Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki milyen "trükköt" ismer...

Ki milyen "trükköt" ismer arra, hogy a kutya megtanulja ki is az úr a háznál?

Figyelt kérdés
A farkasszemeset ismerem, verni semmikép nem akarom/fogom, szóval csakis más ötleteket írjatok!
2010. ápr. 12. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te mész be először az ajtón,te eszel elősz9r,nem mehet fel az ágyra a kutya,sétánál te irányítasz stb..
2010. ápr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ennyi hülye embert...

szóval az egyik válaszoló jól írta.

Előtte menj be az ajtón.

Ne hagyd hogy az ágyadra másszon.

Ne hagyd hogy beleegyen a kajádba, ha pitizik is ne etesd kézből, max menj oda a táljához és rakd bele neki.

Tanítsd meg rá, hogy amikor eszik akkor belenyúlhatsz a táljába és megsimogathatod közben.

Taníts neki engedelmességi parancsokat.

Ne hagyd neki, hogy harapdáljon.

és olvasd el az a cikket nagyon jó és hasznos tanácsok vannak benne: [link]

2010. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amúgy udvari kutya lesz, és pitizni remélem soha sem fog...legalábbis én nem fogom rá tanítani, mert nem méltó a fajtához...szerintem.

Köszi a normális két válaszolónak a segítséget és várom a továbbiakat, de csak a normálisakat :)

2010. ápr. 12. 16:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jók ezek a trükkök, de legfontosabb a határozottság, magabiztosság, következetesség. Ezek nélkül a trükkök sem sokat érnek.
2010. ápr. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Amikor enni adsz neki, takard le valamivel, és tegyél rá pár karika kolbászt, majd edd meg előle.
2010. ápr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a farkasszemezés egy butaság. A meredt nézés a kutyáknál a méregetés, a támadásra hívás jele.

A főnökséget nem "trükkökkel" lehet elérni, hanem egy komplex nevelési rendszer szükséges hozzá.

Ebben a könyvben az összes alapvető dolog benne van, azok is, amiket itt pár válaszoló már írt. Olvasd el.

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
Nincsenek trükkök. A kutyának alapból éreznie kell, hogy felette állsz. Mindenféle viselkedéseddel, legyen az tiltás vagy jutalmazás. A "farkasszemezés" nem módszer, hanem egy teszt. Mivel a kutyád ezt kihívásnak veszi, innen tudhatod, hogy alárendeltnek érzi-e magát. Jól nevelt kutya elfordítja a fejét és kitér a provokáció elől. Ha gondok vannak vele, akkor a szemedbe néz és egy idő után támadni fog.
2010. ápr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Van olyan gazdi, aki meg is csinálja azt a kutyájával, hogy eszik valamit a kajás táljából, majd a tálat üresen leteszi elé? (Ma kevés volt a zsákmány, neked nem jutott.)

Nem tudom, de erre szerintem én nem lennék képes, a többi végülis megoldható (a könyvet még nem volt időm átolvasni).

Köszönöm a segítséget!

2010. ápr. 14. 07:31
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Határozottság egyértelműen! Semmilyen trükk nem kell hozzá, csak egyszerűen úgy kezeld, mint aki érti, hogy mit mondasz neki. Érezze a hanglejtéseden, hogy mikor dícséred, és mikor csinált rosszat.Legyél magabiztos, és tényleg hidd el, hogy Te vagy a vezért, másképp ő sem fogja elhinni.
2010. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A tálat üresen lerakni elé - szerintem nincs értelme, az ember részéről genyóság.

Az egy dolog, ha a család az asztalnál ebédel, és a kutya nem kap belőle, az rendben van (vagy csak az utolsó falatot, amikor már mindenki befejezte az evést).

De a kutya saját tálját üresen letenni szerintem szemét dolog.

Oké, hogy a farkas a őse, ahol nyilván nemegyszer előfordul, hogy kevés a zsákmány, és a rangsorban lejjebb lévőknek már nem jut.

De a kutya sok szempontból már nem farkas, ő az emberhez tartozik, ha minden este tele van a tálja, akkor arra a kutya számít, akkor az legyen tényleg minden este megtöltve. A főnökség kifejezésére rengeteg más, apró, finom jel is létezik, mint a szándékosan fitogtatott erőfölény.

2010. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!