Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől változik meg egy kutya...

Mitől változik meg egy kutya viselkedése egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

A szomszédom vett egy kutyát, ami az elején normális volt, csendes, békés, csak ritkán ugatott, aztán egyik napról a másikra egy agresszív őrjöngő vadállat lett belőle, ami megállás nélkül ugat, sőt nem is ugat, hanem üvölt, teljesen megőrült.

Arra tudok gondolni, hogy a gazdája beadott neki valamilyen szert, amitől ilyen lett, mert szerintem nincs olyan élőlény, ami csak úgy egyik napról a másikra ennyire kifordul magából és még úgy is marad.

Az érdekelne, hogy ismertek-e olyan szereket, amitől ilyenné válhat egy állat és hogyan tudnám bebizonyítani, hogy a szomszéd tényleg ilyet tett a kutyájával.

Szeretném minél hamarabb megoldani ezt a dolgot, mert nem akarom megvárni, hogy a kutya valahogy kikerüljön az utcára és széttépjen valakit. Szerintem simán megtenné és nagyon nem örülnék neki, ha pont az egyik családtagommal történne a dolog.



2014. ápr. 17. 08:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Igazad van, az ilyen alakok tuti nem adnának ki pénzt a kutyájukért és az is biztos, hogy nagy ívben tesznek rá. Szerintem az 5-ös válasz írója tapintott rá a lényegre, lehet, hogy a kutya mindig is hülye volt, csak mástól hozták át a szomszédba és az új környezet miatt fogta vissza magát, de mostanra megszokta és már kimutatja a foga fehérjét. Rejtély megoldva.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, világosabb képet kaptam arról, hogy történhet meg ilyesmi.

2014. ápr. 18. 09:28
 12/14 anonim ***** válasza:

Megint 1-es vagyok.

Örülök,hogy segíthettünk, azonban még egy dolgot megjegyzek, amit nem szeretném,ha az emberek így hinnének.

Egy kutya sem hülye. Minden kutya remek állat, és pont olyanná válik, amilyenné nevelik.

Ezért, hogy ez a kutya ilyen lett nem a kutya a hibás, ő sajnos nem tehet erről az egészről semmit. Csakis a gazdát lehet mindenért felelősségre vonni, ami butaságot a kutyája elkövet, mert ha egy kicsit többet foglalkozna vele,vagy csak egy kicsit is nevelné, akkor fényévekkel jobb kutyájuk lenne.

2014. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Van még egy magyarázat: a szer neve másik kutya. Nincs kizárva, hogy a kedves szomszédod megszabadult a normális kutyától és hozott helyette egy bolondot, aminek hasonló, vagy ugyanolyan a hangja. Nekem már jó ideje van dolgom kutyákkal és megtanultam róluk egyet, s mást.

Ha egy kutya ilyen, akkor az az elejétől fogva ilyen, nem hónapok után változik meg a viselkedése és mindegy neki, hogy hol van, nem érdekli az új környezet, egy ilyen állat mindig csinálja a balhét. Szerintem az lehetett, hogy a kedves szomszédod megunta a régi békés kutyát, megszabadult tőle és hozott helyette egy ilyen elmebajos dögöt.

2014. júl. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A kérdező vagyok (csak közben fiókot váltottam).

Az utolsó válasszal értek egyet, amíg rendesen viselkedett az állat, nem nagyon láttam, csak sötétben és akkor egy nagy, németjuhász szerű kutyát láttam, de a veszettet már nappal is láttam a múltkor és az egy kis szürke dög nagy fülekkel.

Ez volt az igazi megoldás, valószínűleg a szomszédom kicsinálta a rendes kutyát és idehozta helyette ezt a vadállatot.

2014. júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!