Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyesen cselekedett, hogy...

Helyesen cselekedett, hogy megölte a piciket?

Figyelt kérdés

A szomszéd szuka leellett 1 héttel ezelőtt. A gazdája, aki nem mellesleg értelmiségi és akire eddig felnéztem, tüzelésnél nem figyelt rá és ezért lett vemhes a szuka. Mivel nem akarta az almot és elmondás szerint sem pénze, sem ideje nem lett volna a kicsikre, akik amúgy is 'leamortizálták volna' a kutyáját, leütögette őket. Nos, a helyzet az, hogy elnézve az autóját és tudva, hogy milyen beosztásban dolgozik, igenis lett volna pénze arra, hogy megtartja a kölyköket addig, amíg nem lesz gazdájuk.

Engem mélységesen ledöbbentett az eset, mert álmomban sem néztem volna ki a fickóból, hogy ilyet csinál. Nem is tudtam róla, hogy egyáltalán vemhes a kutyája, már késő volt, mikor kiderült, de elmondása szerint akkor sem adta volna oda nekem, mert feleslegesen vesződtem volna velük elmondása szerint. Szerinte mindenkinek jobb így, a picik nem szenvedtek és nem kell egész életükben egy menhelyen rohadniuk.

Azt hiszem egy ideig elkerülöm..

Szerintetek komolyan jobb így? Mondjuk én akkor is mélységesen elítélem ezt.


2014. ápr. 26. 20:25
1 2
 1/16 ivcs ***** válasza:
75%
állatkínzásra/ölésre nincs mentség
2014. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
El kellett volna vetéltetni a kutyát, ha nem akarta a kölyköket, vagy ha már megszülettek és nem akarta őket, akkor eltatni, nem pedig agyonütni. Persze régen, meg sok helyen még ma is szokás, hogy kiválasztanak egyet, kettőt, a többit meg vízbe fojtják, stb, szóval valahol ez tök természetes.
2014. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Szívtelen... Az nem kifogás, hogy "mindenkinek jobb így"! Ha te átvetted volna őket tőle, akkor mégis miért jobb így? A másik meg,hogy ő honnan veszi azt, hogy vesződtél volna velük? Az ilyen ne tartson állatot...!
2014. ápr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan a második válaszoló is írta, elvetetni kellett volna a kiskutyákat, vagy ha már megszülettek akkor elaltatni őket. Ez olyan mint amikor elássák a kutyákat élve...
2014. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én mostmár komolyan nem tudom mit gondoljak az emberekről! Az ilyet én is szívlapáttal ütném agyon. Egyébként meg egy tiszteletreméltó, erkölcsös, jófej középkorú pasi. Az biztos, hogy a tiszteletemet már elvesztette, de még mindig nem térek magamhoz.
2014. ápr. 26. 20:39
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is ivartalanítania kellett volna, ha ez nem történt meg akkor vemhesen is lehetett volna, végső esetben amikor megszületnek a kölykök lealtatni őket. Egyetlen egy dologban van igaza: halva jobb nekik mint egy életen át a menhelyen...
2014. ápr. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
ajánlom neked hogy nyomtass ki neki pár oldalt arról hogy mi is az az ivartalanítás (amit vemhes kutyáknál is megcsinálnak) és mellé odanyomnám pár közeli állatorvos címét,rendelés idejét és tarifáját, nah meg a rendőrségi feljelentést állatkínzás vétsége miatt.
2014. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Még a vemhesség alatti ivartalanítás is humánusabb megoldás, mint ez. A kutyának lenne jobb egy másik gazdinál.
2014. ápr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Menjek át egy baseball ütővel és essek neki? :)

Mert szívem szerint adnék egyet neki..Jó nagyot csalódtam.

Egyébként az kifelejtettem, hogy kettőt megkímélt, ennyit tud elpaterolni majd.

2014. ápr. 26. 20:47
 10/16 anonim ***** válasza:
Itt most érzelmek csapnak össze. Maradjunk a tárgyszerűség mellett. Ő ezt a "problémát" így oldotta meg. Bármely "megoldást" vesszük, mindegyiknél fellelhetünk bökkenőket.
2014. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!