Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS. Megorulok a bolhaktol...

SOS. Megorulok a bolhaktol mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ugy kezdodott az egesz ,hogy harom kis csipes megjelent a labamon.Reggelre eltunt gondoltam nincs semmi baj ..most ott tartok hogy az egesz testem csipesekkel van teli megorulok ugy viszket ,nem tudtam hogy mitol lehet..hetvegen atmostam az agynemumet ,leporszivoztam a szivacsomat erre most este lattam hogy valami ugral az agyamba es bolha volt..van egy kis yorkim o velem alszik valoszonuleg tole szarmazik..a kerdes : mit tegyel? Veszek neki bolhanyakorvet de attol meg az agybol nem fog eltunni igaz!? Ezek a dogok megtudnak telepedni az agyba? Hogy irtsam ki oket?:( megorulok a csipesektol es a gondolattol hogy rzekkel kell aludnom

2014. ápr. 13. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Yorki megfürdet bolhairtó samponnal. Másnap felteszel rá valamilyen bolha elleni spotont. Kutya fekhelyet, ágyat, szőnyeget, minden anyagos bútort kivül-belül Neostomosanos oldattal befújsz. padlót ezzel az oldattal felmos. A berendezés és a lakás kezelését legalább 3x megismétled, 5-6 naponként.
2014. ápr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ahogy az első írta! DE hogy legközelebb ne forduljon ilyen elő: bolhanyakörv és ne aludjon veled! :)
2014. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ma 22:12

Említettem a spotont :)) Jobb, mint a nyakörv egy ágybanalvós kutyának.

2014. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Mi anno az Illatosról hoztunk ki egy yorkit. Iszunyú buüdös volt és bolhás. Miután kikezeltük a betegségből, ( infúziózni kellett ) mondta a doki, hogy ha rátesszük a cseppet, elötte semmi képpen ne fürdessük meg! Ugyanis a bőr felületén van egy vékony zsír réteg, és ha ezt lemossuk, akkor a bolhacsepp kevésbé szívódik fel. Ezért miután rákerült a csepp rá öt napra lehetett megfürdetni meg rendbe tenni a szőrét. De kérdezz rá dokitól. :-)
2014. ápr. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:30

Minden spoton használati utasításában benne van, hogy fürdetés után mennyi idővel érdemes cseppenteni. Szóval, lehet és kell is előtte fürdetni, mert a bolhairtó samponnal majdnem teljesen ki lehet irtani a kutyán élő bolhákat. A védekezés meg már a spoton dolga.

2014. ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy ezek a nyavajások el is bújnak tehát nem elég a fekhely és társai,legapróbb sarkakat-ágy mögött,szekrényeket elhúzni és ott is írtani mert gyorsan szaporodnak.

Tudom milyen nálunk is volt szörnyű kiírtani és pokolian bosszantó főleg hogy fóbiám van minden rovartól :)

Én insecticide 2000-et használtam,ráköltöttem vagy 7-8 ezer ft-ot de egy életre megszűntek,jah és plusz frontline combo segített.

2014. ápr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fennállásom alatt egyszer kaptam bolhát maccstól. A Neostomosanos kezelések mellett én a fal mellett végig Piretmix porral megszórtam a lakást.
2014. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

vajon eddig mivel védekeztél a kutyádnál a bolhák és kullancsok ellen ?? és ha semmivel ,akkor vajon miért csodálkozol,hogy most csípnek ?

:)

különben a lakásból sokkal nehezebb eltüntetni a bolhákat ,mint a kutyából !

a baj ,az ,hogy mostantól a bolhák petéi jelentik majd a gondot :)

nem szívesen szembesítek ,de ,ha a te kutyád, akkor tök megérdemled . a minimális elvárás egy lakásban tartott állatnál ,hogy az ember informálódik és tanul . jó kis tanulópénzt fizetsz érte :)szó szerint ,mert sokba lesz ,mire bolhátlanítod a lakást .

2014. ápr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!