 40 százaléka csontos hús, és 30-30 százalék a hús és a zöldség. Ez mondjuk egy 25 kilós kutyának (ezt tudom fejből :)) össz 750 gr/nap, ebből 300 a csontos, 225-2250 a zöld és a husi (35 kilónál össz: 1050 gr/nap, csontos: 420; husi és zöld: 315-315). Emellé kapnak almaecetet, lucernaport, illetve a "kicsi" (egy éves roti szuka) folyamatosan, a nyag (2 éves husky kan) kúraszerűen kap zöldkagylót is.


A tiéid sem azért vékonyak, mert sokat mozognak, hanem mert egyszerűen nem kapnak elég kaját :)


A vadhúst csak akkor nem kell főzni, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy nincs benne vaddisznó, az ugyanis Aujeszky kórt terjeszthet.


A dióbélből semmi baj nem lehet, hasznos vitaminforrás :)


Mindentől függetlenül ajánlanám, hogy lépj be facebookon a nyesedék hús kutyáknak nevű csoportba ( [link] ), a legtöbb dolog le van írva a dokumentumok között, ha mégis maradna kérdésed, mindenki nagyon segítőkész :)

2014. febr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát ahogy nézegettem az adagjukat nem tűnt kevésnek, de most rendesen lelkiismeret furdalásom van emiatt. :(

De, amúgy nem csak ennyit esznek egész nap, mert mivel gyakorlunk is, ezért minden nap megy pluszba vagy táp, párizsi, sajt, épp mi a jutalomfalat.

De, most ez se derít jobb kedvre.

Szegénykéim, milyen szerencsétlen gazdájuk van.

Akkor szépen elkezdem növelni az adagot fokozatosan, és rendes adagot kapnak.

Pedig evés után láthatóan tele a pocak,és alszanak reggelig. Eddig azt hittem így jó.

de szerencsére nem olyan vészesek, a kisebb egy husky, neki ez az ideális súlya, a naggyal van problémám, mert rá simán eltudnék képzelni +5 kg-t. Őt sokszor tényleg soványnak látom, de most már remélem másképp lesz.


Még egyszer köszönöm a válaszokat.

2014. febr. 27. 19:50
 4/8 sippara ***** válasza:
76%
Igazán nincs mit :) és ne legyen bűntudatod, tényleg soknak tűnhet a kutyához képest a rendes adag :) ha a nagyra szerinted ráférne még öt kiló, akkor érdemes úgy beállni, hogy a jelenlegi súlya+3-4 kilóra kiszámolva kapja a kajáját, ekkora adagokat viszont már érdemes két részletben adni :)
2014. febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a huskynak ez az ideális súlya akkor neki maradhat ez az adag akár, csak akkor kell növelni ha sovány vagy kövér.Ha neki elég ez a táplálék mennyiség akkor nem érdemes többet adni mert akkor meg kövér lesz.
2014. febr. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lemaradt:A hús mennyiséget(negyed kilót) lehet növelni, de akkor a rizs legyen kevesebb
2014. febr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy 28 kg kutyám volt fél év etettem nyerssel, arányokban mi változtattunk, a barf és a prey között kb 50% hús 40% csontos hús, 10 % zöldség. Én 30kgs kutya 2 % át vettem alapul. Most 35 kg a kutya, szépen felhízott és gyönyörű lett, elértük az ideális súlyt, viszont a növekvő súlyához nem emeltem az adagot, mivel most pont jó, ha többet enne kövér lenne, ő nem túl aktív, inkább egy macika, aki szeret futkározni, sétálni, de 2 óra bőven elég neki naponta. De majd te is látod a kutyákon, mi a legjobb neki. :)
2014. febr. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is.

Mindig figyelem őket, és kicsinek állandó a súlya, a nagynak ingadozik. Most eléggé le van fogyva, de gondoltam arra is, hogy a tüzelési időszak is rájátszhat, mert ilyenkor le szokott fogyni,holott ugyan annyit eszik...

De, most már akkor szétszedem két adagra a napi kaját, és reggel esete kapnak. A huskynak bátran merek többet adni, mert vele nagyon aktívan foglalkozok, ő 100%, hogy nem hízna el, a nagy már öreg, ő kevésbé aktív, de belőle is kiszoktam hozni a lehető legtöbbet.

Nincs lustulás :D

kíváncsi leszek a változásokra. nagyon várom már, hogy megjöjjön a husi, mert hiába is, azért még kicsit bánt a dolog, hogy miattam vékony.

De örülök hogy feltettem a kérdést, így legalább tudok változtatni :)

Nem győzöm megköszönni a válaszokat. Tényleg nagyon hasznosak voltak.

2014. febr. 28. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!