Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi panelba?

Bernáthegyi panelba?

Figyelt kérdés
Abszolút elméleti a kérdés, van már kutyusom. Csak érdekel, hogy megfelelő lemozgatással ELKÉPZELHETŐ LENNE-E egy ilyen kutya panelban. Gyakorlatilag bármelyik fajta tartható ha a gazda megfelelő időt és energiát szán a lefárasztásra?
2014. ápr. 23. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg el lenne simán panelba, mivel nagytestű szeret lustálkodni, de napi 1 óra sétára szerintem szüksége lenne.
2014. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, de csak ha nem kell lépcsőznie, mert a nagytestű kutyáknak anélkül is elég terhelés éri az ízületeit. Öregkorában meg pláne nem fog tudni lépcsőzni, ha már fájnak neki, cipelni pedig olyan nagytestűt nem lehet.
2014. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És biztosítani kell nyáron a kellemes hőmérsékletet.

(Laktam albérletben a bullmasztiffommal. Nyáron úgy hűtöttem, hogy engedtem vizet a kádba és beleparancsoltam. Alig bírtam kiimádkozni. :))

2014. ápr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyósoméknál van Bernáthegyi ilyen régi típusú társasházban, ahol csak lépcső van (ők a negyediken laknak). Már öreg a hölgy, 7 éves, de tökéletesen tűri a lépcsőzést, sőt, annyira megerősítette az izmait, hogy a koránál sokkal jobb állapotban van, ráadásul a szíve is (ami a Bernáthegyiknél sokszor problémás) :) Persze ehhez az is kell, hogy nem valami szaporítótól vették, hanem tenyésztőtől, egészségügyileg kifogástalan, szűrt szülőktől... A nagytestű kutyák azért jók társasházba/panelba, mert kicsi a mozgásigényük, náluk is egész nap csak heverészne, ha tehetné :)
2014. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!