Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves kutyusomnak, hogyan...

Egy éves kutyusomnak, hogyan tanítsam meg a pórázon vezetést? Mi a leghatékonyabb módszer? Jutalomfalat ilyenkor célravezető? Mennyi idő, amíg megtanulja a helyes sétát?

Figyelt kérdés
Kétszer vittem ki eddig sétálni.Próbáltam arra törekedni,hogy mellettem vagy mögöttem fusson.De általában megelőz,s az lenne a helyes ha mellettem jönne és felvenné az én tempómat. Hogyan lehet neki megtanítani,hogy ne száguldozzon, vmint ha nyílik az ajtó akkor ne rohanjon ki rögtön? Segítségeteket előre is köszönöm.

2012. máj. 1. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

cerberoskutyaiskola.hu


Itt megtalálhatod a választ. Egyébként ha húz, akkor csak állj meg, és amint kilazul a póráz, indulhattok tovább. Ha kiugrik oldalra, egy határozott hátra arccal változtassatok irány.t Illetve a jutalomfalat is jó, ha a kutyát érdekli. Ilyenkor csak tartsd a lábad mellett a falatot, és ha jön melletted, jutalmazd folyamatosan. De szerintem ezt ne hámmal csináld, hanem nyakörvvel. Illetve én a saját kutyámat kiképzőnyakörvvel (fojtónyakörvvel) tanítottam, és 1-2 óra után már ment is a dolog. (Mielőtt valaki letámadna: a fojtónyakörv nem fojtja meg a kutyát, hiszen az ebeknek 4× vastagabb a bőrük...)

2012. máj. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A rövid válasz: póráz. Ha elindul kifele az ajtón, visszarántod, és addig rántod vissza, amíg nyugton nem marad. Lehet, hogy először tíz perc lesz kilépni az ajtón, de legközelebb már csak hét, aztán három, aztán egyszercsak megtanulja, hogy engedjen téged előre.

Ugyanez sétánál is: amint elkezd megelőzni, visszarántod, és akárhányszor nekiindul, annyiszor rántod vissza.

Az a titok, hogy mindig rögtön lazítsd el a pórázt, amint végeztél a rántással, mert a feszes póráz feszültséget generál, és a feszülés ellen akar menni a kutya, tehát azzal csak előrébb haladásra buzdítod, nem pedig arra, hogy tartsa meg a helyzetét.

Hogy mennyi idő, mire megtanulja, az csak tőletek függ, lehet tíz perc, de több hét is.

2012. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én hámmal tanítottam sétálni, mert valahogy az nekem nem tetszett, hogy véresre folytogatta a szemét az erőlködéstől. Lehet, hogy a folytónyakörvvel ment volna 10 perc alatt a tanítás, de nekem nem okozott gondot, hogy pár hétbe, hónapba tellett, mire megtanulta, hogy laza pórázon jöjjön mellettem.
2012. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!