Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rontok el setaltatas...

Mit rontok el setaltatas kozben? Tanacsot varok, mert megorulok.

Figyelt kérdés

Egy eve minden nap ketszer kiviszem a kutyam setaltatni, miutan sokat rohangalt a kertben.

Vannak napok, amikor ugyes es viszonylag szepen setal velem, olyankor nyugodt vagyok en is, mar majdnem elegedett. Aztan masnap megkezdodik koran reggel a pokol, huzatja, vonszoltatja magat, mindenhol rangat, kitor, vagy ha megtorpan, reszket, mint aki nagyon fel. Viszont megszokott kornyeken setalunk, ahol semmi veszely nincs. Vagy csak rajon a makacssag es arra akarna menni, amerre neki jo, lefekszik, oldalra dobalja magat, ha vonszolnam. Probaltam tobbszor tovabbhaladni vele, de inkabb megfulladna. Egyszeruen kiszamithatatlan. Mar annyi modszert probaltam, volt, hogy legutobb kicsit letepertem, meg se nyikkant, de utana meg tolem is felt. Szoval gaz ez a helyzet. Iskolaba jart, engedelmes altalaban, de vannak napok, amikor megorul teljesen es remalom vele kimozdulni.

Kiskoratol nalam van, most 14 honapos.


2014. ápr. 23. 18:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Koszi, megneztem, jo ez a video, bar a sracot nezve hirtelen azt hittem, meg sem nezem:)

De orulok, hogy megneztem, nagyon jo ez az oktato, sot! Szuper modszere van es erthetoen is beszel, meg egyszer koszonom, klikker ezentul johet setaltataskor is...figyelnie kell ram, a klikkert imadja egyebkent is:)

2014. ápr. 23. 21:19
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
A pitemtől azt hittem, kihullik a hajam, mire befejezi a kamaszodást. Problémás kutyákkal foglalkozom, most készülök sulit nyitni, és tavaly nem egyszer gondoltam azt, hogy tulajdonképpen mit akarok, nem is értek a kutyákhoz, ha ez a félig-meddig domináns kis genya is kifog rajtam. Aztán elmúlt, azóta mintakutya, én meg tökre átérzem a kamaszos gazdák világfájdalmát :D
2014. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt olyan, hogy egy kapualjban lecsatoltam a pórázt, mert megmakacsolta magát, és sehova nem jött, elmentem, befordultam a sarkon, és fél óra múlva sem jött utánam, ugyanott ült, pedig tök erős kötődésünk volt. Azt meg, hogy hányszor tartott negyed óráig leültetni a bolt előtt, vagy bármilyen szituban, nem is számoltam. És tényleg az volt a legidegesítőbb, hogy tök normális volt, egyik nap meg bumm, beütött a hülyeség, másnap meg megint semmi, minden ok. Kitartást, ki fogja nőni!:)
2014. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Koszi, kicsit megnyugtattatok, nagyon erosen remenykedek, hogy majd valtozik. Sok hulyesege volt mar, ugralas, zoknilopas, papucslopas,stb. amit hiaba tiltottam kb egy honapig, vagy tovabb.. azt hittem, nem jol csinalom. Aztan hirtelen egyik naprol a masikra elhagyta a rossz szokast. Talan igy lesz ezzel az idegtepo setaval is.

Azert a klikkeres kovetes tetszik, nem vettem az elejen komolyan, hogy teljesen labnal jojjon, hagytam felfedezni a vilagot kicsit. Mostmar komolyabban fogom, igenis engem figyeljen. Hat nem egyszeru a kutyaselet:) De nem unalmas:)

2014. ápr. 23. 23:19
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem is kamaszodásnak tűnik erősen, esetleg ha jól értem van kertetek séta előtt labdázhatnál vele egy 5-10 percet. Nálunk pl ha nincs sok időm a kutyára két labdával vagy bottal futtatom, ez így sokkal intenzívebb mozgás, mivel nincs pihi. Ahogy visszahozza az egyiket már dobom a másikat, tehát folyamatosan fut. Ha kicsit lefárasztod, már nem fog úgy nyüzsögni a pórázon sem. Másrészt meg nem tudom el tudod-e engedni, vagy a séta csak pórázos? Mert az is könnyíthet a dolgon, hogy csak egy bizonyos időt kell szépen mennie pórázon, utána úgy is jön a szabadon engedős rész.
2014. ápr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám amikor kamaszodott nem viselkedett ilyen bolondgomba módjára... kezdettől fogva normálisan kellett volna nevelni és akkor nem lenne ilyen.
2014. ápr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nekem sem viselkedett meg igy egyik kutyam sem. Nem o az elso kutyam, es hidd el, utolso, rengeteget foglalkozok ezzel a kutyaval,nevelem folyamatosan az elejetol kezdve. De harom honaposan azert nem a lab melletti setat valasztottam, mikor kivittem magunkkal a parkba.
2014. ápr. 24. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!