Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszik a husky-m, mit tegyek?

Nem eszik a husky-m, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már két napja nem evett a husky-nk. Kedve rendben van, egészséges. Mit tegyünk?

2014. ápr. 23. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha egy kutya nem eszik, egyértelmű, hogy nem egészséges. Vidd orvoshoz!
2014. ápr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Voltunk vele orvosnál tegnap. Minden okés. Minden mást megenne de a tápját nem. Pedig már kombináltam minden féle finomsággal.
2014. ápr. 23. 09:14
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha egészséges lenne, akkor enne is. Nem vettek észre rajta egy sebhelyet, vagy egy kullancsot esetleg? Lehet, hogy megtámadta egy. Vemhes lehet?
2014. ápr. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi, most látom, hogy már válaszoltál. Azért nem eszi meg a tápját, mert válogat. Ne adjatok neki mást, mert elrontjátok, és nem fog visszaszokni arra az ételre, ami neki való!
2014. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%

Ha rendesen megvizsgálta az állatorvos és mást amúgy enne, akkor ne várj amíg éhen hal, vegyetek neki másik tápot. Lehet ebben van valami, amit nem szeret vagy ha eddig megette, akkor is lehet, hogy nem érzi magát jól tőle és már nem kívánja. Ha még sok van belőle, akkor tegyétek félre vagy adjátok el valakinek, de szerintem a kutyának valami mást adjatok most.

Lehet, hogy nem ártana elvinni egy másik orvoshoz is vagy legalább tanácsot kérni, mert lehet olyan problémája van, amit ez az orvos nem vett észre.

Olykor jelzés értékű is lehet az ilyen dolog, de ez elég ritka, többet kell foglalkozni a kutyával, szellemileg és fizikailag is lefárasztani minden egyes nap (persze csak ha bebizonyosodik, hogy nincs szervi baja).

2014. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

vigyétek el másik dokihoz is,hogy tuti legyen,hogy nincs baja.

Azonban az előttem szóló kommentjét cáfolom.

Nekem is huskym van, és ő is játszotta már el,hogy az addig nagyon szeretett kaját egyszer csak nem ette meg,mert neki az nem kell.

Minden más lement, csak a vacsorája nem ( barfozunk szóval azt se lehet mondani,hogy egyoldalú a táplálása)

Én vártam pár percet,elvettem másnap megkapta ugyan azt.

4 napig koplalt, aztán győzött az éhség.

Nem szabad hagyni,hogy a fejedre nőjön.

Ez csak hiszti, semmi más.

Ha hagyod,hogy ő "nyerjen" akkor utána mással is bepróbálkozik, mert látja,hogy hát a gazdi az azt csinálja,amit én akarok,akkor nem is kell nekem azt tenni,amit ő mond.

És teszem azt,elengeded valahol a pórázról, és benne az van,hogy hiába szólsz rá,annak semmi következménye,akkor pl ha meglát valami érdekesebbet,mint te, pont lefogja kakilni,amit mondasz,vagy ha hívod,és megy az érdekesebb tárgy után.

De ha meg ez az érdekesebb tárgy mondjuk egy autóúton keresztül vezet, akkor benne van, hogy elüthetik.

Szerintem még a csirájában fojtsd el a bepróbálkozásait,hogy lássa,hogy hoppá,ha nem azt teszem amit kell, akkor én szívom meg.

Sose hagyunk a kutya "zsarolásának"

Ha tényleg egészséges,és kiderül,hogy ez hiszti,akkor szépen tedd le elé a kaját, várj vele kb 5 percet,ha nem eszi meg akkor elveszed előle, és másnap megkapja.

Nincs napközbeni nasi, nincs megenyhülés, szigorúan koplalás van a legközelebbi etetésig.

ha akkor se eszi meg, akkor megint vársz 5 percet, és elveszed tőle.

És így tovább,amíg nem fog enni. nyugodj meg,éhen halni nem fog, semmi baja nem lesz, szimplán csak letöröd a kis szarvát.

2014. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek azzal, hogy nem szabad hagyni, hogy a kutya állandóan más és más, finomabbnál finomabb kaját könyörögjön ki a gazdájától és hogy " le kell törni a szarvát", de miután ez megtörtént, én tápot váltanék, mert ha beleképzelem magam a kutyám helyébe, én se szívesen ennék minden nap olyat, amit nem szeretek, csak azért, hogy éhen ne dögöljek. Tehát én egy ilyen akció után, miután rábírtam a kutyát, hogy egye meg, ami van, adnék neki mást. Lehet, hogy ez itt szentségtörésnek számít, de nekem egyformán fontos, hogy olyat egyen, amit szeret és szívesen eszi, nem csak az, hogy "én vagyok a főnök és azt eszed, amit eléd rakok".
2014. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

6-os vagyok.

Ebben egyetértek veled utolsó,hogy ha nem szereti,akkor ne egye,de viszont válogatás nincs. Illetve annyiba cáfollak,hogy a kutyák ízérzékelése nem annyira kifinomult,mint a mienk. Ők inkább a szagra mennek, és nem az ízre. De ettől függetlenül én se szeretek olyat hosszú távon ráerőltetni,amit tudom,hogy utál.

De,mint írtam is, nálunk ez a lehetőség nem áll fenn,mert én mindenféle húst adok nekik zöldséggel, gyümölccsel.

Nem egyoldalú, és nem ugyan az. Mind a két kutyám imádja,csak a kisebbik,a husky ő néha eljátssza,hogy ő most nem eszik, és most mi lesz.

és hát akkor szépen koplalunk, mert mindig úgy kezdi,hogy kieszi a turmixból a húst, és minden mást ott hagy. Pedig mindig mindent megesznek, tisztára nyalják a tálat maguk után.

Aztán folytatja azzal,hogy nem eszi meg a csirkét,csak a marhát. Aztán se a csirkét se a marhát,csak a vadat...

Na ezt nem...

Tudván tudom,hogy imádja mindet, csak feszegeti a határokat.

Egyszer hagytam neki,hogy egy pár napig így elhúzza a dolgot,aztán a viselkedésén is láttam,hogy kezd elszemtelenedni.

Amikor meg megálljt parancsoltam a csúszásnak,és koplaltunk, utána érdekes módon újra elkezdett tisztelni mindent,figyelni az utasításokra,és mindenre.

Szóval, kell a kemény kéz,mert ha meglágyulsz azt kihasználják kegyetlenül ezek a kis majmok.

Szerintem nekem rosszabb,amikor a kutya koplal, mint neki, én többet szenvedek alatta, de ha kibírod,akkor utána már "nagyobbnak" tűnsz a kutyád szemében.

2014. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Felnőtt kutya? Megfelelő súlyban van?

Jött a melegebb idő. Sok kutya , ha meleg lesz, kevesebbet eszik. Kanok, ha nem ivartalanítottak, akkor egy tüzelő szuka miatt is képesek nem enni.

2014. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:
68%

Odaadod, ha nem eszi meg 10 percig, elveszed. Másnapig nem kap semmit. 3 nap után a rozsdás vasszöget is meg akarja enni.

Tapasztalat, hogy az ilyen "semmit nem eszik" esetekben később eszébe jut a gazdinak, hogy hát ja, csak egy kis jutifali, mert ügyes volt, egy kis nasi a nagymamitól...

2014. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!