Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia Bulldog SOS?

Neboysse kérdése:

Francia Bulldog SOS?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2 éves kan Francia Bulldogom. Ezalatt a 2 év alatt egészséges volt, de kb. 2 napja valami baj van a hàtsó làbaival. Tünetek a következők: - semmi előzmény nélkül elmegy az erő a lábaiból és csak tàntorog. Nem bírja el a sajàt súlyàt.Biztos, hogy nem fàj neki mert megmaszíroztam de arra nem reagàl. A màsik, valahogy meg van görbülve a hàta mint amikor kakilni akar de nem tud. Amúgy a kaksizàssal sincs gond a 2 nap alatt rendesen wc-zett! Nem tudom mi lehet a baja és meg vagyok ijedve, hogy valmi komolyabb baj van! Tudna valaki valami hasznos infoval szolgàlni ezügyben?
2014. ápr. 21. 20:15
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítsèget!
2014. ápr. 21. 21:10
 12/18 anonim ***** válasza:
57%

Azzal,hogy nem kértél törzskönyvet,gyakorlatilag elveszítetted azt a jogodat,hogy a tenyésztő valamilyen módon kárpótoljon örökletes betegség esetén.

Gondolod,hogy meg fogja mondani,ha más tőle származó kutyának is hasonló baja van?Ugyan már!

Általában az ilyenek azzal jönnek,hogy törzskönyv nélkül mondjuk 20 ezer ft a kutya,törzskönyvvel 70 ezer.Nagyon jól tudják,hogy a vevő nem fogja kérni a törzskönyvet ilyen feltételekkel,ami egyébként 5500 ft.

2014. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igazad van, sajnos ez hiba volt. Utólag okos az ember azt mondjàk! Holnap kivizsgàltatom, remélem azért nem olyan nagy a baj!
2014. ápr. 21. 21:33
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább gerinc problémára utal.Készülj fel rá ,hogy nagyobb összeget hagysz a dokinál,ha nem csak tüneti kezelést kap,hanem az okot is megkeresik.
2014. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Milyen összegre szàmíthatok?
2014. ápr. 21. 22:14
 16/18 anonim ***** válasza:

Bulldogoknál is gyakori a gerinc betegség, porc kopás, ilyenek. Lehet hogy hátsó gerincnél becsípődött egy ideg, és ezért emeli a lábát. Vagy lehet szalag szakadás (nekünk pl most lehet h az van, hétfőn derül ki hogy műteni kell e v sem, de ő elesett egy gödörben és repült 3 métert). De a szalag szakadás az csak ütésre, elesésre szakad el.

Mindenképp vidd el orvoshoz hogy nézzék meg, adjanak valami fájdalom csillapítót. De mond, hogy nézzék meg a gerinc részét is. Az orvosok tudják hogy hol kell megnyomni a kutyákat, hogy kiderüljön hol fáj nekik, mi nem tudjuk.

Az én kutyám is sántított, nyomogattam a lábát de semmit, aztán elvittem orvoshoz, a doki a térdénél megnyomott egy pontot , a kutyám akkorát kiabált fájdalmában..... Mindenképp doki, nehogy súlyosbodjon a dolog :( Reméljük, hogy semmi komoly!!!!!

2014. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy előjönnek a betegséges egy törzs könyves kutyánál is mint egy törzs könyv nélkülinél is. Fél éve találkoztam egy bulldoggal , ezüst szürke szőre volt, gyönyörű volt, az ára kb 250 ezer körül volt, azt mondta a gazdija, törzs könyves, stb, stb... akkor lehetett 2 éves a kutya, 3szor műtötték már légcső szűkület miatt, és még mindig eléggé szuszog. Szóval ennél a fajtánál nem garancia sajnos már a tenyésztőtől elhozott kutya sem :( Sajnos :(
2014. ápr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ajánlom a kérdezőnek,hogy még most kössön állatorvosi költségekre biztosítást.Ez olyan 2400 ft/hónap,a ház biztosítása is benne van.

200 ezer forintig minden állatorvosi költséget fedez a biztosító.Jó felkészülni,főleg egy ilyen problémás fajtánál.

2014. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!