Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a Nemet dog?

Milyen kutya a Nemet dog?

Figyelt kérdés
Baratsagos, jatekos?? 1-2 alaptulajdonsagat ha leirnatok jo lenne :)

2014. ápr. 25. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Barátságos kutya, de azért a betörők nagy ívben elkerülhetek a házat ahol ilyen kutya van.

Úgy szokták mondani:

"a betörő bejutni még bejuthat egy olyan házba, ahol dog is lakik, de kijutni már nem fog onnan." :)

Vagy is kiváló őrkutya, házőrzők. Ezen kívül érzékeny kutyus.Nem kedveli az eső és a hideget.Nagyon éber, mindig figyeli a környezetét.Csak sajnos nem olyan hosszú ideig élnek, 8-10 évig pedig nekem is tetszenek ezek a fajták.Bár igaz hogy a tartástól is függ.

2014. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon elegáns megjelenésű, tisztelet parancsoló kutya.

Ezzel együtt, amikor nagyon kicsi voltam (anyuék mesélték) folyamatosan nyúztam őket, de egyszer eszükbe se jutott volna még csak rám mordulni sem. Télen hámot kaptak, és amíg kicsik voltunk tesómmal, addig szánkón húztak minket (szegény anyu a nagy hóesésben is kénytelen volt a kutyákat is, és minket is egy kalap alatt lefárasztani) :D

Ajánlani tudom, ellenben gyakori betegségük a gyomorcsavar, így nagyon oda kell rájuk figyelni, alattomos dolog, ha nem vesszük észre azonnal, percről-percre alacsonyabb az esélye a túlélésre, elpusztul. Evés után nincs szaladgálás, hempergés se semmi. Etetés előtt nagy mozgatás, utána már csak nyugalom és pihenés.

2014. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A világ legjobb kutyája. Tele szeretettel, hűséggel, ragaszkodással, szereti a gyerekeket. Én mint társról csak a legjobbakat tudom mondani róla. Csak hát minden jóban van valami rossz és ez náluk az egészség, mert szerintem kényesek. A gyomorcsavarodásról csak annyit, hogy mikor megetettem nem csinált utána szinte semmi, 2 óra múlva még is a műtőasztalon feküdt. A műtét sikerült de a reggelt nem élte meg. Én csak ajánlani tudom.
2014. ápr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!