Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő, amíg a kutya...

Mennyi idő, amíg a kutya megtanulja az "Áll! " parancsot? Kicsit kivagyok.

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves border collie-m. Ugye mindenki úgy tartja, hogy ez a fajta nagyon okos, gyorsan tanul, stb.

2 napja elkezdtem neki tanítani az "Áll" parancsot, tehát, hogy álljon fel és maradjon úgy pár másodpercig. Mivel tervezem, hogy elmegyek vele egy kiállításra, ez elengedhetetlen.

Jó kutya, nagyon szeretem, és persze okos is, de most mintha abszolút nem értené, hogy mit akarok, vagy csak egyszerűen semmibe veszi. Legalábbis ez az érzésem. Fél órát foglalkoztam vele, mindent úgy csináltam, ahogy leírták a neten. Klikker, jutalomfalat, a kutya alá nyúlni az elején és közben mondani a parancsot. Fel is áll, mikor kicsit a hasa alá akarok nyúlni és kicsit később el is értem, hogy állva is maradjon, de akármennyit próbálkozok, csak akkor áll fel, ha alá nyúlok. Hiába mondom a parancsot vagy próbálom kicsit kimozdítani az ülő helyzetből, vagy lefekszik vagy körülugrál, de az istennek sem állna fel. A végén már a sírás szélén álltam, hogy én vagyok a hülye vagy a kutya? Nem tudom, hogy mennyi idő, amíg a kutya megtanulja mit akarok tőle, lehet, hogy teljesen normális, hogy még nem ment úgy, ahogy szerettem volna. Nektek mennyi idő volt? Ha minden nap gyakorlok vele, akkor meg fogja érteni mit akarok?


2014. ápr. 17. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem felállítani kell a kutyát, hanem megállítani.

Szép lassan battyogsz vele pár lépést, vagy magad körül egy kis kört csináltatsz vele és kimondod, hogy áll! Alányúlhatsz, mellkast érinthetsz, lábadat a hátsó lába elé rakhatod, stb.

Amúgy türelmetlen vagy, hogy 2 nap után siránkozol.

2014. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pedig nem jól tanítottad, ha nem tudja. Sokszor az ember azt hiszi mindent jól csinál és nem érti miért nem tudja mégis a kutya a dolgot... próbálkozni kell máshogy. Az, hogy mennyi idő alatt tanul meg egy kutya bizonyos dolgokat, egyedfüggő és attól is függ, hogy a gazdája mennyire érez rá a tanításra. Egyébként ha ülni hamarabb tanult meg a kutya, mint állni, akkor is sokkal nehezebb megtanítani neki.
2014. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Idő kell a tanuláshoz, napi 2x, 3x 5 perc gyakorlás lenne az ideális, mert addig még ő is tud koncentrálni, nem unja meg a tanulást. Addig ne jutalmazd amíg nem csinálja meg a feladatot. Ha elkezd ugrálni, fetrengeni, akkor hagyd ott egy szó nélkül, majd kis idő múlva próbálkozz újra. Ha 2 másodpercig is áll, már jutalmazd, vagy folyamatosan tedd az orra elé a kaját amíg ő áll. Később lehet növelni az időtartamot. Fontos, hogy te nyugodt legyél, ha úgy érzed, hogy idegbajt kapsz, akkor inkább hagyd a gyakorlást későbbre, mikor lenyugszol.
2014. ápr. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát nem kéne kiakadnom? Normális, ha még nem úgy megy, mint ahogy kellene?
2014. ápr. 17. 13:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok.

Nem szabad kiakadni, azzal csak rontasz a helyzeten.

Idő kell mindenhez, nem megy egyik napról a másikra. De ha egyszer megtanulja, elég havonta egyszer pár perc gyakorlás és tudni fogja. Viszont, ha kiállításra akarod vinni, nem csak az állást, de a mozgást is gyakorolnod kell vele. Össze lehet csatolni a kettőt, a kutyának is változatosabb lesz, illetve a kiállításon is egymás után kell állni és mozogni.

2014. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A mozgás az szerencsére megy, ott nincs probléma.
2014. ápr. 17. 14:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor mikor befejezitek a mozgást, állj meg te is és add ki az "áll" parancsot. Egyből adhatod neki a kaját, ahogy megáll, először még azt kell megszoknia, hogy ne üljön le.
2014. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad kiakadni, menni fog. Valóban nem jól tanítottad, mert fekvésből nem mindig sikerül állniuk. Úgy kell ahogy többen írták, menet közben meg meg állni. Nyugi menni fog, de van amikor egy hét múlva kezd leesni a kutyának hogy mi van.
2014. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez kommunikációs hiba, nem esett még le neki, hogy mit akarsz, te meg nem úgy mutatod, ahogy ő megérti, próbálkozz más módszerekkel is, le fog esni. Nekem is minden trükköt pikpak alatt megtanul a kutyám, de pl. a szégyelld magaddal rengeteget szenvedtünk... ki tudja miért. Félretettük, pár hónap múlva elővettem, és pár alkalommal rájött a dolog nyitjára.
2014. ápr. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!