Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neostomosant le kell mosni?

Neostomosant le kell mosni?

Figyelt kérdés
Ha megfürdettem benne a kutyát, kicsit rajta hagyom, le kell öblíteni utána tiszta vízzel? Vagy csak szárítsam meg? Ebben az esős időben van értelme (úgyis elázik) vagy várjam meg míg szárazabb időjárás lesz? Baj ha megázik utána?
2014. ápr. 23. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell leöblíteni. Elég gyorsan hat, de aznap lehetőleg ne ázzon meg a kutya. Kéőbb már mindegy, mert egyébként is csak 2-3 napig hat a megelőző hatása, nem arra való.
2014. ápr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Kutyának 1 liter vízben kell felhígítani egy ampullát. Majd az oldattal megmosni, rendesen, hogy ne csak nedves legyen, hanem rendesen eljusson a bőréig a szer. 10-15 percig állni hagyod rajta, ügyelve, hogy ne nyalogassa magát, addig figyelni kell rá. Utána alaposan leöblíted tiszta vízzel és kész, lehet szárítani.


Nem érdemes rajta hagyni, mert csak árt a kutyának, tényleg le kell mosni. Ha rajtahagyod akkor sem nyújt különösebb védelmet, mert nem az a feladata.

Tehát nem baj, ha megázik (egyébként is az eső általában nem jut el a bőréig, felfogja a szőr, kivéve persze ha sokáig kint van hatalmas esőben, vagy nagyon rövid, kevésbé dús szőrű fajta).

Alkalmazhatod a szert most is, igazából akkor szükséges, ha fertőzött a kutya (bolha, kullancs, rüh stb.), vagy nagyobb sétára készültök és megelőzés céljából szeretnéd (de nyakörv, csepp vagy valami akkor is kell, mert ez önmagában nem nyújt védelmet).

2014. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dehogy kell lemosni!
2014. ápr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tök jó, amit linkeltél, mert ott még macskára is javallott használni a leírás szerint, pedig a macskákra toxikus hatású (mérgező). Gratulálok (azoknak is, akik lepontozták a válaszom, aztán majd később szaladnak be a beteg állataikkal vagy telefonokkal bombázzák a rendelőt).
2014. ápr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elég rég alkalmazom a neot, szóval csak tudom már, h h kell használni....
2014. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

DE itt, a NÉBIH honlapján is fenn van a használati útmutató, nem kell lemosni, mivel alapból permetezni vagy ezzel kell a kutyát lemosni....


[link]

2014. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok. Csak kutyán használtam eddig, mentett kutyákon, vagy tízen legalább, soha nem mostam le és soha nem is lett belőle semmi baj, sőt, kifejezetten így is mondták, hogy nem kell leöblíteni.


Amit a linkelt oldalon írnak, az az eredeti felhasználási javaslat. Ha a macskákra toxikus lenne, akkor hogyan engedélyezhették volna rájuk?

2014. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
67%
Nem kell lemosni, és nem toxikus macskára. Legalább is abból a jópár kóbor macskából, amit az állatorvosnál ezzel fürösztöttünk, egynem sem volt soha semmi baja, pedig sok volt a kölyökcica is.
2014. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyes állatorvosok is toxikusnak mondják macskára (míg mások ugyanúgy alkalmazzák), a múltkor is olvastam erről egy tanulmányt, hogy a macskáknak nem tesz jót. Állítólag azért van még emiatt vita, mert nem olyan rég derült ki és sokan még nem tudják vagy nem ismerik el (állatorvosok sem).
2014. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!