Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyunk ha nincs eleg...

Mit tegyunk ha nincs eleg penzuni ivartalanitasra? A kutyank mar a vemhesseg vegen jar.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 13. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
Beszéljünk az allatorvossal hogy tartozhass pakoltasd ki majd add oda egy felelősség teljes gazdának
2014. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Vemhes kutyát nem szoktak ivartalanítani, csak a szülés után. A kiskutyákat pedig vagy elajándékozzátok, vagy elaltatjátok. Az altatás is pénzbe kerül, azt hiszem 5000 forint egy magánorvosnál, de állatklinikákon lehet olcsóbb, főleg, ha ennyi sok kiskutyáról van szó. Érdemes volna felkeresni ez ügyben a helyi állatkórházat, ami állami. Javaslom, keress olyan állatorvosi rendelőt, ahol részletfizetési lehetőség van, de nem szégyen gyűjtést kezdeni erre a célra.

Egy nagy testű kutyát 18 000-ért ivartalanítanak, nekem a kiskutyámat Pécsen 13 000-árt csinálták, de annak már 8 éve, most valamivel több.

2014. ápr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
"Vemhes kutyát nem szoktak ivartalanítani, csak a szülés után." dehogynem szoktak
2014. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéled a dokival hogy kifizeted X részletben és kész. Vagy valamiről lemondasz ebben a hónapban, és helyette erre költesz. Szerintem megéri. Annyira nem egy drága dolog.
2014. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
A kérdés az, mennyire vemhes az a szegény kutya? Én olyat még nem hallottam, hogy szülés előtt ivartalanították volna.Persze ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy valaki ne tette volna meg. Mit ír erről az orvosi etika? Mindenképpen meg kell próbálni részletre kifizetni, vagy elcsósztatni egy villanyszámlát, tudom is én, mert ez nagyon kellemetlen élethelyzet. Ha tényleg nagyon hadi lábon álltok anyagilag, nehéz azt kérni, hogy mondjatok le valamiről. De ez esetben az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ha nem tudjátok vállalni a kutyával járó anyagi és erkölcsi felelősséget és kötelességet, nem szabad állatot tartani. Ezzel nem akarok senkit megbántani, mert tudom, sokan jószándékkal, sajnálatból vállalnak be kutyát, de ez komoly dolog. Hol laksz? Nincs aki tudna segíteni? Gyerek vagy még? Mit mondanak a szülők?
2014. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Vannak, akik ivartalanítanak vemhes kutyát, de ha nem, akkor megvárják a születést, és utána altatják el, az egész almot, majd jön az ivartalanítás. Ez még mindig humánusabb, minthogy ismét egy felelőtlen alom kóboroljon az utcán.
2014. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Komoly állatvédő szervezet vitt el a falunkból utolsó idős vemhes szukát egy pesti klinikára,azonnal műtőasztalra került a kutya.

Csontsovány kóbor volt,ellésig kb.2-3 napja lett volna.Felépült,gazdinál van.

2014. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondd azt hogy részletekben fizeted! amúgy meg mért ne lehetne ivartalanítani ha vemhes?
2014. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki ***** válasza:
16%
Sürgősen keress egy rendes gazdit neki, vagy egy menhelyet, aki vállalja az ivartalanítást. Egy alom felnevelése sokkal többe fog kerülni, mint az ivartalanítás.
2014. ápr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Befogadott kutya. A befogadás után rögtön állatorvoshoz vittük, hisz nagyon rossz állapotban volt (gennyes, gilisztás seb, csontsoványság, férgesség, fülgyulladás, parvo stb. + kellet chip, oltások, kiskönyv). A dokival felgyógyítottuk, nem kevés pénz és energia volt. Összesen talán 95.000Ft-t fizettünk. Megbeszéltünk egy időpontot (Június 22.-ét), amikor majd ivartalanítja. (A meggyógyítás költségei mellé nem fért volna be egy ivartalanítás, illetve a kutyusnak is kellet egy kis idő). Azonban fogalmunk sem volt róla, hogy vemhes az utóbbi 2 hétben jöttek a jelek, de most nincs elég pénzünk. :/ A kölykök elaltatását kb. mennyiért vállalná? illetve ne mondjátok, hogy felelőtlen állattartó vagyok amíg nem ismeritek a helyzetet.
2014. ápr. 13. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!