Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitas elonyei, hatranyai?

Ivartalanitas elonyei, hatranyai?

Figyelt kérdés

Kerdesem elsosorban azokhoz szol, akiknek ivaros vagy ivartalanitott szukakutyajuk van.

Enyem egy eves, mar tuzelt 2 alkalommal, zokkenomentesen tuleltuk, benti kutya.

Erosen gondolkodom az ivartalanitason, mert azert csak jobb lenne neki es nekunk is, de nagyon felek a mutettol.

Felek az altatastol, meg ha engem is mutottek, tobbszor inkabb kibirtam erzestelenitesben, ha megoldhato volt. Ugyanigy feltem a kutyam, az altatas veszelyes. Mindig benne van a pakliban, hogy ott maradunk a mutoasztalon.

Aztan a masodik dolog, hogy tobb ismerosom ivartalanitott szukaja bepisil, vagy csak csurgat. Bentre is, mert ezek szobakutyak. Parom nem tudna ebben az esetben a kutyaval elni, sajnos valasztanom kellene, es ez senkinek sem lenne jo, szoval nagyon nem tudok donteni, ivartalanitsam- e, vagy ne.

3. dolog, hogy nagyon feltem, nagy mutet, sok mindent kiszednek belole, nagy vagas, verveszteseg, sok eret at kell vagni.

Ha fellepne nala alterhesseg, vagy daganatgyanu, nem gondolkodnek, elvinnem ivartalanitani.

De amig minden rendben van, terhes soha nem lesz, arrol gondoskodom. Tuzeleskor tisztan tudjuk tartani, tuzelobugyit jol viseli.

Segitenetek, milyen hatranyai leteznek?


2014. ápr. 17. 23:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
egy egészséges jól táplált kutya észre sem veszi
2014. ápr. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Rokonnak is ivartalanított van, semmi ilyen gond nincs vele, benn alszik szobában a szőnyegen nagyon sokszor és eddig sose volt gond vagy épp nem oda való dolog a szőnyegen.
2014. ápr. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jó dokit keress,ahol van gépi altatás is,így minimalizálható a műtéti,altatási szövődmény.Két tüzelés közötti félidőben optimális a műtét,a vizelet tartási problémák pedig nagyon ritkák.A környezetemben nem is fordult ilyen elő.A kutyám is ivartalanítva lett,szép sebbel és kutya baja.Igaz,a legjobban felszerelt helyre vittem,ahol az orvos is szépen ,alaposan dolgozik,de megérte.
2014. ápr. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ivartalanított szukatartóként azt mondom, hogy túlreagálod! Ne várd meg, míg daganata vagy álvemhessége, vagy ne adj Isten gennyes méhgyulladása lesz - utóbbiba belehalhat! -, vidd el ivartalanítani. Lehet, hogy ismerőseid kutyái azért pisiltek be, mert nem a megfelelő orvosnál műtötték, vagy valami más bajuk van. Hallottam ilyen esetet, de ez ritkán fordul elő.

Hátránya igazából nincs. Talán annyi, h a műtét utáni pár napban jóval bágyadtabbak, nagyon figyelni kell rájuk etetésnél itatásnál, és arra, h ne nyalogassák a sebüket.

2014. ápr. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Imola Ágnes ***** válasza:

Ez csak neked ekkora trauma, a kutya 2-3 nap alatt túl van rajta. Ivartalanított szukám van, de több 100 at ivartalaníttattam mikor a menhelyen önkénteskedtem. Altaás kockázat:

a több 100 ból egy esetben volt komolyabb komplikáció, de az is egy rejtett betegsége miatt, viszont az sem maradt a műtőasztalon, hamar helyrejött. A varrattal mx 10 kutyának volt gondja, azok izgatottabbak voltak, de visszavittük, visszaöltötték, és nem volt gond. És ezek menhelyi kutyák voltak, akik ugye nincsennek 24h felügyelet alatt, nem nyugodtak, mert nem saját környezetben vannak. Náluk sokkal macerásabb, mint egy otthoni, családi kutyánál, mégsem volt gond.

