Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár kérdés a boxerekről +...

Pár kérdés a boxerekről + személyes vélemény (? )

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a fajta és erősen gondolkozom, hogy így, hogy már az életkörülményeim és az időm engedi, ezt a fajtát válasszam a társamul. Viszont előtte szeretnék személyes véleményeket, tapasztalatokat kapni erről a fajtáról. Tudom, hogy van egy csomó oldal, ahol leírják a habitusukat és, hogy mit kell tudni róluk, de jobban járok, ha itt is megkérdezem, hogy ki hogy látja őket (elsősorban a boxer gazdikra gondolok):


1: Alkalmas családi kutyának?

/Van 2 testvérem, az egyik kimondottan pici és nem szeretnék galibát, hogy esetleg agresszív vele vagy hasonlók./

2: Mennyire egygazdás?

/Jó lenne, ha nem rohangálna oda idegenekhez, és annak is örülnék, hogyha csak egy falkavezér lenne, nevezetesen én, nem pedig mondjuk apám. Csak én foglalkoznék vele természetesen./

3: Mennyire jön ki jól más kutyákkal?

/A családban van 2 kutya, egy nagy és egy közepes testű. Mindegyik barátságos, jó lenne, ha nem lenne verekedés./

4: Nem fagy meg télen?

/Rövid a szőre, lenne jó kis kutyaháza, nade azért mégis..ha fázik, nem nagyon lehetne mit csinálni vele, a házba nem jöhetne be, azt meg nem akarom, hogy vacogjon kint./

5: Mennyire lehet veszélyes?

/Tudom, hogy általános igazság, hogy a kutya csak úgy nem lesz veszélyes, max ha elhanyagolják, tehát rendes neveléssel kiküszöbölhető. Ezt meg is fogja kapni, de ha csak a hajlam jobban megvan a fajtában, már kétséges a dolog./

6: Mennyire bújós vagy nem bújós?

/Szeretném, ha lehetne dögönyözni, hűséges lenne, persze miután kiérdemeltem a hűségét../


2014. ápr. 22. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem kinti kutya,vegyes tartást igényel és következetes nevelést,mert elég domináns lesz kutyára,emberre,ha ez kimarad.Nem nagyon szeret más kutyákkal együtt élni,a kisállatokat pedig levadászhatja,ha van.Kennelből,jó helyről kell venni,hogy stabil legyen az idgrendszere.
2014. ápr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos akkor le kell mondanod róla, mert NEM LEHET csak kint tartani. Az első mínuszokban halálra fagyna.
2014. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy agresszív lenne a kutya akár gyerekkel szemben is?

Elcsépelt frázis, de csakis a nevelésen múlik, hogyan bánik a kutya a gyerekekkel. Hogy a te két kutyád miként fogadná az új kutyát, az csakis a két kutyán és , persze, a gazdán múlik.

Egy családban nem lehet csak egy embernek "falkavezérnek" lennie. A kutyának hallgatnia kell a család többi tagjára is. Milyen lenne már, ha te nem vagy otthon, a kutya meg a füle bojtját nem mozdítaná, ha a család valamelyik felnőtt tagja éppen a helyére parancsolja, mert olyan a szitu?

Nem kinti kutya. Így ezzel ki is zárhatod a fajtát a megszerzendőek közül.

2014. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Boxerről azt tartják, hogy egész életében olyan, mint egy kisgyerek. Én egyet ismerek személyesen, a gazdája szerint imádja a gyerekeket. Ha lenn vagyunk, nagyon játékos, imád labdázni, más kutyákkal jól kijön.

Viszont jó nevelésre van szüksége, és sok foglalkozásra, megfelelő szocializációra - ezek elmaradása, hiánya agresszív viselkedést válthat ki.


Az általam ismert eb pl egy-egy kutyával jól kijön, de ha nagyobb társaság van több kutyával, hajlamos agresszív lenni, vagy odamenni és "rendet tenni" a többiek közé... ami nem feltétlenül jó. Hogy ez miért van, fogalmam sincs, őt pl 2x1 órára viszik elengedős helyre, és azt tudom, hogy főleg csak sétálnak vele, a játék kevés - "hogy ne szokjon rá túlságosan a labdára" --> márpedig ezzel a fajtával igenis játszani kell, "szórakoztatni" mert nagyon igényli.

