Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi megbolondulhat?

A kaukázusi megbolondulhat?

Figyelt kérdés

azt hallottam hogy a kaukázusi öregkorára megbolondulhat, és akár a gazdáját is megtámadhatja. Ez igaz?

nekem is az van azért kérdezem.


2009. dec. 21. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyafajta megbolondulhat,ha rosszul tartottad,és nem foglalkoztál vele,ez nem fajta függő.
2009. dec. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

én nem vagyk egy nagy szakértő, de még én is tudom, hogy a kaukázusi amúgy is a szeszélyesebb fajtából van, ez nyilván annak az oka, hogy a kaukázusi fajtának a domesztikációja jóval később kezdődött.

egyszer, majdnem 10 éve széttépett két ikerkisbabát a család kaukázusija amúgy, emlékszem, hogy mondták a hírekben.

2009. dec. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Minden kutyából lehet "jó kutya", ha a gazdája ért hozzá, és törődik vele.


Mindn esetre én kaukázusit, kuvaszt, rottweilert, pitbullt, stb. nem tartanék gyerek mellett, mert szerintem ők a "nehezebben kezelhető" kategóriába tartoznak. De nem ítélem el, sőt, tisztelem azokat, akik képesek ezekből a kutyákból igazi, családbarát házörzőt nevelni.

2009. dec. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
na a kutya széttépte a gyereket témát hagyjuk mert a malamut is csinált már ilyet ez is volt a hírekben. a kau is csak akkor bolondul meg mint más kutya, 1.rosszul nevelted, tartod, bántod stb. 2. rossz tenyésztőtől szaporítótól vetted, mert ott nem figyelnek az idegrendszerre, azon sok múlik. én tudom nekem is van volt több kaum imádom őket, a legjobb kutyák, de csak jó gazdánál
2009. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
a nagymamámnak kettő is van! állandóan tépik egymást pedig foglalkoznak velük,egész nap otthon vannak és jó gazdik.őket nem is bántja de apukám karját már nem egyszer fogta meg erősebben.és a kutyák anyukája el lett altatva mert egy idegen bement a területére és szétszedte darabokra...
2009. dec. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

A kau és társai eredeti felhasználása szerint önálló,kemény őrzőkutyák,akik hatalmas,bekerítetlen területeken őrzik az állatokat,ott kevés emberrel találkoznak.

Szerintem nem igazán valók kis kertekbe,udvarokba(nekik valószínűleg minden zárt terület kicsi).

Itt vannak a remek magyar fajtáink,a kuvasz és a komondor,ők pont jók lennének a kau és társai helyett.

Másik nagy hiba,hogy kaut sokan vesznek kutyához nem értők,divatból,és így szinte biztos a baj.

2009. dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
14.25 most mit vársz? Még egy szelídebb kutya sem kedveli az idegeneket akkor sem azok neked rokonaid, hát még egy kau! Szerinted arcon kellett volna nyalnia apádat meg azt az idegen embert! Ő erre való! Ha nem tudták hogy ilyen veszélyes és nem tartották biztonságban az az ő bajuk nem a kaut minősíti.
2009. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
én írtam hogy széttépte a gyerekeket. én kaukázusira emlékszem. de akárhogy is, ne pontozzátok le, mert értékes információ lehet valakinek. hülyeség lepontozni azért, mert neked személy szerint nem tetszik. a kaukázusi igenis szeszélyes kutya, és a méretei miatt borzasztó veszélyessé tud válni. sok ember bántottak már, sajnos a nevelés csak egy része a viselkedésének. akinek kaukázusija van, vigyázzon rá nagyon, és figyelje minden reakcióját.
2009. dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem szeszélyes,csak nagyon kevés ember alkalmas igazán a tartására.
2009. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem fajtafüggő. Egy életen át tartó kiegyensúlyozott, jó nevelés mellett semmi baj nincsen vele. Számít még az idegrendszer, de arról nem a kutya tehet, hanem szűkebb értelemben a génjei, tágabb értelemben pedig a szaporítója (jobb esetben a tenyésztője).

Az a kau, aki megharapja a gazdáját, ott valamit a gazda rontott el.

Nagyon sok kutya (akár fajtatiszta, akár keverék) idős korára megváltozik, esetleg akaratos, mogorva lesz. De az emberek is másmilyenek lesznek idős korukra, ez egy természetes folyamat (embereknél részben demenciának hívjuk, kutyáknál maradjunk a rigolyás (?) szónál :)).

Nekem kaum van, tény, hogy az idegen emberekért nincsen oda (de nem harap és nem agresszív!), de nem is simogattatom az utcán, mindig ügyelek arra, nehogy valaki óvatlanul tudjon hozzányúlni. Minket soha, de soha nem próbált meg bántani, nekem mindent megenged. Egyszer gyakorlás közben egy jutifalit durván vett el tőlem (be volt már nagyon pörögve), és önkéntelenül feljajdultam. A kutya egy szempillantás alatt a hátán feküdt és olyan kicsire próbálta magát összehúzni, amilyenre csak lehetett. Hát még csúnyán se tudtam nézni rá :). Elmosolyodtam és úgy megszeretgettem, hogy csak na. Nagyon kedves volt tőle, szinte bocsánatot kért.

2009. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!