Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bosszant, hogy a szomszéd...

Bosszant, hogy a szomszéd eltudja vinni a kutyáját, sétálni, de nem teszi! Ne foglalkozzak vele, vagy tegyek valamit a kutyáért?

Figyelt kérdés

Láncos kutyus. Egész nap itthon vannak szinte. De nem viszik el sétálni csak 2vagy 3 hetente!

Sajnálom a kutyát. De én nem akarom már az ő kutyukat elkérni, hogy elviheten e sétálni!

De bosszant, hogy a kutya egész nap láncon, de sétálni havonta viszik!


Tehetek valamit, vagy nem? Jogilag elkobozni, és normális családhoz adni?



2014. ápr. 8. 09:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Azért mert nem sétáltatják? Nem fog vele foglalkozni senki.

Normális családhoz adni? De kis naiv vagy. Tele van az ebtelep kutyákkal, nem fognak egy családban élő kutyával is foglalkozni, csak mert az nem viszi sétálni.

Itt a környékünkön senki nem viszi a kutyáját sétálni, vannak westik, yorkik, spánielek, de még bernáthegyi kutyák is. A legtöbb évente csak 1 alkalommal kutya oltás idején mennek ki a kapun kívülre. És sokan láncon vannak.

2014. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
48%

Itt az én szomszédságomban hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy én 3 év alatt még nem láttam, hogy elvitték volna sétálni. Kb 5 méteres láncon van szerencsétlen és ha mozgás van náluk az udvarban olyan keservesen ugat! Néha a szívem szakad már meg érte..


Egyszer kérdeztem a szomszédot, hogy miért nem engedi szabadon legalább éjszakára, vagy mikor nincsenek otthon. A válasz az volt, hogy nem szeretné, ha a kutya mindenhova odapiszkítana és letörné a növényeket.


Jogilag nem hiszem, hogy lehet tenni bármit is. Sajnos.

2014. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem teljesen a kérdésedre válaszolok, elnézést de szeretném megosztani a másik oldal tapasztalatait: van egy németjuhász kutyusunk, nagyon édes, családtag számban megy, de láncon van a szomszédunk miatt, amikor nincs időnk foglalkozni vele. A kertben gyakran szabadon van, de! Amikor sétáltattuk, pórázon, zacsival, a szomszédunk állandóan morgott, ezért erről "leszoktunk", most a szomszéd állandóan kiengedi a kutyáját, sem póráz, sem zacsi, a gyerekem állandóan belelép abba amit a házunk előtt hagynak, és még neki áll feljebb. Sajnálom a szomszédod kutyáját de hagyd békén őket mert nem tudhatod, mi az igazi oka az 5 méteres láncnak. Jah, és ha szabadon van a kertben a kutyánk, becsönget a szomszéd, hogy ő kutyát sétáltat és kössük meg a miénket hogy ne ugasson annyira, fél tőle. Most a mi kutyánk szív de nálam már könnyen szakad a cérna, nem tudom hol lehet ilyet bejelenteni de tudtommal érdemben nem foglalkoznak vele.
2014. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Megkötöd azért, mert a szomszéd mondja? Majd ha azt mondja, h add oda ingyen neki a házadat, azt is megteszed? Úgy küldeném el az anyukájába, h öröm lenne nézni.
2014. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem veri, nem éhezteti, akkor nem csinálhatsz semmit.

Anyóséknál is láncon van a kutya, de neki van egy 10m-es futó része + 8 m lánc. Azért van így mert nyitott az udvar és nem lehet szabadon engedni, a másik, hogy eléggé hamis, ezért sétálni sem viszik. Enni kap rendesen, oltást kap rendesen, jó jelző és megvédi az értékeket. Nekik erre kell erre használják.

2014. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Mivel ez állatkínzásnak minősül, simán fel lehet jelenteni. Aki nem tud megfelelően bánni a kutyájával, annak nem való. Egy valami való neki: a plüsskutya.
2014. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
3-as vagyok, figyusz ha már így lepontoztatok, úgyis mindegy, csöngess be hozzájuk, kérdező, hogy szeretnéd megsétáltatni a kutyájukat, de elég érdekesen fognak rád nézni... Mert ez nem számít állatkínzásnak, csak te egy unatkozó embernek.
2014. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
92%

Harmadik hozzászóló!

Eszedbe jutott már neked esetleg az, hogy neked nem kötelességed a szomszédod óhajának eleget tenni?

Hova lett a szabad akaratod?


Én soha nem fogom megérteni, hogy mi a fenének tart olyan ember kutyát, aki nem foglalkozik vele rendesen.

Én is megkötöm, hogyha szükség van rá. Ha olyan munka van az udvarban, hogy ne legyen láb alatt, vagy ha olyan vendég érkezik, aki jobban érzi magát, ha meg van kötve, ilyesmi.

De egyébként "szabadon" van itt a kertben, elviszem hétvégenként kirándulni. A hétköznapokban nem mindig sikerül, néha csak a boltig sétálunk. De boldog, kiegyensúlyozott kutya. Nem is őrjöng mikor meg van kötve, nálunk meg kerti parti van. Vagy nem szökik ki mikor nyitva van a kapu. Csak a ház előtti fáig, azt azért csak le kell pisilni gyorsan :)

2014. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jah, csak nem ez volt a kérdés, az tart kutyát aki ezt fontosnak tartja valamiért, nyilván, viszont mit lehet ilyenkor tenni? Szemet hunyni, megsétáltatni vagy feljelenteni. Csak mielőtt bármit is teszel, tartsd szem előtt, a szomszédod és minden irányban viselheted a lépésed következményét és ő is a sajátjáét mert ilyen Országban élünk.
2014. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%

Jogilag lehet tenni ellene, kérdés, hogy a település jegyzője mennyire látja el a feladatát. Írásban tegyél bejelentést, ha az alábbi jogszabályban írtaknak nem tesz eleget a gazda.

"Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,

b) kistestű ebet 4 m-nél, közepes testű ebet 6 m-nél, nagytestű ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve,

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben

tartani."


[link]


3. válaszoló: Ha a kerítésemen nem fér ki a kutyám feje, nem szökik, akkor egyik szomszéd kedvéért sem kötném meg!!!!!! MILYEN JOGON????????? Ha nálatok is szökésbiztos a kerítés, akkor ne csóri kutya szenvedjen már!!! Gondolkozzatok, kérlek! Sétáljatok vele nyugodtan, hadd morogjon a szomszéd, kit érdekel. Kertben legyen szabadon, ha nem tud kimenni, a szomszéd meg fél tőle, az ő baja!

2014. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!