Saját kutyám ivartalanítása:terveztem, csak 2 hónappal későbbre, de kiderült, hogy enyhe méhgyulladása van (valószínüleg az utcai élet miatt), pár nap antibiotikum, majd 1 hétre rá műtét. Kicsit vérzékenyebb volt, de nyilván ez egy tapasztalt dokinak egyáltalán nem gond. Altatásból hamar kijött, nagyon nyugodtan feküdt, míg magához nem tért, estére már teljesen jól volt. Vizelettartási gondok nincsennek, pedig 2 éve volt ivartalanítva. A sebét nem nyalogatta, a mellette lévő kutyám azonban annál inkább segített ebben neki, de így sem volt semmi gond, talán picit pirosabb volt a seb, de szépen összefort, problémamentesen. Ha jó orvoshoz viszed, semmi, de semmi gond nem lesz.

2014. ápr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Imola Ágnes ***** válasza:
Hja, és én sem várnám meg, míg daganata lesz, mert lehet, hogy mire észreveszitek a daganatot, már áttétet képez valamelyik szervén. Nem beszélve a gennyes méhgyulladásról, amit az én kutyámon észre sem vettem, csak egy orvosi kontrolon vettünk észre 1-2 csepp fehér váladékot. Nem jelezte, pedig amúgy nagyon érzékeny kutya, mindenért nyafog, és rengeteg időt töltöttem vele, akkor szocializáltam, tanulta az alapengedelmességet. Azt ajánlom minnél hamarabb programáltasd egy jó dokihoz.
2014. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én szuka kutyámat 2 évesen műtötték, 3 tüzelésen volt túl. A 3. után álvemhes volt, és azt nagyon rossz volt nézni :(

Sajnos nálunk a műtét rosszul sült el, majdnem meghalt, de hála Istennek megmentették az orvosok. Hogy mi okozta, nem derült ki. A szívét azóta évente megnézetem, azzal nincs gond. Szóval vagy túlaltatták, vagy allergiás arra az altatóra. Tudom, hogy ezt nem jó hallani, de ez kb 1000-ből egyszer fordul elő. Viszont benne van a pakliban, még ha kicsi is rá az esély. De erre ne gondolj, mindig arra gondolj, hogy nem lesz baj, és hogy a műtét után mindenkinek jobb lesz.

Negatívumot nem tudok felhozni, nincs bepisilés (7 éves elmúlt) nem hízott el, nem zakkant meg. Sőt, azóta sokkal bájosabb természetű.

Szerintem mindenképp csináltasd meg, én megfogadtam, hogy soha többé nem fogok ivarosan tartani kutyát.

2014. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tanmese: én nem ivartalanítottam a szuka mix kutyámat, 6 éves korában hátradőltem, nem is gáz. Le kellett volna kopognom, egyszercsak megindultak az álvemhességek, a csomók az összes emlőben, gyulladás, fájdalom, senkinek sem kívánom. Ezután egy méregdrága műtétsorozat.. Azóta ivartalan persze, és megoldódni látszik a probléma, 8 éves, de nem telik el nap, hogy ne ütlegelném magam, amiért nem ivartalanítottam azonnal, amint lehetett.


A daganatok rosszindulatúak lettek egyébként, pont időben kapta el az orvos, nem lett áttét tüdőben, meg ilyenek. Betokosodott félelmetes kőkemény daganatok.


És tudod azt gondoltam, hogy velünk ez biztos nem fog megtörténni. Miért történne, 6 év alatt előtte oltást leszámítva egyszer se volt szükség állatorvosra, makk egészséges volt. Szóval ez elég nagy pofon volt a kutyának, a családnak, a lelkiismeretnek, meg a pénztárcánknak. Ez teljesen megelőzhető. Az altatástól féltem én is a legjobban, és nézd meg mi lett a vége. Jó sokszor altatták szerencsétlent, pedig elég lett volna egyszer, fiatal korában.

2014. ápr. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pikahamster ***** válasza:
Szia!Nekem sajnos a cicámat elopták de ivartalanitva volt.Szerintem. e ivartalanincsátok mert teljessen le fog lassúlni és nem lesz élletkedve és bele is pusztulhat:(
2014. ápr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pikahamster ***** válasza:
A jó meg úgye nem lesz nagyon beteg.De majd ha. Mégis meglesz akkor ne ijegy meg ha beteg lesz mert hamat kigyogyul és nem lesz semmi baj
2014. ápr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!