Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyalogatja a kutyám a...

Miért nyalogatja a kutyám a lábát?

Figyelt kérdés
Főleg esténként, alvás előtt elég sokat nyalogatja a lábszárát. Mi arra gondoltunk, hogy ugye álvemhes (most kezeljük ki) és lehet, hogy azzal van összefüggésben. Ti mit gondoltok?
2014. ápr. 20. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

szokott allergia előjele lenni, akkor egészen addig megy, hogy már nem lesz ott szőr, gyulladásos lesz:S


lehet idegesség: nyalogatás és mancsrágás szokott az lenni


vagy lehet az, ami sajnos a mi kutyusunknál, ő fájdalmában rágta:S kapott izületi gyulladáscsökkentőt és elmúlt, de sajnos nagyon öreg, így sokkal jobb már nem lesz a helyzet:S


vagy egyszerűen csak tisztogatja...ők is szokták:)

2014. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gyöngy9400 ***** válasza:
Az álvemhességet nem lehet kikezelni, csak tüneti a kezelés. Ciklikusan vissza fog térni. Az egyetlen tökéletes megoldás az ivartalanítás. Ha nem akarsz kölyköket - márpedig remélem, nem akarsz felelőtlenül szaporítani - akkor tedd meg ezt mielőbb. Nem csak az álvemhességet véded ki, hanem egy csomó későbbi - főként a hibás hormonműködésből adódó - betegséget előzhetsz meg vele. Pl. méhgyulladás, emlődaganatok. Mindezt tapasztalatból tudom sajnos.
2014. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok az álvemhesség lehetséges következményeivel. Miből gondolod hogy felelőtlenül szaporítanám? Kiállítási célra, tenyésztésre vásárolt kutya, az állatorvos írt neki gyógyszert ami legközelebb megelőzési célra is jó lehet. Nyilván ha most sem fog javulni, ivartalanítva lesz, mert ő a legfontosabb, de a jelenlegi állapotában nem is lehetne megműteni.


Az elsőnek köszönöm (meg ettől függetlenül Neked is, második), az allergiára már én is gondoltam, de nem sebes meg nem nyalogatja agyon, csak este, mielőtt elalszik...

2014. ápr. 20. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!