Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnek ellene?

Mit tehetnek ellene?

Figyelt kérdés

A kutyam figyel ram, sokszor nagyon szepen, az elvarasoknak megfeleloen viselkedik.

Viszont ma kimentem futni egy kozeli parkba, de o nem akart velem futni, huzatta magat. Nem nyuztam, mert egyebkent is tuzel, ezert inkabb a porazzal odaakasztottam egy padhoz, odatettem melle a pulcsimat is, en pedig par meterre a padtol elkezdtem futkarozni oda- vissza , max ha 50 meterre hagytam el a kutyat, aki fent ult a padon es nezett. Semmi kulonos zajt nem hallottam, de egyszer csak latom, amikor szemben haladtam vele, hogy a kutyam kiakasztotta a poraz veget, es nem elem futott, hanem hazafele, huzta vegig magaval a porazt. Hivtam, de nem erdekeltem. Egy egyenes uton futott , a jardan ment, de elotte at kellett szaladnia az uton, szoval nagyon megijedtem, nehogy jojjon egy kocsi. Itthon az ajtoban szepen megvart, mint aki jol vegezte dolgat.

Regebbi kutyaim allandoan rajtam logtak, biztos, hogy egyik sem szaladt volna ellenkezo iranyba, sot futkorasztak velem, nem az, hogy hisztizik es nem tetszik neki, hogy arra fut,olyan tempoban, ahogy en. O egy staffbull terrier, mar tobb, mint egy eve nalunk van, de valamiert nem ragaszkodik hozzam.

Az biztos, hogy szeret de barki mast is, mindenkit imad, baratsagos kutya.Sokat foglalkozok vele, nagy mozgasigenyu. Lakasban tartjuk, bar van kert is, de az nem teljesen zart, igy ott csak felugyelettel van kint.

Hogy nyerhetnem el a ragaszkodasat, ami elvileg minden kutyaban ott van a gazdaja irant?

Mondjuk meg jo, hogy az otthonaval tisztaban van, melyik ajto az...

Hihetetlen, hogy o nem ragaszkodik, hol a kutyahuseg, elrontottam valamit?


2014. ápr. 19. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem valamitől megijedt. Sok időt töltessz vele?

Kiskorától veled van?

2014. ápr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

7 hetes kora ota velunk van, az utobbi fel evben egesz nap vele vagyok, jartunk kutyaiskolaba is, de ott se viselkedett mindig teljesen ugyanugy, szetszort, gyakran figyelmetlen, tulzottan baratsagos mindenkivel, viszont nagyobb dolgoktol, foleg amik zajosak, azoktol fel. Pl kukasauto.

Ha csak mi vagyunk vele, legtobbszor kiszamithatoan viselkedik, szot fogad, figyelmes.

A parkban semmi es senki nem volt, csak mi ketten, megis valamitol halalra remult, hogy igy hazafutott.

Nem tudom, ha agyilag lenne baja, gondolom nem tanulna ilyen konnyen, ugyanis sok trukkot tud, es nagyon gyorsan tanul.

Viselkedes minden korulmenyek kozott megsem megy neki.

16 honapos szuka, most eppen tuzelt.

2014. ápr. 21. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!