Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie mellé második...

Border Collie mellé második kutyusnak milyen fajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

Nincsenek különösebb terveim vele, a borderemet is hobbikutyusnak tartom, de tervben van, hogy veszünk neki egy társat. Nem most, de kb 2 éven belül.

Kinti-benti kutya lenne és szeretném ha legalább olyan barátságos lenne mint a mostani. Nem zárkózom el a nagyobb fajtáktól, de ha lehet inkább akkora vagy kisebb legyen mint egy border. Kutyasuliba vinnénk és naponta lemozgatnánk. Energikusabb fajtára már nem vágyom, de azért fontos, hogy együtt is jól ellegyenek, tehát ne legyen a másik sokkal lustább (ha lehet így fogalmaznom).

Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. ápr. 24. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Menhelyen nézelődhetsz, de ha ragaszkodsz a fajtatisztához: sheltie, aussie, dobermann...
2014. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én nem ragaszkodom fajtatisztához, de a párom sajnos igen.

Még annyit elfelejtettem írni, hogy lassan a baba is terve van véve, tehát az is fontos, hogy jól kijöjjön a gyerekekkel.

2014. ápr. 24. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha lakásban tartanátok vagy kinti-bentinek, akkor sheltie, vagy dobermann, az aussiet nem ismerem ilyen téren. A dobermann eszméletlen fajta, megfelelő szocializáció + szuper tenyésztőtől. (Engem egy dobi tanított járni.)
2014. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mudi a neked való kutya (nem kifejezetten munka célú párosításból).

Kisebb, mint egy border, jól alkalmazkodik a gazdához, de a borderrel is simán felveszi a tempót. A mudiról azt mondják, hogy bizalmatlan, de én akárhány tenyésztőnél voltam, a szukák mind nagyon kedvesek voltak (sőt, már-már nyomultak), és az enyémek is nagyon szeretik a családot, a család barátait, és nagyjából mindenkit.

A gyerekhez minden kutyát szoktatni kell valamennyire.

Kinti-benti tartásra is ideális.

2014. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lehet h ez egy alapfajt,de goldi vagy labrador
2014. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is borderem van,és a társa egy vizsla.Hihetetlenül jól kijönnek egymással,egymást lemozgatják egy séta alatt.:) A vizsla nagyon bújós,ragaszkodó kutyus.
2016. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Végül ideiglenestől fogadtunk be egy keverék kutyust. Facebookon jött szembe a hirdetés és szerelem volt első látásra. Lassan fél éve. Azóta se bántuk meg :)
2016. dec. 31. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!