Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatiszta kutya viselkedése...

Szobatiszta kutya viselkedése miért változik meg?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám aki most lesz 9 hónapos.Kiskorában kutyapelenkára volt szoktatva,lakáson belül csak arra végezte a dolgát.Kb 6 hónapos korában elvettük a pelenkát,úgy tűnt (egy egy esetet leszámitva)nincs gond a szobatisztasággal.Azonban most egy hónapja fordult a kocka. :/ Annak ellenére,hogy naponta többször levisszük,előfordul,hogy bepisil.Ma is simán bepisilt a szobában előttünk,annak ellenére,hogy nemsokkal azelőtt jöttünk fel sétából.Mit csináljak?Tegyek ki megint pelenkát?Azt már nem akartam! :/
2011. júl. 3. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor a kutyák tinik akkor gyakran megesik hogy mindent elfelednek amit kicsiként megtanultak. Légy türelmes és tanítds újra.
2011. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kénytelen leszek,mert ez igy nem állapot :S!Ezt nem akartam leirni,de mindegy,olyat is csinált hogy a párom játszott vele az ágyban (igen,nálunk felmehet),majd a kutya lepisilte a pólóját...ez egyszer fordult elő,de szerintem nagyon gáz ... :/
2011. júl. 3. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha most vált ivaréretté és ti nem bizonyultok elég határozott, megbízható, erőskezű falkavezérnek akkor simán lehet h most kezdi feszegetni a határait, elfoglalni a végleges helyét a falka élén és ezt a tudtotokra és "más betolakodók" tudtára adni, területjelöléssel. Minden tévhittel ellentétben a domináns viselkedésű szukák is jelölnek nemcsak a kanok. Egy kiegyensúlyozott, szobatiszta kutya nem piszkít be. Ennek viselkedési és nevelési okai vannak. Kutyasuli, hozzáértő segítsége aki segít nektek helyretenni a viszonyokat és megtanít titeket hogyan adjatok olyan jelzéseket a kutyának, h az biztonságban érezze magát és ne kelljen ilyen dolgokat csinálnia. Valószínű nemcsak ilyen probléma van a viselkedésében, csak a többinek nem tulajdonítottak nagy jelentőséget mert az nem zavart ennyire...pl. sétánál húz, előttetek kirongyol az ajtón, nem jön vissza behívásra, félti a kajáját vagy épp h nem hajlandó enni vagy válogat stb.
2011. júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kint rendesen végezte a dolgát?Én letennék neki egy pelust és,ha sokszor végzi rá a dolgát,akkor dokihoz vinném.Lehet,hogy felfázott.
2011. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek után meg 1000% h el van cseszve a nevelése és dominanciaprobléma miatt csinálja ezeket. Kérdés h mire vagy hajlandó h ezek megszűnjenek.... Mert általában az olyan gazdik mint ti, amikor meghallják h mit kéne tenni ezért, elkezdenek sírni h ők azt nem teszik meg az ő kutyuskájukkal.


Egy kis olvasnivaló:

[link]

kicsit hosszabban:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy ivartalanitott kan kutyáról van szó.Felfázni biztos nem fázott fel,szerintem nem az a baj,én is arra gondoltam,hogy a határait próbálja feszegetni. Amúgy ezeket leszámitva nagyon jóindulatú kutyus,más rosszat nem mondhatok rá,a sétánál sincs gond,vissza jön,ha szólok neki,valamint az étkezés is rendben van.Mindenesetre ezen a helyzeten változtatni kell !Nem ő az első kutyám,előtte még régebben volt egy kan spánielem,vele nem voltak ilyen gondok.Most konkrétan ti mit csinálnátok?
2011. júl. 3. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt interneten senki nem fogja megoldani neked. Találgatni lehet, de látni kéne a kutyát és azt h hogyan viszonyultok egymáshoz. Ha a fentebb belinkelt módszerek segítségével nem tudtok célt érni akkor szakembert kell hívni aki kívülről lát titeket és látja mi lehet a baj forrása. + önkritika és a hibák elfogadása - enélkül nem megy. Tapasztaltom szerint nincs olyan kutya aki tökéletes...csak épp ez meg az van vele. Ezek összetett és összefüggő dolgok.
2011. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. júl. 3. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!