Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kölyök kutya kerül a...

Mikor kölyök kutya kerül a lakásba mennyi kárt csinált ott?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy mit rágott szét?

Azt is írjátok le lécci, hogy milyen fajta kutyus volt az elkövető?

Fel akarok készülni a dolgokra :)


2014. ápr. 14. 10:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyénfüggő.

A Jack Russell terrierem soha még egy cipőfűzőt sem csócsált meg, sőt az első perctől szobatiszta volt (képességeihez mérten, nyilván), pedig a JRT-k nem állnak egyszerű eset hírében. Ráadásul akkor még iskolába jártam, napi 6 órákat volt magára hagyva.


A kuvaszom is lakásban nőtt fel, de vele itthon voltam majdnem 0/24-ben (kb. míg a boltba meg postára elmentem, addig nem), ennek ellenére ő csúnyán megrágta egy bútor sarkát, pár széklábat, néhány kesztyűt, zoknikat, műanyag kutyatálakat, egy táska szíját, virágcserepeket. Mikor tavasszal kiköltözött, a kerti locsolócsöveket rágogatta, meg a kerti csapot, további virágcserepeket és virágokat, egy spanifert, egy facsemetét, egy pórázt, meg sok-sok papírdobozt és tűzifát.


A keverék kutyám a cipőkre volt rákattanva, szerencsére nem ripityára, csak kicsit csócsált rajtuk.

2014. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
100%
Vezetékes telefon, papucsok/cipők, ágytakaró, szőnyeg, hajvasaló, műanyag játékai! kb 20.000ft volt a kár! :/ :)Golden Retriever az elkövető! :)
2014. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám amit előtte hagytam, az veszélyben volt.

Amikor el kellett menni itthonról egy fél napra, mintha bomba támadás érte volna a házat.

Én azt hittem, hogy kutyabiztossá tettem a szobát, hát,a kutya nem gondolta így. Ki se látszott még a földből,de kinyitotta az ajtót ( hogy hogy máig rejtély, mert nem érte fel a kilincset) beszabadult a konyhába,a fürdőszobába...wc papír nem maradt, a törölközőket megrágta,a szennyes ruhákat darabokra tépte. A tálakat kilökdöste a szekrényből, bevitte a szekrénybe a törölközőket,és oda bedúcolt. A virágokat kiborítgatta, amit nem borított ki,azt felásta, a növényeket kiszedegette a cserepekből.

Amikor itthon voltam, és figyelmetlen voltam, akkor is tudott ám pusztítani tisztességesen, mert a kiteregetett ruhákat rendszerint lerángatta a szárítóról, és apró cafatokra tépte.

De elég hamar meg lett nevelve, ez olyan 4 hónapos koráig tartott. Azóta is egy kis angyal (bőrbe bújt ördög :D )

Imádom. Vizsgákra készülünk, és versenyekre,szóval szép munkát végeztem vele :)

Ja, és amúgy egy husky az illető :)

2014. ápr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 keverék kutyus van, az egyik foxi keverék, a másik vizsla keverék. A vizslaszerű miatt még az asztalról is le kell pakolni, mert lop. Mondjuk a másik is, csak ő valamivel kisebb, nem ér fel mindenhová. Ha egyedül hagyod, akkor próbáld meg olyan helyiségben hagyni, ahol a lehető legkevesebb kárt okozza. Mert ha mondjuk a nappaliban hagyod, akkor esetleg szétrágja az asztalt.


Nálunk okostelefon,gyermekem által előlhagyott legódarabok, facsemeték cipők, papucsok, kanapé (mondjuk ez egy száz éves darab és azon fekszenek). A füvet kifutották a kertben,porrongyot rágtak szét...


Én már nem is számolom a kárt Csak a mobiltelefon volt 30.000 körül..

Ja és ők már nem is kölykök.

2014. ápr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Magyar vizsla: amit talált, ért és amiért fel tudott csimpaszkodni: kabátok a fogasról (fogasostúl), rengeteg játék, Barbie-baba, telefon, telefontöltő, szemüveg, szemetes, nagy zsák forgács (az érdekes látvány volt), cipők, ágyak, táska. Szóval minden.....

Skót juhász: semmi :)

2014. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Magyar vizsla: kölyökkorában minimális kárt okozott. Néhány széklábon ottmaradt a fognyoma, illetve előhagyott papucsot ártalmatlanított. A szőnyeget tisztítani kellett. Ennyi. Mondjuk mi kizártuk a nappaliból, ha nem voltunk otthon a többi helyiségben elpakoltunk.

Aztán kamaszkorában nekiállt lakberendezni. Szőnyegszegélyt leszedte, kanapé karfát szétrágta, díszgombot eltüntetett...

Virágokat sosem bántotta, egyszer levert egyet véletlenül. Asztalról konyhapultról egyszer lopott, leszidtuk, többet nem tette. Kamaszkorában többet rongált, mint kölyökkorában. Ha rajtakaptuk valamin akkor azt általában többet már nem csinálta. Csak hát nem könnyű őket rajtakapni....

2014. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Staffi: haverom iphone-ja, szerencsére csak a fóliát kellett cserélni, shaggy szőnyegünkön pár tenyérnyi foltban kitépkedte a szálakat, rendszeres kukázás, zsepi fétis, 1-2 nyári papucs konkrétan az utolsó strasszig, kanapé sarka, bármilyen elérhető kaja. Szerencsére már túl vagyunk rajta, kb fél éves koráig tartott.

Staffbull: cipők, papucsok minden mennyiségben, yukka törzsének háncsolása, egyelőre ennyi de ő még csak 3 hónapos :)

2014. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Az első corso "bűnei" : egy vezetékes egér kábele és egy telefon kábel...ja meg a ps kábele, de arról csak a borítást rágta le és még mindig használható :D De a legnagyobb bűne amit a mai napig emlegetek az anyukám féle jó diós kalács ellopása :D

A második corso : telefontöltő kábelének borítása és az is használható...úgy látszik ők a műanyag borításokat szeretik :D Egyszer meg olyan dilije volt, hogy a létező összes cipőnek a cipőfűzőiről lerágta a kis műanyag végeket :D Se előtte se utána nem érdeklődött irántuk de akkor egyszer szépen végig ment mindegyiken :D

A kis pit keverék: az ágy takaró egyik sarkát kirágta, de visszavarrtam és nem is látszik :)

Én mindig mindent elől hagytam, hagy szokják, hogy minden ott van, ne az legyen, hogy hoppá ez eddig nem volt itt, mi is ez?

2014. ápr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Jack Russel Terrier-nemtudjukmi keverék: bármit előtte lehetett hagyni, de a dohányzóasztalra rendszeresen felugrott, amit ott talált azt lelökdöste és szétszagatta, ha nem volt ott semmi, akkor jó kislány módjára a saját játékát rágcsálta, illetve ha beszabadult a konyhába, akkor kukázott, felborította és élvezettel széthordta mindenfelé a tartalmát. Amit nem rosszaságból, de rendszeresen tönkretesz a mai napig, azok a labdái és a játékai, egyszerűen addig rágja őket, amíg darabokra tépi, ezeket nagyon sűrűn kell cserélni.
2014. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon jó kis történetek :)

Akkor inkább csak a nagyobb testű kutyák ilyen rosszcsontok?

Olvasgattam neten egy két történetet és egy kicsit megijedtem amikor olyanokat írtak, hogy kirágták a falat meg az ajtófélfát :D

2014. ápr. 14. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!