Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap elvitték a kutyámat,...

Tegnap elvitték a kutyámat, hogy el sem búcsúzhattam tőle. Nagyon rosszul vagyok, folyamatosan sírok és nem tudok jelen pillanatban másra gondolni, csak arra, hogy valahogy vissza kell szereznem. Hogy győzhetném meg a szüleimet, hogy hozzák vissza?

Figyelt kérdés
A lényeg annyi,hogy a kutyus egy kuvasz,és a szomszédok folyamatosan panaszkodtak,hogy mindig ugat a kutya,meg h a gyerekek félnek tőle.Pedig senkit nem bántott,de ez az ok ami miatt elkerült.

2014. ápr. 11. 17:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%
A kutya ugat , a kakas kukorékol , ezt el kéne fogadni.
2014. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%
ja a ló meg nyerít , a madarak csiripelnek énekelnek stb.... Ennyi erővel lövöldözzünk a rigókra párzás idején , mert például nálunk olyan zajt csapnak hogy nem tudok aludni.
2014. ápr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
50%

Kérem szépen senki ne szapulja a kérdezőt!

Nagyjából átérzem a helyzetedet és nagyon sajnállak.

Még nagyon gyerekkoromban volt egy gyönyörű vizsla kutyánk, imádtam. Nagyon sokat vittük családostul kirándulni, anya mindig Kajlával együtt várt az iskola előtt..stb...stb.

Történt, hogy a szüleim elváltak, 7 éves voltam. Mivel apám szüleivel laktunk együtt, egyértelmű volt, hogy nekünk kell elmenni anyával. Sikerült is... egy szobát tudott anya bérelni, de még a fürdőszobát sem használhattuk, egy idős házaspárral laktunk egy házban.

Ide szerintetek tudtuk volna vinni mi a kutyát?! Nem tudhatjátok, hogy mik a körülmények a kérdezőnél!


Kérdező! Kajlának végül az lett a sorsa, hogy elkerült vidéki rokonokhoz. A nagyszüleim nem kedvelték nagyon és apa is keveset foglalkozott vele, szökős lett. Néha-néha volt alkalmam találkozni, játszani vele. De mindig sírás volt a vége. És bizony van, hogy a mai napig is róla álmodok. De nem a happy dolgokat, hanem mindig azt, hogy állunk a kerítésnél és el kell jönnünk. :(

Nyilván nem annyi idős vagy, mint én voltam akkor, de gondold át a dolgot. A tudat, hogy jó helyen van (te írtad) nagyon szuper. Ezek szerint tudod hogy kinél van, ki az új gazdája. Gondold át, hogy ténylegesen meg akarod-e látogatni néha-néha. Nagyon vacak érzés most is, de lehet hogy még rosszabb lesz, ha egy viszontlátás alkalmával ismét el kell szakadj tőle.

2014. ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

2 oldalt szomszédaimnál vannak gyerekek. Velünk szemben szintén van egy kisgyerek.


2 kutyám van mindegyik ugat ha valaki megy az utcán.

Az egyik szomszédom régebben mindig szidott minket a kutyák miatt. "Hangosan ugat nem lehet tőle aludni" stb.


Hát én meg is mondtam neki, hogy egy kutyának ez a dolga. Esetleg annyit tudok segíteni, hogy mikor éjszakás a kutyákat hátra csukom a kertbe és akkor nyugodtan tud aludni.


Meglehet mindenkivel beszélni ezeket a dolgokat. Ha valaki megakarja bezsélni megfogja.


Nálunk a "vita" 2 évig tartott. És én próbáltam vele beszélni szép szóval de nem lehetett ezért húzódott ilyen sokáig...Majd egyszer csak felhívtam a figyelmét picit erőszakosabban s ekkor beszéltük meg. Azóta nincs probléma picit vicces mert mindig kiabál át, hogy na jövőhéten éjszakás leszek.. :D


De legalább a kutyusaim itt vannak. :)

"Alkalmazkodtunk" a szomszédhoz.

2014. ápr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%
A kutyának nem dolga,hogy feleslegesen ugasson.Az ilyet jól fejbe vágták a gazdák rėgen,mert az volt a dolga,hogy indokolt esetben jelezzen,ne pedig felzavarja a környėket.A tiéd nyilván feleslegesen ugatott ės nem neked kellett elviselned.Meg gondolom kerítés sem lehetett rendben,különben egy szülő sem szólna amiatt,hogy félnek a gyerekek.Na mindegy,biztosan rossz érzés,hogy elkerült.Azt tudod,hogy hova?Ha jó helyen van,könnyebb elviselni,de ha egy gyepin..
2014. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
36%

Szép....Írnak ezen az oldalon felháborodva rengetegen, hogy a mi kutyatartási kultúránk fényévekre van a külföldtől. Aztán meg jön, hogy a kutya dolga az ugatás.

Hát, a nagy ideális külföldön nem ugathat a kutya , ahol lakott terület van. Pontosan azért vannak a "bezzeg" országokban is bent tartva a kutyák, mert nem dolguk a házőrzés. És az ugatás miatt még büntetnek is.

2014. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%
Hát érdekes lenne, hogy ha egy kuvasznak nem lenne szabad ugatni és a területét védeni... Már mindegy, de ha a szomszéd gyerekek féltek, akkor kellett volna valami tömör kerítést csinálni.... és mondjuk néha behívni a lakásba a kutyát, hogy időszakosan ne ugasson. Gondolom, akkor forgalmas helyen laktok, ha mindig ugat. Mert a kuvasz nem a semmit ugatja. Sajnálom...
2014. ápr. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Sajnos már mi is mindent megpróbáltunk,mikor otthon voltunk mindig behívtuk a kutyát a házba,mindig játszottam vele a kertbe(mikor ott voltam)és ilyenkor nem is ugatott ilyen sokat.Szerette ha foglalkozunk vele,csak apukámnak szinte estig dolgozott és nem mindig volt ideje elvinni sétálni,én meg ugye egy héten 2x mentem hozzá.A kerítéssel semmi baj nem volt,az ugatása sem zavart senkit,csak a két szomszédot mellettünk,akik annyira bunkók voltak,hogy már minden nap hivogatták apát,hogy nem bírják elviselni,hogy a kutya ugat..De szerencsére tudom,hogy jó helyen van,egy tanyán,ahol nagy a tér,és az új gazdái is sokat foglalkoznak vele.Nagyon rossz érzés,hogy nem láthatom,és nem játszhatok vele,de tudom,hogy jó helyen van.Aki viszont nem volt még a helyemben,nem hiszem,hogy fel tudja fogni a helyzet komolyságát,de köszönöm azoknak a válaszolóknak akik normális válaszokat adtak! Igazán jól esett,hogy pár ember tanácsot adott,és nem kioktatott!:)
2014. ápr. 12. 16:42
 19/22 anonim ***** válasza:

És nem tudnád meglátogatni? Ha úgyis tudod, hol van. Én biztos megpróbálkoznék vele a helyedben.

Szerintem a szomszédokkal csak az volt a baj, hogy bunkók voltak. Jó, h nem mérgezték meg szerencsétlen kutyát. Ilyet is hallottam már.

2014. ápr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
De,tervezzük apával,hogy meglátogatjuk.Csak még annyira nem tettem túl magam,akárhányszor szóba kerül,mindig elsírom magam,és attól tartok,hogy ha meglátogatnánk nem ismerne fel,tudom hülyeség..de annyira rossz,hogy lehet,hogy szegény kutyus azt gondolja,azért adtuk el mert nem szerettük...pedig nagyon nagyon szerettük.
2014. ápr. 12. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!