Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nincs pénzem kullancs elleni...

Nincs pénzem kullancs elleni védőszerre, hol keressek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sajnos a múlt hónapban nem telt rá, és legközelebb 2 hét múlva fogok tudni venni. Eddig cseppet használtunk, az nagyon bevált. Ha vennék egy olcsó nyakörvet az is jobb mint a semmi? Vagy várjam meg akkor a 2 hetet? Eddig sosem volt benne kullancs, de most nagyon félek. Már közel 2 hónapja nem védett... :( Kajája van rendesen, Pro Plant eszik, csak múlt hónapban kiment a lába és arra ment el a megtakarított pénz, így a kullancs elleni védekezés kimaradt. Házilag tehetek valamit azon kívül, hogy minden nap alaposan átnézem? Olyan rossz gazdának érzem magam, de erre most egyszerűen nem telik...
2014. ápr. 25. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha véletlenül vannak otthon illóolajok, esetleg ecet:


[link]

2014. ápr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Duoband nyakörv 980 Ft.
2014. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2000 Ft-od csak van...

[link]

Minden problémásabb helyre menetel előtt befújod, én pl csak ezt használom, semmi csepp meg nyakörv. És nekünk bevált.

2014. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Imola Ágnes ***** válasza:
53%
Neostomosan, 3-4 naponta. Vigyázz, hogy csak annyit oldj fel, amennyit akkor rá is fújsz, a higított oldat nem áll el, csak 1 napig.
2014. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak olcsóbb nyakörvek, és spay-k szerintem jobb mint a semmi. A Beaphar nyakörv 1000 FT alatt van, szinte mindenhol, ugyan én még csak macskára alkalmaztam ezt a fajtát, de teljesen bevált, egy kullancs sem volt benne még idén, pedig helyen megfordul, ahol simán mehetne belé. Valamint a Trixie termékek szuperek (német minőség) szintén olcsón lehet kapni bolha és kullancsnyakörvet, én az Alphazooban szoktam látni Trixie márkát és persze webshopokban ( [link] Itt még nézelődhetsz: [link] , nem muszáj rendelni, ezek boltban is kaphatóak egytől-egyig, még az is lehet hogy olcsóbban találsz.

Annyit tehetsz még, hogy próbáld kerülni a nagyon magas füves és erdős területeket, ameddig nem tudsz neki komolyabbat venni, így azért nagyobb a védelem. Esetleg ha kertesházban laksz, legyen mindig kicsi a fű, hiszen a kullancsok a dús aljnövényzetet kedvelik.

2014. ápr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én három évig nem használtam semmi vegyi anyagot kullancs és bolhariasztás céljából - mielőtt leordítjátok a hajam, akut bőrbeteg volt a kutyám - nem is ment bele semmi, de a hámjára havi rendszerességgel csepegtettem GERÁNIUM olajat.

Hogy aztán attól vagy nem, nem tudom, de szerintem még mindig jobbak a temészetes szerek, mint egy olcsó, csupán vegyianyaggal megszórt nyakörv,ami rettenet büdös és a kutyánál vakarózást, szőrhullást egyéb bonyodalmat okozhat.


Aztán ha lesz pénzed ajánlom a foresto nyakörvet, mert bár az is vegyszeres egyáltalán nem büdös és az érzékeny bőrű kutyámnál is bevált.

2014. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi OFF! kullancsriasztót fújtunk a kutyákra ha sétálni mentünk a parkba.Városi sétánál nem.Csak alapos átnézés.

Nekünk ez bevált és 1000-1500 ft ért vettük és vagy 9-10 hónapig kitartott egy flakonnal.Ez is egy olcsó megoldás.

Nekünk nem jött elő semmi allergiás reakció,azért mertük őket fújni.Egy kullancs sem ment beléjük!!


Most vettem egy foresto nyakörvet,mert mégis csak ezt találták fel a kutyáknak,na meg nem csak 2 óráig véd (OFF! addig védett,így ha hosszabb kirándulásra mentünk 1,5 óránként fújkodtuk a kutyákat ami megint csak nem volt kellemes)


Foresto tényleg szagtalan 2 napja vettem,parkos részben nem sétáltunk ahol vannak kullancsok,de holnap szerintem elmegyek a parkba,hogy kipróbáljam mennyire szuperál :))

2014. ápr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha van egy ezresed, a Beaphar-t tudom ajánlani, tavaly vettem ilyet, (szintén pénzhiány miatt) de nem volt egész nyáron benne kullancs 4 hónapig véd. Most gondoltam idén is veszek a kutyámnak ilyet , mert bevállt, eddig minden ok. :)


Szerintem az olcsóbb is jobb mint a semmi. Aztán lehet cserélni.

2014. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!