2014. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hűséges, és jó családi kutya. Nekem több idő/találkozás volt, mire megtetszett a fajta, mert elsőre olyan "morcos" benyomást kelt, viszont jobban megismerve, tényleg olyanok, mint a szeretetéhes gyerekek. :D


Szóval, ha egy örökvidám, élettelteli kutyára vágysz, akivel rengeteget lehet játszani, és mindenféle dolgokat csinálni, akkor jó választás a boxer.

2014. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem volt boxerem és többet is ismerek.

1. Abszolút családi kutyának való

2. Nálunk még a 3 éves gyereknek is szót fogadott, ha ráparancsolt, de nyilván a felnőttek jobban hatottak rá. Kiskorában odament pár emberhez, de csak akkor, ha hívták. Később ez már nem annyira tetszett, így mikor megindult, már akkor rászóltam, hogy NEM, így szépen le is szokott erről. Ha meg valaki nagyon meg akarta simogatni, akkor ráfázott, mert ha még mellé pár mondatot is gügyögött, akkor a kutya örömében kb a fejéig felugrott a levegőbe (persze nem az emberre), így gyorsan visszavett az illető:D dehát ő akarta babusgatni.

3. Nekem kanom volt, és egy szuka mellett, de így is ő volt a jani. Kajánál próbált volna rendet tenni,féltékenykedni, de le lett állítva. Hogy más kutyákkal mennyire jön ki, hááát, meg kell mondjam, egyáltalán nem fél senkitől és semmitől. Sőt-de jelzem, nekem kanom volt- ha valaki szerinte (és szerintem is) szemtelen volt, akkor ledominálta. Nem volt agresszív, de domináns. Kölyökként csinált olyanokat, hogy ok nélkül földre szorított kutyákat, de utána meg én jól megpofoztam, vagy földre szorítottam, és szépen erről leszokott. De kutyaiskolába is jártunk, ott is szépen rendre utasították pár ilyen próbálkozásnál. Abszolút elengedhető volt és behívható, viszont kellő határozottság nélkül ez a fajta nem probléma-mentes, annyi biztos. Szukákkal jóval könnyebb, de őket sem kell félteni, nem megadó típusúak ők sem.

4. Nagyon tudnak fázni!!! Ha mégis kint tartanád és vennél, mindenképp tavasszal vedd, hogy télre legalább már ne legyen kiskölyök és szigetelt háza legyen!

5. Mennyire veszélyes mire, kutyákra? Dominánsnak domináns típus, de alapvetően sosem agresszív. Emberre meg pláne nem. Nagyon kedvesek.

6. Nagyon bújósak! Folyton jött utánam, mint egy árnyék és ott szuszogott mellettem! Imádja, ha dögönyözik!!!

2014. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

nekem 1 éve van egy herélt fehér kan boxerem:) ÉN NAGYON FÉLTEM A KUTYÁKTÓL MIELŐTT ŐT MEGKAPTAM. Most egy ágyban alszunk és a nyakamat is tettem már szájába játék közben.1.a boxer az egyik legalkalmasabb családi,kutya mert nagyon játékos,óvatos a gyerekekkel(le kell vágni a körmét különben megkarmol és az nagyon fáj), nem szabad hagyni hogy felugráljon akkor mindenki szeretni fogja.

2.egygazdás ,nagyon! habár szereti az idegeneket akikkel én beszélgetek ,de a postásra ugat.

3.ha kellő időben van szocializálva nagyon jól kijön másik kutyákkal és főleg hasonló habitusuakkal,mint ő.

4. a boxer bent alvós kutya,pl. egyésznap kit lehet a kertben,de estére mi mimindig behozzuk:)

5.nem veszélyes inkább játékos.

6.nagyon bújós fú. néha megpróbál beleülni az ölembe amikor gépezek,rám fekszik,puszikákat ad és imádja ,ha vakargatják.

2014. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:DDDDDDDD iiiigen és ha két kutyád van, akkor tutira rá fog ülni, amikor a másik kutya lefekszik, mint egy puffra!!! :D:D:D
2014. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!