Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal nem...

Mit csináljak a kutyámmal nem akar enni? Van olyan, hogy egy kutya nem szeret enni?

Figyelt kérdés
Egy 17 hónapos bordeaux-i dogról van szó! Nem akarja megenni a tápot. A csirke fejet, szárnyat, farhátat meg az ilyeneket főleg a csontosokat megeszi, de abból sem eszik annyit, amennyit kellene! Szinte úgy eszik, hogy legyen a pocakjában valami, de nem jólakásig! Már kikészülök tőle, mert persze csak tőlem fogadja el a kaját, s úgy és addig eszik, amíg ott vagyok vele! De most már nem bírom, segítsek mit csináljak vele????
2008. júl. 25. 18:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, hogy van ilyen. Nekem két kutyám van, mindkettő ilyen. Az egyik egy vizsla, a másik egy jack russel terrier. El sem tudom képzelni, hogy milyen lehet az, amiről néhány gazdi mesél, hogy a kutya addig eszik, amíg van előtte étel és akkor is, ha már nem kellene.

Az enyémek nagyon keveset esznek és ritkán, de mivel mindkettő szép és egészséges kutya, és a nekem gyatrának tűnő étkezés ellenére rengeteget bírnak mozogni, így nem erőltetem. Jó minőségű táppal etetek, változatos étrenddel (beiktatok húst és csontot is, próbálok konzervet is, de az aztán végképp nem fogy) és nem hagyom előttük folyamatosan az ételt. Lerakom, ha esznek akkor fogy, ha nem eszik meg bizonyos időn belül, akkor elveszem.

Mondjuk kunyerálni nagyon szeretnek, szerintem a saját fülüket megennék, ha az én tányéromból adnám nekik oda... :-)

2008. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát ez szörnyű akkor! A mienk azért lehetne jobb húsban is, de nem olyan gáz!
2008. júl. 25. 19:29
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is így jártam. Nekem pulim van, és kínkeserves az etetés, kész színház amit művel. Mikor elhoztam, azt mondták nekem, hogy mindent eszik. Na ehhez képest a következő szokott történni. Reggeli: kicsi tej, kettő darab csirke fej, meg két fél marék száraz táp. Ezt addig eszi amíg ott állok mellette. A 125 féle száraztápból amit próbáltam, ezt az egyet eszi meg, ezt is úgy, hogy a narancssárgákat különpakolja, az nem kell neki. Vacsorára szintén kap ebből a tápból, meg valamennyi csirke fej/far hát mikor mi, ezt vagy megeszi vagy nem, de általában nem. A konzervekből ill alutasakosokból semmifélét nem eszik meg. Már próbáltam, sült rántott húst kolbászt amit mi eszünk, de még a fejét is elfordítja. Van viszont olyan, hogy egy egész vastag karéj májas kenyeret meg tudok vele etetni, természetesen apró falatokra vágva.

A gyümölcsöket nagyon szereti, és szereti még a natúr joghurtot és a kefírt.

Én pici kora óta hajtogatom ezt a z állatorvosnak, de semmi szervi baja a kutyának, és a súlya is olyan mint egy kan pulié szokott. A hangulatán sem látszik hogy valami baja volna.

Olyat is szokott csinálni, hogy három napig sem eszik semmit. Olyankor viszem az orvoshoz( lehet túlaggódom) de mindig azt mondja, hogy a súlya megvan, szervei teljesen jók, és pulikéknál ez nem is olyan ritka mint én gondolnám.

Úgy néz ki , te is kifogtál egy ilyen kutyát.

