Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a szülő vesz a gyereknek kutyát vagy más állatot úgy, hogy tudja, hogy a gyerek nem fog róla gondoskodni, ezért ő gondozza? Tehát kvázi magának veszi, de azt mondja a gyereknek, hogy ez az állat az övé.

Figyelt kérdés
Én nem értek ezzel egyet. Szerintem ezzel a gyerek nem fogja megtanulni, hogy az állat felelősség, csak azt látja, hogy van egy állata, amiről nem kell gondoskodni, elég, ha néha kicsit megdögönyözi meg párszor eldobja neki a labdát. Szerintem, ha a szülő állatot akar, vegyen magának vagy a családnak. A gyerek akkor kapjon sajátot, ha tud róla gondoskodni, így nagyobb érték lesz a szemében, ha végre kaphat. Mit gondoltok erről?
2014. ápr. 22. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek!
2014. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

És ha a gyereknek veszi és az mégsem gondozza úgy, ahogy kellene, akkor hagyja rá, aztán majd eszik, iszik, sétál, stb az állat, amikor a gyereknek esetleg visszajön a kedve hozzá?


Mnden gyerek megérdemli az esélyt, de szerintem mindig benne van a pakliban, hogy a gondoskodás végül a szülőre hárul.

2014. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem erre gondolok. Hanem arra, ha valaki eleve úgy vesz kutyát a gyereknek, hogy tudja, neki kell majd gondoskodnia a gyerek kutyájáról
2014. ápr. 22. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Az egy h*lye, már elnézést :D

Családba kutyát úgy "érdemes" venni, hogy a család kutyája. Előre megbeszélni, mik lesznek a szabályok.

Egy gyerek ha nagyon szeretne kutyát, az jó, de a szülő tudhatja, hogy úgysem fog tudni úgy gondoskodni róla -tisztelet a kivételnek- Viszont ha a család kutyája, akkor a gyerek,a szülők mellett megtanulhatja, belejöhet abba a rendszerbe, ahogyan a kutyáról gondoskodni kell.

Így a gyerekre nem fog "kihátrálni" vagy nem megy el a kedve, mert nincs akkora feladat rábízva, amit ne tudna teljesíteni.


Ez az "én kutyám" "te kutyád" dolog meg annyira gyerekes... a kutya a család tagja, nem valaki tulajdona.

2014. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk igaz kicsit más a helyzet, de hasonló.

A bátyám vette a kutyát, kb. 2 hónapig foglalkozott vele, azóta én és édesanyám foglalkozunk vele, etetjük, játszunk vele, sétáltatom, tanítom, viszem kirándulni, én viszem állatorvoshoz stb. Persze ha esetleg elviszi valahova (barátaihoz, ritkán sétálni), akkor mondogatja, hogy mennyire büszke rá, meg a tenyésztőnek is teszi a szépet (aki arról, hogy mi is a helyzet semmit sem tud). És ez bizony számomra elég zavaró. Nem a kutya miatt, mert nagyon szeretem, szívesen foglalkozom vele, de ha egyszer veszek egy kutyát, ne sz*rjak már a fejére.


Ez kicsit eltér az eredeti kérdéstől, de tulajdonképpen ez is "családon belüli".

2014. ápr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, egyetértek! Szerintem is a kutya a családé legyen. Mindig benne van a pakliban, hogy az eddigi főgazdi már nem tud gondoskodni a kutyáról, pl suli másik városban,bbetegség stb. Úgy kell kutyát venni, hogy ily ezzel számol a család.
2014. ápr. 22. 18:00
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, ezt még utolsó elottinek írtam.:)
2014. ápr. 22. 18:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem vesz állatot úgy a "gyereknek", hogy tudja, hogy az nem fogja gondozni és igazából magának veszi. Maximum sejti, hogy nem fogja és ahogy már írtam, felkészül arra, hogy neki kell megtennie, ha ez bekövetkezik.


Ez általában úgy szokott történni, hogy a gyerek addig nyaggatja a szüleit, amíg azok vesznek neki valamit - jó (és ez a jó!) esetben úgy, hogy előre tudják, nekik kell gondozni az állatot, ha a gyerek érdeklődését veszti.

2014. ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, tegnap volt egy kérdés, ahol a 13 éves gyerek kap egy kaukázusit, de a nagypapánál lesz és a nagypapa gondozza. Egy csomó ilyen történetet lehet hallani.
2014. ápr. 22. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!