Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Bearded...

Mi a véleményetek a Bearded Collie ról, tapasztaltak válaszát várom, mik a fontos tudni valók róla?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 18. 18:35
 1/3 anonim válasza:
26%
Nagyon nagy a futás igénye, és nem elég neki ha nagy kertben van pl. kell vinni még kutya futatóba. MIvel ő eredetileg a birkákat terelte. Én annyira nem ajánlom, de te tudod.
2014. ápr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gurti ***** válasza:
100%

A beardie egy nagyon vidám, barátságos és szeretnivaló kutya. Nekem 4 beardiem volt, jelenleg hárommal élek együtt. Én nem gondolnám, hogy olyan borzasztóan nagy a mozgásigénye, persze kell neki a mozgás mivel pásztorkutya de nem ez jellemzi a legjobban. Imád lusztizni és a gazdival lenni. Nagyon könnyen alkalmazkodik csak a gazdi legyen vele és szeresse. Nagyon inteligens kutya de emellett kis idióta természete is van. Mindig mosolyt tud csalni az ember arcára. Szüksége van egy kis szabadságra, hogy ki tudja bontakoztatni a "szelebeardie" személysigét. Mindig adni kell neki valami feladatot, mert ha nem kap csinál magának. Könnyen tanul, de emellett tud makacs is lenni. Gyerekekkel is jól kijön és első kutyának is alkalmas. Ha rendesen foglalkozva van vele akkor nincs vele semmi baj + azt ő meg is hálálja. Csak ajánlani tudom, mert egy borzasztóan aranyos és szeretnivaló fajta. A szőre ha hetente egyszer jól ki van fésülve akkornavval sincs semmi baj. Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok.

Üdv

2014. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 beatka77 ***** válasza:
56%

A szőre rendszeres ápolást igényel, de erre van kutyakozmetikus.



A fajtaleírás alapján is vinni kell gyakran sétálni, és bizony ő 8-10 kilómétereket is könnyen megtesz, sőt az ideális távja, ha esik, ha fúj.



Ennek ellenére tökéletesen lehet tartani lakásban, hiszen a kert önmagában kevés neki.



A lakás mellett szól, hogy a városi élet több változatosságot jelent számára, amit szintén igényel, és a szőre is könyebben rendben tartható.


Önmagában a kert nem biztosítja számára sem az elegendő mozgást, sem a változatosságot.



Szerintem tökéletes első kutya, de 1 éves koráig sok foglalkozást igényel.



Lassan fejlödő fajta, így mozgatása másfél éves koráig korlátozott és fokozatos mértékű lehet.

2018. dec. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!