Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után hogyan...

Ivartalanítás után hogyan kell etetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A doktornő azt mondta, hogy 30%-kal kevesebb kajára lesz szüksége.

Viszont ivartalanítás óta zabál. Az én finnyás kiskutyám ZABÁL. Szárazat, vidáman. Persze kimérem neki az adagot- amúgy tényleg, mérlegen- de nekem kevésnek tűnik. Meg amúgy is soványka, mivel korábban nagyon válogatós volt.


Viszont neki 75g-ot ír a táp adagolása/nap. 3 részre osztom szét, ezt a doki mondta, hogy így csináljam, mert viszonylag gyakran hányt savat, és mióta 3x kap ez el is múlt. De szánalmas kis adagnak tűnik. Amúgy a kutyám elég aktív is folyton megy, rendezkedik, játszik.


Tudom, hogy ti nem tudjátok megmondani, hogy mennyit kellene adni neki, csak arra vagyok kíváncsi, hogy nálatok hogy volt ivartalanítás után? Hízékonyabb lett a kutyus? Többet akart enni? Mennyit adtok neki enni a korábbiakhoz képest? Köszi a válaszokat.



2014. márc. 27. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugtass meg hogy 750 grammot akartál írni :) Ha minőségi táppal eteted, akkor szerintem elég lesz ez neki, gondolom nem több 10 kilónál a kutyus.


Igaz, nekünk cicánk van, ivartalanított lány, ő 600 grammot kap kb egy nap (6 kg egyébként a drága), de van hogy két napig is majszolja még ezt az adagon. Taste of the wildet kap.


Kutyánál amúgy is az az egészséges ha mindig kapható evésre.

2014. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocsi, én vagyok a hülye és fáradt :) szóval egy 5 kg-s kutyának a 75 g elégnek kéne lennie
2014. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem változott az étvágya, hogy hízékonyabb lett-e, azt nem tudom, mert elég nyüzüge volt mikor a menhelyről kihoztam és nemsoká átesett a műtéten is.


Az etetési útmutatót nem kell szentírásnak venni. Ha sovány a kutyád, nyugodtan adj neki többet, ugyan úgy három részre elosztva, majd ha elérte a kívánt súlyt, csökkentheted az adagot.

2014. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem lettek hízékonyak nálam. nem tudom, egyáltalán mennyire igaz,hogy az ivartalanítás után elhíznak. biztos van ilyen is,olyan is....


ha a kutyád sokat pörög, elképzelhető,hogy nem elég neki a 75 gramm. egy nyugis, pihenős kutya kevesebb energiát igényel. figyeld a kutyát, látni fogod, hogy kell-e változtatni.

2014. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám semmit sem változott, előtte is zabált, most is zabál. Egyáltalán nem lett hízékonyabb, ugyanúgy küzdenem kell, hogy ne legyen túl vékony. Ugyanannyit adok neki enni, mint előtte, de az már akkor is sokkal több volt mint az előírt.
2014. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem mérem neki olyan szigorúan, csak majd ha hízik. :)
2014. márc. 27. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi egyszer mértük ki, az elején, hogy a leírásban megadott mennyiség mennyi is. Onnantól figyelem a kutyát. Ha látom hogy fogyott akkor emelem, ha egy picit hízott csökkentem. Nekem még folyamatosan nő, állandóan figyelnem kell. Ivartalanítva lett nemrég, így most fokozottan figyelek.


A kutya amúgy addig bír enni, amíg ki nem pukkad. Az sosem szabad mércének lennie.

Az én kutyám még azt is eljátsza, hogy a száraztápra nem iszik semmit, úgy ő is még azt érzi alig van benne valami, aztán jön kunyerálni. Mikor rájön, hogy nem kap, akkor iszik egy nagyot. Ettől feldagad a táp a pocakjába, ő is teltnek érzi, megy pihenni.

2014. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!