Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől változik meg egy kutya...

Mitől változik meg egy kutya viselkedése egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

A szomszédom vett egy kutyát, ami az elején normális volt, csendes, békés, csak ritkán ugatott, aztán egyik napról a másikra egy agresszív őrjöngő vadállat lett belőle, ami megállás nélkül ugat, sőt nem is ugat, hanem üvölt, teljesen megőrült.

Arra tudok gondolni, hogy a gazdája beadott neki valamilyen szert, amitől ilyen lett, mert szerintem nincs olyan élőlény, ami csak úgy egyik napról a másikra ennyire kifordul magából és még úgy is marad.

Az érdekelne, hogy ismertek-e olyan szereket, amitől ilyenné válhat egy állat és hogyan tudnám bebizonyítani, hogy a szomszéd tényleg ilyet tett a kutyájával.

Szeretném minél hamarabb megoldani ezt a dolgot, mert nem akarom megvárni, hogy a kutya valahogy kikerüljön az utcára és széttépjen valakit. Szerintem simán megtenné és nagyon nem örülnék neki, ha pont az egyik családtagommal történne a dolog.



2014. ápr. 17. 08:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a szernek a neve a nemtörődömség.

szinte biztosra veszem, hogy a szomszéd nem foglalkozik a kutyával, aki unatkozik, és őrjöng. sőt azon se lepődnék meg, ha a szomszéd egy nagyon nagy mozgásigénnyel megáldott kutyát vett volna magához, amelyik még jobban tud ilyenkor őrjöngeni.

Annyit tehetsz ellene, hogy felvilágosítod, hogy a kutyatartással mi jár, és elégítse ki a kutya igényeit, mert különben a kutya kikészül

2014. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Két kérdésem lenne: milyen fajta a kutya, és milyen házban laktok? Panel, vagy kertes?
2014. ápr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy puszta nemtörődömségről van szó. Tény, hogy a szomszéd magasról tesz az állatra, de az is ott van, hogy hónapokig normális volt, aztán egyik napról a másikra megbolondult. Egyébként nem vagyunk a szomszéddal beszélőviszonyban, ő az a fajta, aki ott tart be nekünk, ahol csak tud és nem hiszem, hogy elfogadna bármilyen tanácsot a kutyatartásról.

Kertesházban lakunk, a kutya keverék, egy borjúméretű farkaskutyaféle, szóval nem alaptalanul tartunk tőle.

2014. ápr. 17. 09:25
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a szomszèdod valamikor bezàrja a kutyàt.A mi szomszèdunk őrűlt, de most komolyan.Nagyon sok kutyàja volt, sokat a sintèrek vittek el.Mindegyik kutyàja sokat volt bezàrva, ès ha kimentek az utcàra akkor volt a baj. (most is van neki kutyàja)
2014. ápr. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy befogadott kutya eleinte igencsak meghúzza magát. Aztán, ha nem elégítik ki az igényeit, akkor jön a változás. Valószínűleg most ért arra a pontra a kutya, hogy besokallt .
2014. ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla, hogy a szomszédom befogadta-e a kutyát, ahogy arról se, hogy valaha is bezárta volna.

Én nem úgy látom, hogy az a kutya annyira szenvedne, inkább azt tapasztalom, hogy az állat kihasználja, hogy azt csinálhat, amit akar és nem kell tartania a következményektől.

2014. ápr. 17. 11:52
 7/14 A kérdező kommentje:

Én továbbra is valamilyen szerre gyanakszom. Nem tartják rossz körülmények közt a kutyát, csak hagyják, hogy azt tegyen, amit akar, szóval nem hiszem, hogy a tartásmód miatt bolondult meg.

Bármit is csináltak vele, az tartósan fennálló agresszióval kísért súlyos viselkedészavart okozott nála. Én kinézem a szomszédaimból, hogy képesek beadni neki valamit, hogy hülyébb legyen.

2014. ápr. 17. 12:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, milyen fajta és hol éltek, mert lehet, hogy a kutya nincs lemozgatva, vagy ki van b*szva a kertbe, aztán jó napot, csináljon amit akar. Vagy a nemtörődömség. Ki tudja, milyen kutya, milyen múlttal, idegrendszerrel, stb. Ha valóban adott be neki valamit, akkor úgy tudod kideríteni, hogy jelentést teszel az állatvédőknél, lehet, hogy tudnak vele valamit kezdeni. Bár van egy sejtésem, miszerint csak akkor fog valami történni, ha emberre támad. Általában nem veszik az ilyesmit komolyan a kívülállók.
2014. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazság szerint én is az állatvédőkre gondoltam, de csak úgy akarom kihívni őket, hogy bizonyítani tudom az igazamat, mert amúgy csak hülyét csinálnék magamból és még én lennék a feljelentgetős szemétláda.

Még nem támadott meg senkit a kutya, de már volt olyan eset, hogy egy régebbi kutyájuk ki volt engedve és rátámadott egy gyerekre, szóval van esély arra, hogy ismét támadásig fajul a dolog.

2014. ápr. 17. 15:19
 10/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Még mindig tartom magam a nemtörődömséghez.

A nemtörődömség nem azt jelenti,hogy nem etetik,és nem simogatják meg hébe hóba. sőt, egészen pontosan pont csak ezeket foglalja magába.

Mint írtad nagytestű juhászkutya keverék.

Gondolom, hogy van benne német juhász, ami egy kemény munkakutya (attól függetlenül,hogy boldog boldogtalan tartja) meg ki tudja mi lehet még benne.

Az,ha egy ilyen kaliberű kutyával annyit tesznek egész nap,hogy néha megsimogatják a buksiját,meg este elé löknek egy tál kaját,de, legyen az,hogy néha játszanak is vele, az kb egyenlő a nullával.

Egy kutyának (pláne egy munka fajtának) mindennapi aktív foglalkozásra van szüksége, igényli a munkát, a fárasztást,a szocializációt.

Azónban,ha egy ilyen kutya egész nap bent ül a kertben, és nem történik vele semmi,akkor természetes,hogy unalmában a fáról lehulló levelet is őrült módjára elkezdi ugatni, meg mindent,ami mozog. Az is természetes,hogy más kutyákkal nem jön ki, mivel soha nem volt lehetősége arra,hogy megtanuljon velük kommunikálni. Ezek a jelenségek amiket leírsz mind arra vezethetőek vissza,hogy szerencsétlen kutyával nem foglalkoznak, és a felgyülemlő energiát szegény sajnos nem tudja máshogy levezetni.


És amúgy, már csak azért is tartom kizártnak,hogy valami szert adnak neki, mert sajnos az ilyen kutyák gazdái egy tárgyként tekintenek az állatra, és a "szerek" pénzbe kerülnek,amit tuti,hogy nem a kutyára költenek.

Sajnálom,hogy ez a helyzet áll fent nálad, de így senki se fog semmit se tenni az ügyed érdekében.

2014. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!