Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv. Társasházban lakom a 2....

Üdv. Társasházban lakom a 2. emeleten. Szeretnék egy kiskutyát. Kis termetű kutyára vágynék és nem szeretnék hosszú szőrűt, mert nem szeretném, hogy a lakásban mindenütt szőr legyen. Tudnátok nekem ajánlani kutyafajtákat?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm.Mivel rengeteg szabadidőm van a mozgásigényéit tudnám teljesíteni. Én a Boston terriert néztem ki magamnak,mert olyan kis sportos alkatú és nagyon aranyos.

Tapasztalatokat is várnék a fajták mellett.



2014. ápr. 19. 12:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

üdv . társasházban lakom , nagytestű ,hosszú-szőrű kutyával ,és ...JA . hullik a szőre mint állat . de tudod, azoknak akiknek rövid szőrű kutyájuk van ,és lakásban tartják, na nekik aztán mindenhol apró kicsi kutyaszőrök vannak a lakásban ! mindenhol! mert nem kifésülhető,és nem összeszedhető a fésűből. stb.stb :)

az a gyanúm ,hogy te szó szerint egy kiskutyát akarsz .

sajnos ,olyan meg nincs . mert minden kutya felnő egyszer. vannak kisebb termetűek, de ők is kutyák,és sokszor komoly erőszakos , domináns viselkedésformát mutatnak. vagy nem mindíg " kedvesek és aranyosak ". stb. de erről gondolom fogalmad sincs. csak a szőrük hosszáról és hogy talán kevesebbet kell takarítani utánuk :) a kutyák nem csak " aranyosak " . a kutyák élőlények, komoly gondozási és foglalkozási igénnyel . vajon te ,akinek ezekről a dolgokról fogalma sincs, hogyan fogod elérni ,hogy ..............:) na ,ezt majd te magad megtapasztalod :)

2014. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Rövid szőrű csivava :) Nagyon jófej kutyák.


A boston terrier nyomott orrú, rosszul viseli a nagyon meleget/hideget...


Hosszú szőrű kutyám volt, hát minden csupa szőr volt, most egy rövidszőrű fogalmamsincsmilyen korcsom van (:D) és annak meg csak vedléskor jött nagyon, most meg alig.


De van megoldás a szőrre.

Metabo porszívó, hozzá turbó fej. Mindent felszed. Az ilyen standard hepa szűrős csodák semmit nem érnek.

2014. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Már előttem leírták, de én is megteszem. A rövid szőrt nem lehet olyan jól kifésülni, mint a hosszút, és jobban ragaszkodik is a bútorokhoz/szőnyeghez/ruhához. Egy jó tanácsom is van: ha esetleg nincs pénzed egy törzskönyves ebzetre, akkor fogadj örökbe. Ebben az esetben arra is van lehetőség, hogy egy nem kölyök, de benti élethez teljesen hozzászokott, nevelt felnőtt kutyát 'szerzel be', aminek meg tudják mondani a jellemét, és az igényeit. Ha ezt választod, olyan állatvédő szervezetet keress, ahol van ideiglenes befogadás (az ideiglenesek nevelik a kutyák egy részét).
2014. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Lili;) válasza:
Irány a menhely!Máshol aligha találsz olyan szerető kutyákat mint ott! Menhelyi kutya=örök barát ezt tapasztalatból tudom! Egyébként a fajtamentéseket is nézheted ott is vannak aranyosak! :)
2016. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!