Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia Bulldog SOS?

Neboysse kérdése:

Francia Bulldog SOS?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2 éves kan Francia Bulldogom. Ezalatt a 2 év alatt egészséges volt, de kb. 2 napja valami baj van a hàtsó làbaival. Tünetek a következők: - semmi előzmény nélkül elmegy az erő a lábaiból és csak tàntorog. Nem bírja el a sajàt súlyàt.Biztos, hogy nem fàj neki mert megmaszíroztam de arra nem reagàl. A màsik, valahogy meg van görbülve a hàta mint amikor kakilni akar de nem tud. Amúgy a kaksizàssal sincs gond a 2 nap alatt rendesen wc-zett! Nem tudom mi lehet a baja és meg vagyok ijedve, hogy valmi komolyabb baj van! Tudna valaki valami hasznos infoval szolgàlni ezügyben?
2014. ápr. 21. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Tenyésztőtől vetted garanciával,papírokkal?
2014. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ortopéd állatorvoshoz kellene fordulni a problémával, aki alaposan kivizsgálja. Lehet neurológiai háttere a problémának.
2014. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtöl vettem, de nem kértem hozzà tkönyvet.
2014. ápr. 21. 20:22
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Azért kérdeztem,hogy tenyésztőtől van-e,mert szaporítónál vásárolt kutyánál,főleg ilyen tönkretett fajtánál egy csomó öröklődő probléma okozhatja.
2014. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

Rendes,kennelnévvel rendelkező tenyésztő?

Mondjuk rendes nem lehet,mert igazi tenyésztő csak törzskönyvvel(nem opció,jár a kutyához,anélkül nem adják ki a kiskutyát a kezükből),garanciával ad el kutyát.

Nem üthette meg magát,nem eshetett le valahonnan?

2014. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem ütötte meg magàt és nem esett le sehonnan. Kb tetőtől talpig àtvizsgàltam a kutyust de tuti nem történt vele semmi! Nem értem, mert tényleg nem volt eddig vele semmi probléma.
2014. ápr. 21. 20:31
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha nincs a kutyára egészségügyi garancia, akkor istenigazából zsákbamacskát vettél, meg volt minden esély arra, hogy ez fog történni. És itt most nem egy papírfecniről beszélek, hanem arról hogy a tenyésztő kutyái szűrve vannak olyan genetikai betegségekre, amit örökölhetnek a kölykök. Ennek hiányában vagy beteg lesz a kutya vagy nem. Sajnos szegény a rosszabbik kategóriába tartozik. Esetleg nem tudod felhívni akitől vetted a kutyádat, hogy ilyenkor mi van? Beszáll-e a kezelés költségébe vagy legalább segít? Ha már a pénzt olyan szépen elkérte meg a kölyköket is a világra kellett hozatnia...
2014. ápr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
A szapis fajtajellegű keverékednek lehet, hogy valami gerinc, vagy meszesedési baja van. A lábainál szalagszakadásra tippelek. Nem lépked furán a hátsó lábaival? Az én kutyusomnak is szalagszakadása van, nem hajlítja be őket menés közben.
2014. ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Holnap felhívom, hogy történt e màr ilyen vmelyik kutyàjàval! + iràny a doki!
2014. ápr. 21. 20:51
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Holnap az első elérhető állatorvoshoz elviszed. Lehetőleg olyanhoz, amelyiknek igen jól felszerelt a rendelője.

A púposítás lehet akár prosztata gond is. De a jelek alapján más gond is elképzelhatő. Csak doki a megoldás.

2014. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!