Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi az a fajta kutya...

Nektek mi az a fajta kutya vagy cica, amiből ezret tartanátok, ha lehetne? Ami a kedvencetek és imádjátok!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden kutyát legszívesebben fölkarolna egy-egy ember, fajtától függetlenül, de engem most az érdekel, hogy kinek mi a fajtaorientációja.


Én yorki megszállott vagyok, bármennyit és bármilyet tartanék legszívesebben. Persze egy bizonyos szám után nem lehet több, mert már nem tudnék annyival foglalkozni, de így is a legtöbb nem tenyésztőtől vett. Szaporító telepekről mentett, menhelyről hozott, beteg, viselkedés zavaros, és még rákos yorkim is van. És mindet imádom!!! Tudom, hogy amelyik halálos beteg, az senkinek sem kéne, ezért a menhelyen élné le azt az utolsó pár hónapját, évét. Engem nem zavar, ha az a pár éve szépen telik, én hajlandó vagyok abban a tudatban elengedni majd, hogy mindent megtettem érte. Egyik kutyának, aki hozzám került maximum 1,5 évet jósoltak, ebben a hónapban van nálam 2 éve és 9 hónapja. És szerintem nem csak a gyógyszereknek köszönhető. Fontos, hogy egy ketrecben gubbasztva várja a halált, vagy egy családban él, szabadon, a többi társával és szeretik. Ettől függetlenül van yorki keverékem is és más fajtájú, illetve keverék kutyám.


De nekem a yorki fajta az, amit imádok. Van olyan ronda yorkim, akit 2x vittek vissza a menhelyre, mert állítólag a kopasz foltok (bőrbeteg volt és nem kezelték időben) miatt mindig megbámulták a "kedves gazdákat" séta közbe, ez nekik égő volt és visszavitték. Hát ez állatszeretet baromira... Engem bámuljanak csak, aki megjegyzést tesz,még le is hordom a sírig, aki meg rendesen rákérdez, hát elmesélem mi a története csórikámnak.


Nektek van olyan fajta, amiből (ha lehetne)akármennyit tartanátok?


Én rehabilitációban is szoktam segíteni különböző programokban, hogy nevelőszülőként befogadom a kutyust és hozzá szoktatom kutyához, macskához, családhoz :)



2014. ápr. 10. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Harci kutyák.

Amiket undorító, gusztustalan emberek harcra, gyilkosságra képeztek ki, őket próbálnám menteni, rehabilitálni.

2014. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nekem is van a családban olyan! szerencsére a mienké egy angyal, pedig már 5-6 hónaposan lett hozva és vadóc volt, de aztán szépen lenyugodott. Sajnos, fajtától függetlenül, amelyiket ölésre (mindegy, hogy emberre vagy állatra) idomítottak, azokat automatikusan altatják a menhelyeken... nagyon keveset próbálnak meg rehabilitálni
2014. ápr. 10. 22:45
 3/17 Firestorm ***** válasza:
Szinten harci kutyak.Most is az van.De a harcik melle meg egy Weimari es Leopard kutya is jonne.
2014. ápr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szintén harci kutyák, plusz utcáról befogadott kóbor kutyák és kóbor cicák.
2014. ápr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Bernáthegyit. :) Imádom őket.
2014. ápr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
francia bulldogok...mentett, szaporított, leelletett, ólban tartott, kikötött drágaságok...mindet megmenteném ha tehetném, imádom őket. Egyetlen egy van nekem, ő egy leelletett mamakutya, kis kajla, fogatlan, cicis, de ő a mindenségem. Ha tehetném amenniyt csak lehet befogadnék...addig is igyekszem megtenni mindent amit tudok.
2014. ápr. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Tacskó és azok keverékei. Jelenleg is 3 mentett van a családban, de többet már nem tudunk vállalni. Ha egyszer kertes házba költözök, biztos, hogy ideiglenesezni fogok.
2014. ápr. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Most staffordom van, de én a bull jellegű kutyákat választanám. Nagyon szeretetreméltóak. A másik ők a magyar pásztorkutyák. De úgy általánosságban minden fajtán segítenék.
2014. ápr. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A kihalásban lévő magyar fajtákat. Leginkább komondort.
2014. ápr. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Fajta specifikusan én a szánhúzóknak segítenék.

Sajnos nagyon sokan úgy vesznek szánhúzót,hogy jajj de szép,aztán meg meglepődnek,amikor szembesülnek azzal,hogy hoppá,ez a kutya nagyon pörög, foglalkozni kell vele, na, erről nem volt szó, akkor elő a láncot, kössük meg,vagy dobjuk ki.


De, fajtától függetlenül, bármelyik kutyának segítenék, akit nem megfelelően tartanak a gazdái.

De, ha már annyi pénzem lenne,hogy ennyi kutyát tartsak,akkor próbálnék az emberek agyához eljutni, és pl reklámokat készítenék a helyes állattartásról, iskolákba mennék gyerekeket "felvilágosítani", több bemutatót tartanék, hogy mit lehet elérni egy kutyával,ha foglalkozunk vele, és próbálnám elérni azt, hogy ne kelljen egy két állatszeretőnek rengeteg kutyát megmenteni, hanem minden kutya otthon éljen úgy, ahogy azt megérdemli. Sajnos tudom,hogy ez egy elég hosszú folyamat lenne, de talán azok a gyerekek,akikhez mennék az iskolába, később már felelősségteljesebben vállalnának állatot, és talán sok éven belül javulhatna a helyzet.

Akkor nekem se kéne rengeteg szánhúzót mentenem, hanem minden szánhúzó a családjával lehetne boldog :)

2014. ápr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!