Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan, hogy adott...

Létezik olyan, hogy adott kutya "túl erős", "túl sok" az adott gazdinak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy kezdő és nem túl tehetséges, de nagyon elhivatott gazdi sok utánajárás, olvasás után magához vesz valami keményebb fajtát. Kicsi korától járnak suliba, rengeteget foglalkozik vele, de egy szintnél nem képesek továbbjutni, mert az adott kutya egyszerűen túl kemény az adott gazdihoz, bármennyire is próbálkozik. Vagy ilyen nincs és bárki képes bármilyen kutyát nevelni, csak egyeseknek nehezebb?
2014. ápr. 12. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyet személyesen. Középfokú engedelmességi vizsgás kistestű terrier, de ha lejönnek a futira a csaj egyszerűen nem bír vele, pedig minden technikát jól alkalmaz, lemozgatja minden nap de a kutya nem fogja be és minden új kutyához acsarkodva megy. Sajnálom a gazdit mert kivan tőle.
2014. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Van ilyen igen!
2014. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy van ilyen, rengeteg.

Aztán a "normálisabbja" kutyaiskola/kiképző segítségét kéri, a nem normális meg utcára rakja, megköti a kutyáját vagy még rosszabb.

2014. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet, és nem csak kezdő gazdinál. Vannak olyan fajták, egyedek, akikkel nagyon nehéz...

Olvasd el pl. ezt az írást: [link]


És nem hinném, hogy bárki képes bármilyen fajtát nevelni, vannak fajták, akik csak nagyon határozott, következetes gazdának valók.

2014. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van egy mudi kanom. Nagyon domináns és makacs kutya. 14 évesen kaptam, de előtte mindent elolvastam, ami elérhető volt a kutyatartásról és a fajtáról. Ennek ellenére elég sok bajom volt vele, rengeteget szenvedtem a nevelésével. Évekig jártunk suliba, azóta engedelmes kutya, de sajnos aa domináns kanokkal szemben agresszív. Erről képtelen voltam leszoktatni. Szerintetek ő is egy ilyen eset? És ha igen, akkor mondjak le arról, hogy a jövőben keményebb fajtát tartsak, pl keleti pásztort vagy pitbullt?
2014. ápr. 12. 23:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól is függ,hogy honnan van a kutya.

Egy normális tenyésztő például ha látja nem vagy egy erősebb személyiség akkor az alomból nem a legdominánsabb,pörgősebb kutyát adja oda,hanem egy nyugisat.Így kevesebb az esélye,hogy a gazdinak nehezére esik megnevelni.Persze kivételek mindig vannak.


Hát nem tudhatod,hogy egy pitbullt megtudnál e nevelni,mert ha nyugis,csendesebb példányt ad a tenyésztő és sulizol vele kölyök korától lehet,hogy teljesen kezelhető kutya lesz.


Ezért mondják mindig,hogy olyan kutyát válassz amivel elbírsz és jó helyről vedd,mert a tenyésztő tud segíteni,hogy melyik passzol leginkább hozzád.


Esetleg egy tenyésztővel hosszasan beszélgethetsz illetve gazdikkal.tenyésztő is látja rajta,hogy milyen vagy.

2014. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Én azt vallom, hogy nem minden kutya való mindenkinek/mindenkihez. Persze fel lehet nőni a feladathoz, ha van segítség, kitartás, stb...


Nekem is keményebb fajtájú kutyám van és hát az első évben megszenvedtem a nevelésével, főleg, hogy rossz kutyasulit is fogtunk ki, ahol rossz tanácsokat kaptam. Sokszor elgondolkodtam, hogy jó döntést hoztam-e fajtaválasztásnál. De szerencsére már majdnem minden rendben van.

2014. ápr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ivaros, vagy ivartalanított?
2014. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ivaros, mert kiállításra járunk.
2014. ápr. 13. 16:55
 10/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
Persze, hogy van. Meg olyan gazda is van amelyikre azért nem hallgat a kutyája, mert a gazdának nincs megfelelő hangja a kutyához. Az a hang gyenge, erőtlen, bizonytalan, csipogó, tehát a kutyának nem figyelem felkeltő.
2014. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!