Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki elmagyarázná nekem a...

Valaki elmagyarázná nekem a kutyák memóriájának a működését?

Figyelt kérdés

Láttam 2 videót, amiben a kutyák eszméletlen nagy örömmel fogadják a rég nem látott gazdijukat.

( https://www.youtube.com/watch?v=RKBcs9tNWg8 )

( https://www.youtube.com/watch?v=5BnxV9H_ExA )


Nekem személy szerint egy szuka labradorom van, (szegényre 2-3 havonta rátör az epilepszia roham...) és ugyebár a labrador egyike az okosabb kutya fajoknak. Nem azt mondom hogy a kutyám buta, mert tényleg eléggé okos, inkább csak a hosszú távú memóriájával van bajom, hisz ha valaki, aki pl. 1 hétre lejön hozzám, azt a kutya már 1 hónap után szinte teljesen elfelejti, de engem, szinte 1 év után is megismerne, ha 1 évig távol lennék. De ezek a katonák (akiket a videóban láthattatok) több évig is távol voltak a kutyájuktól/kutyáiktól. De a kutya mégis óriási örömmel rohan az el nem feledett gazdijához. Szóval, valaki eltudná nekem magyarázni a kutyák memóriájának a működését?



2014. ápr. 21. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ezen nincs nagyon mit magyarázni. te sem jegyzel meg mindenkit, akivel valaha találkozátál. a kutya azért jegyzi meg a gazdáját, mert fontos neki. foglalkozott vele, etette, család-, falkatag... ha valaki lejön hozzátok egy hétre, valószínűleg nem a kutyával foglalkozik, nem kerül közel hozzá így a kutyának nincs oka megjegyezni. de ha meg is jegyzi, nem fogja kitörő örömmel üdvözölni.
2014. ápr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy csak szimplán nem szimpi neki az ismerősöd? Meg azért van különbség kutya-gazda és kutya-vendég viszony között.
2014. ápr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az különbség, hogy te a gazdája vagy és feltehetőleg veled töltötte egész életét kölyökkorától, a másik meg csak egy idegen akit 1 hétig lát. Szerintem elég egyértelmű... Ez kb olyan mint hogy miért emlékezel az anyádra meg az apádra de egy idegenre nem, akivel csak egyszer találkoztál.
2014. ápr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valakivel csak egy hétig van a kutya, nem csoda, hogy egy hónappal később már nem érdekli. Az, hogy nem mutat extrém reakciót nem jelenti azt, hogy nem okos vagy hogy nem emlékszik az illetőre. A videóban látott kutyák a gazdájukat kapják vissza, nem egy idegent.
2014. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az én barátomat már 8 éve ismeri a kutyám. Szinte minden nap látja, mégsem érdekli. Sosem üdvözli. Ha 2 hétig nem látná a kutyám, úgy elmenne mellette, mintha egy idegen lenne.

A te esetedben meg csak egy hétig látta azt a valakit, hát persze, hogy a kutyának semmit nem jelent.

2014. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!