Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi keverék kölyök...

Kaukázusi keverék kölyök örökbefogadása előtt állunk. Egy dobozban hagyták ott,1 napja lehet elválasztva anyukájától, rossz a lelkiállapota, kislány. Lehet egy ilyen kiskutyusból -ismervén a kaukázusi nem épp könnyed jellemét- mégis csak házikedvenc?

Figyelt kérdés

Az előző kutyánkat vittük sétálni minden nap legalább egyszer, továbbá a Balatonra is utaztattuk, semmi gond nem volt ezekkel. Mennyiben változna e meg most? Lehetséges hogy úgy szocializálódik egy kaukázusi keverék, hogy az alapvető jellemvonásai felülíródnak, és egy szelíd, házikedvenc jellegű kutyává válik?

Korábban csak egy golden retrieverünk volt, kertesházban lakunk, kisgyerek nincs.



2014. ápr. 13. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Honnan gondolod, hogy kaukázusi keverék (mert a bernáthegyi és a kau nagyon hasonlítanak)?

Én a leírásokból arra gondolok, hogy a kaukázusi olyasmi, mint egy kuvasz vagy komondor - ha pedig ez így van, akkor jó családi kutya válhat belőle. Annyi van, hogy várhatóan a kertet őrizni fogja, ellentétben a retriverrel.

2014. ápr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Közben rájöttem, hogy gondolatban összekevertem a kaukázusi küllemét a moszkvai küllemével - az hasonlít a bernáthegyire, a kau nem, bocsi. De a többi részét tartom a válaszomnak.
2014. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
lehet rosszul fogalmaztam kissé. arra gondolok, hogy mennyire engedi egy kaukázusi azt, hogy megdögönyözzék, mennyire szocializálódik igazi kiskedvenccé, úgy mint pl. egy goldi?
2014. ápr. 13. 23:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én két kaukázusival ismerkedtem meg életem során... Az egyik nagyon bizalmatlan volt, pont ahogy a nagy könyvben meg van írva, a másik meg egy nagy szeretgetni való macikutya volt.

Mindenképp több energia kell majd, mint a goldihoz, de talán nem lehetetlen. Most azért sem lehet itt pontos becslésekbe menni, mert mint a példa mutatja két kaukázusi sem ugyan olyan... Főleg, hogy bármivel lehet keverve... Én a helyetekben amint lehet, kutyaoviba mennék és tolnám a szocializációt ezerrel, hogy véletlenül se legyen majd gond.


Egy dologra készülj fel: lényegtelen, hogy milyen szelídre neveled, az emberek tartani fognak tőle.

2014. ápr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya is olyan mint az ember. Sok múlik a gyerek korán, főleg a kezdeti szocializáción.

Honnan veszed hogy kau és hogy keverék? A 6 hetes körüli kutyákról azért még nehéz megmondani, főleg hozzá nem értőnek.

Persze hogy lehet belőle házi kedvenc, milyen kutya lenne az ha nem?

Az ilyen kutyáknál annyi az eltérés hogy különösen sokat kell foglalkozni a falkavezérséggel.

Nagyon önálló fajták, az ember nélkül is teljesen jól el vannak. Ebből adódik hogy saját elképzelésük van, makacsok. Őrzik a területüket, ebből adódóan agresszívak a többi kutyával és egyebekkel szemben.

Ezeket kell korai szocializációval és következetes de agresszió mentes neveléssel korrigálni.

Büszke állatok ha valaki erővel akarja őket nevelni, az csak elrontja a kutyát. Tisztelettel kell rájuk hatni, azt értékelik. Náluk különösen nagy szerepe a falka dolgoknak. Sokkal jobban megértik ha kutya nyelven kezeljük őket. A goldennel nem lehet egy lapon említeni, teljesen mások. Ne is várd hogy olyan lesz. Valószínűleg nem fog neked botot vissza hozni, labdázni sem fog, és játszani sem fog a többi kutyával. Viszont lesz egy testőröd. Gyerekekkel elvannak, a gyereket faltagnak tekinti, nem fogja bántani, ám őket sose hagyjuk egyedül a gyerekkel ha másik ismeretlen gyerek is van, mert védelmére kelhet.

A családdal szemben jámbor orjások, ám jaj aki idegen a területére bejön, főleg rossz szándékkal.

Egyébként ezek a dolgok érvényesek az összes pásztor kutyára, kuvaszra, komondorra, káj, sarp, kangal.

A kutya ovi valóban sokat segítene.

2014. ápr. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Menhelyről vinnénk el, valószínűsíthető hogy kaukázusi keverék, én bár nem értek hozzá, németjuhász felmenőkre gondolnék még. Holnap nézi meg az állatorvos. Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 14. 02:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kölyök, ráadásul menhelyi kölyök, nem lehet megmondani, milyen lesz a természete. Minden kutya kézben tartható megfelelő hozzáállás mellett, de hogy bújós maci lesz-e vagy inkább egy tartózkodóbb, hűvösebb, önállóbb kutya, azt nem tudni. Ezért is szoktam javasolni, hogy aki menhelyről hoz, hozzon idősebb kutyát, aminek már kialakult, de legalábbis kialakulófélben van a személyisége és akkor nem érheti nagy meglepetés az embert, hiszen nem mindegy, kivel tölti az elkövetkező 15 évét.

Ezenkívül mivel nem fajtatiszta, egyátalán nem biztos, hogy a külleme és a természete is tipikus kau lesz, sőt.

2014. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy éppen elválasztott kölyökről nagyon nehéz megmondani, milyen fajta keveréke lehet. Nem azt kell nézni, miből lehet feltehetőleg a kiskutya, hanem gondosan nevelni, mint a többi fajtát, vagy keveréket. Amit ebben a korban feltételezni lehet, az az, kistestű, vagy nagyobb testű lesz várhatólag a kölyök.

Sok örömet kívánok a szerencsés kölyökkel való együttéléshez !

2014. ápr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kutyád természete attól függ, hogy bánsz vele, ha foglalkozol vele eleget, simogatod, beszélsz hozzá(!) akármelyik kutyából (igen, a pit bull fajtákból is) lehet házikedvenc.

Mivel menhelyről fogadjátok örökbe, nem fog azonnal a bizalmába fogadni, ki tudja, hogy bánt vele az előző gazdája. De törődéssel és idővel nagyon sokat változhat a jelleme.

(4 menhelyről örökbefogadott kutyám van.)

2014. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta hogyan alakult az életetek? Örökbefogadtátok végül?
2014. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!