Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam le a kutyám?

Hogyan fárasszam le a kutyám?

Figyelt kérdés
1,5 éves foxikeverék kan kutyus. Nem járunk kutyasuliba, nincs futtató a városban.

2014. ápr. 21. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Séta? Labda? Frizbi? Tanítás? Bot?
2014. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk kutya suli,séták az erdőben,frizbi, agility stb.
2014. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nagy séták, játék, tanítás, ha van a közelben park, vagy esetleg rét, akkor ott futkározás (nem 10 percig).
2014. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs kutyasuli a városban. A park nagyon kicsi, elkezd futni és kint is van a körforgalomban. Nem érdekli a labda. Az agilityben már nem fárad ki. Csak szántóföldek vannak a közelben.

Séta közben mindig húz és 10 perc után alig tud levegőt venni, mert húzza a nyakörv. Hogyan szoktassam róla le?

Van valamilyen szabály arról, hogy hány éves kortól lehet egyedül kutyátsétáltatni? Még csak 13 vagyok.

2014. ápr. 22. 11:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is valamiféle foxikeverék lehet a kutyám... Én egyrészt sokat sétálok vele, másrészt mindig van játék meg tanítás.


Egy nap legalább 3 séta van, ebből reggeli-esti 20 perces egészségügyi pisilős séta, a harmadik meg egy naaaaaaaaagy legalább 1 órás séta délután (attól függ, hova megyünk). Ettől eléggé el szokott fáradni.


Ha a labda nem érdekli, próbálkozz meg a kötéljátékkal:

[link]


Ha kötélhúzást játszotok, abban el lehet fáradni :)))

Tanítsd mindenféle trükkökre, ül, pacsi, fekszik, marad, fordul, stb...Ettől is lefárad :)


Esetleg vegyél/csináltass neki egy hosszú (10méteres) pórázt és akkor szabadabban futkoshat a parkban.

2014. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyomkövetés!

Szántóföldes terület pont jó erre.

Keress rá neten, vannak videók, leírások, kezdőként hogyan lehet belefogni.


Én is ezt csinálom az enyémmel, de jóval egyszerűbben, mint a jutalomfalatos - leszúrogatós módszer.

Neki bőven elég pl, ha egy labdát eldobok, míg nem figyel - pl buja fűben, nagy gazban valahová - majd meg kell keresnie, kizárólag az orrára hagyatkozva.


Érdemes egyszerűbb dolgokkal elkezdeni, majd ahogy belejön, nehezíteni.

Én este szoktam vele gyakorolni ezt, közepes testű kutyával, derékig érő fűben ... gyakran én sem látom, hová esik a labda, de hogy ő nagyon élvezi megkeresni az biztos, és fárad is közben, rendesen.

2014. ápr. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem derékig, hanem térdig érő fűben. :D

Amíg leszúrod a jelzőpálcikákat, és elhelyezed a falatokat, addig rögzítsd a kutyát egy helyben, majd ha kész vagy, mehet a keresés.


Ha ugyanezt labdával csináljátok, vagy más tárggyal, akkor fordítsd el az ebet, hajítsd el az eszközt, majd indulhat a keresés, majd a jutalmazás.

2014. ápr. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. ápr. 24. 10:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha eldobod neki a labdát, az hogy lesz nyomkövetés? Sima labdakeresésnek nevezném. Amennyiben elviszed és leteszed,majd a nyomodon megtalálja azt már talán lehet annak nevezni. Foxim van, nekem falós, nem pakolgatnék földre kaját neki, úgy hogy nincs mellettem segítség. Ha mégis belevágsz, kell egy rituálé az elinduláskor, hogy tudja a kutya csak akkor eszünk kaját földről.

Inkább egy másik féle nyomkövetést csinálnék vele, az pedig az , hogy elsétálsz leteszed a jutallmat, majd kezdetben visszasétálsz a nyomodon, majd később elsétálsz kerülővel a jutalomtól.Majd folyamatosan növeled a nyomfektetés és az indulási idő közötti különbséget.

Ne engedd ha mással foglakozik közben, csak foxiból van, nagyon rafináltak :)

Mondjuk az ilyen fajta terrierek képesek nem sokat pihenni, ha valami érdekesről van szó. Legyen az sima ugatás.

Ha nem labdázik én megtanítanám rá jutifalival. Meg lehet és mániákusak lesznek és a legegyszerűbb mód a lefárasztásra. Vagy valamilyen apporttárgy vissza hozatalával.

2014. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj még a húzást kihagytam. Nehéz dolog...Egyik módszer, hogy mindig irányt váltasz amikor elkezd húzni. Ez nekem bejött, de nem foxinál, mert minden irányban van neki valami érdekes dolog. Másik az egysoros fojtó.Amikor húz rántasz egyet. Nem szabad hagyni, hogy folyamatosan fojtsa magát, mert hozzászokik és nem fogja érdekelni a rángatás, no meg persze a folyamatos fojtás sem. Sima nyakörvbe is megrántom, használ neki,no persze egy ideig. Bár indulás után 30 perc az az idő,amikor már nem igazán húznak. Ha sietünk és nincs időm ezzel foglalkozni inkább hámot rakok rájuk,abban lehet.

Szerintem sétáltathatod, de legyen nálad mindig az oltási hivatalosan kérhetik. Régebben bizonyos fajták voltak korhoz kötve, de ez sem a foxikeverék volt :)

Sok sikert!

2014. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!