Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat póráz nélkül sétálni?

Figyelt kérdés
3 éves golden retriever és pórázzal már tudom sétáltatni de mikor leveszem róla a pórázt össze vissza rohangál és nem hallgat rám. Hogy tudnám megtanítani arra hogy mellettem jöjjön és ne futkosson el?

2014. ápr. 25. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Most került hozzád? Mert póráz nélküli sétára már kölyökként ek kellett volna kezdeni a tanítást.
2014. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gergo1998 ***** válasza:
azt már kölyök korban kell elkezdeni szoktatni, de veszélyes, ha a kutya meglát valamit és csak ha 1 szer nem tudod behívni, vagy kilép véletlen az utra akkor elüthetik, én sokkal jobban szeretem pórázon sétáltatni, és csak bekeritett területen/futtatóban engedem el, sokkal biztonságosabb
2014. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj arra, hogy csak olyan helyen sétáltasd póráz nélkül, ahol minimális a forgalom, vagy nincs is.

Vegyél a kezedbe egy kis jutalomfalatot(virsli vagy párizsi a legalkalmasabb) és vezesd magad mellett vele a kutyát. Időnként ültesd le és ha ügyesen jön láb mellett adj neki egy falatot. Ezt először otthon csináld meg, aztán az utcán, pórázzal. Közben megteheted, hogy elrakod a kaját, hosszú pórázt engedsz, visszahívod a kutyát és megjutalmazod. Ezeket ismételgesd sokat a sétáknál, amíg a kutya bele nem rázódik, utána elengedheted a pórázt(de maradjon a kutyán, csak dobd le a másik végét a földre) és így is vezesd láb mellett. Ha valami felé elindul rögtön lépj rá a pórázra és hívd vissza. Nagyon figyelj és ezt csak akkor kezd el, ha már megbízható a dolog. Érdemes megtanítani a behívásra valami nagy területen, de arra mindig figyelj, hogy ne legyen soha forgalom, ügyelj más kutyákra és ne téveszd szem elől egy pillanatra sem!

2014. ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. ápr. 26. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!