Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyának, hogy parancsra jobbra vagy balra kanyarodjon (canicross, bikejöring)?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 15. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kettő dolgot tudok elképzelni.

Az egyik hogy seta kozben belovod a jobb balt.


A másik hogy olyan hamot teszel a kutyára aminek a ket oldalán van karika ahoz kotsz egy egy pórázt es ha azt akarod hogy ballra menjen akkor a baloldalit huzod ha jobbra akkor meg a jobb oldalit.. Elsőre ez kicsit komplexnek tunim egy biciglin vagy futás kozbe ;) ugyhogy inkabb a tanitos meg séta közben a valószínűbb.

2014. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én séta közben is gyakorlom vele. Elágazásnál mondom, hogy jobbra majd jobbra megyünk illetve balra és balra megyünk. Futás közben mivel előtted megy ezért pórázzal rásegítesz. Hamar érteni fogja a parancsot.

Sima elfordulással is lehet gyakorolni.

Nálam csak egy gond van, hogy én az a "tipikus" nő vagyok akinek a jobb-bal semmit nem mond. Balt mondok és jobbra megyek. Viszont öröm ilyenkor, hogy a kutya parancs szerint megy balra és nem velem jobbra:)

2014. ápr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia. én a huskymmal korizok,és úgy tanulta meg,hogy amikor kereszteződéshez érkeztünk,akkor mindig mondtam,hogy jobbra,balra vagy egyenesen.

és kb 2 nap alatt megtanulta, és amikor száguldunk, kiabálom,hogy melyik oldalra,vagy hogy egyenesen, és ő úgy megy.

Sőt, már ott tartunk,hogy ha nem mondom neki,akkor hátra fordul, rám néz, és ilyenkor eszembe jut,hogy jaa,bal, bal! :D

De, így menet közben finomítottuk a lassít, futás, megáll, várj parancsokat is.

Most már teljes biztonsággal merek menni vele,mert tudom,hogy ha lassítani akarok lassít, ha mást,akkor azt teszi.

2014. ápr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!