2008. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem fog éhen halni. A kutyák első, legerősebb ösztöne a létfenntartásé, ha igazán éhes egy kutya, megeszi, amit eléraknak. Egy még növekedésben lévő kutyánál - főleg, ha ilyen nagytestű - egyébként is jobb, ha egy kicsit vékonyabb, a nagyobb súly komoly hatással lehet az izületeire. Milyen tápot adsz neki?
2008. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mát egy csomó tápot próbáltunk pedigree, dog chau, friskes, purina tápok! A konzervet nem szereti, soha nem is ette, még a szalámik mennek nála, ha egészben odaadom neki! Ja és a csúcs a szárazkenyér, az olyan, mintha a királyok eledelét adnám neki!
2008. júl. 25. 21:00
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek: nem csodálom, hogy ezeket a tápokat nem eszi meg. Ezek azok a tápok, amire azt szoktam mondani, hogy inkább a disznóknak valók, annyi bennük a kukorica meg a búza. Emlékszel a "füllebegtetően húsos lakoma" szolgennel reklámozott termékre? A gyártója 4,8 milliós büntetést kapott miatta a Gazdasági Versenyhivataltól a vásárlók megtévesztése miatt, ugyanis a reklám sugallta iszonyatos magas hústartalommal ellentétben mindössze 4!!! százaléknyi állati eredetű alkotórészt tartalmazott. Ez ugye az előírt minimum. Azért nem írtam húst, mert ezek a tápok még a 4 százalékon belül is igen-igen kis mennyiségben tartalmaznak valódi húst, megy bele bőrtől szőrig, csontig minden. Az említett termék marhahúsosnak hirdetett tápjáról például kiderült, hogy csak marhavért tartalmazott. Egy szó mint száz, jobban jár a kutyád a csirke fejjel, szárnnyal és farháttal, sokan esküsznek is a természetes táplálásra. Egy kis főtt rizzsel, répával tökéletes táplálék a számára az általad felsorolt tápokkal szemben. Esetleg adhatsz neki egy kis vitamint mellé. Ha főzöl, arra figyelj, hogy ne nagyon sózd meg, mert a kutyák sóigénye negyede az emberének. Ha unod a pepecselést (mert ez néha elég fárasztó is lehet), meg időnként előfordulhat, hogy nem is érsz rá, akkor próbálj meg valami jobb minőségű tápot adni neki (pl: Pro Plan, Acana, Happy Dog, Flatazor, Nutragold, Nutra Nuggets) levessel leöntve. Én a tápok közül az Acanával szoktam etetni, a lazacos változatával, nagyon imádják! Nevetni fogsz, de mikor vegyesen adom nekik a tápot és a főzöttet, akkor mindíg a tápot eszik ki először.
2008. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Tévedtem, 48 (azaz negyvennyolc) millió volt.


[link]

2008. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Kipróbáljuk! Neked is boreaux-i dogod van? Ja már macskatáppal is kevertük a kutyatápot, de az sem vált be igazán!
2008. júl. 25. 21:47
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg próbálj ki egy jobb minőségű tápot is, bár ez sem garantált siker. Nekem a vizslámnál a Flatazor vált be, a jack russelnek az nem kell, ő a leggagyibb tápokat eszi csak meg. (Hogy miért, azt ne kérdezd). Egyként ahogy kinyitsz majd egy jobb fajtájú tápot látni fogod, hogy mi a különbség: a Flatazornak sokkal jobb illata van a másikhoz képest és ahogy megfogom érzem, hogy kicsit zsíros marad a kezem tőle, messziről sem annyira száraz a tapintása. A vizslám volt meg először, a szőrén is észre vettük a változást, amikor erre váltottunk. Nah, a jackemnek ezt hiába magyarázom, őt nem érdekli, hogy az jobb lenne neki, rá se néz.

Én a táp locsolásának nem vagyok híve, még kölyök korukban sem puhítottuk. Szerintem a száraztáp első osztályú fogkő eltávolítő (a csont mellett), ezért adom én neki ténylegesen szárazon, mert áztatva ezt a funkcióját teljesen elveszíti.

Ennyit megtehetsz a kutyáért, hogy változtatsz kicsit az étrendjén, de sokat ne görcsölj rajta, mert nem hiszem, hogy ezzel sok változást fogsz elérni. Valószínűleg ezután sem lesz falánk kutyád. Ha a súlyával nincs gond, nem alultáplált, akkor nem is kell idegeskedned, tudja a kutya, hogy mennyit kell ennie! És a kövér kutyától egyébként sincs szánalomra méltóbb, én büntetném azokat a gazdikat, akik felhizlalják a kutyát és ezzel megrövidítik az életét.

Mozgással hogy álltok? Nálunk egy kiadósabb túra, séta, futtatás után csúszik a legjobban a kaja.

2008. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nekem samoyedjeim vannak. Én fogkő ellen pirítóst adok nekik, eddig az is jól bevált. A tápra viszont muszáj vagyok levest önteni, az egyik kutyám miatt. Olyan szinten habzsol, hogy attól félek, lesz valami baja a gyomrának. Utolsónak kapja a kaját, de mire a többiek végeznek, már repetáért áll sorba, pedig az első kutyám kivételével (akit nekem is sikerült piszkosul elrontani) mindegyik nagyon jó evő, nem kell egyiknek sem könyörögni.
2008. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!