Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltatok már olyan helyzetbe...

Voltatok már olyan helyzetbe amit muszáj volt megtenni kutyátokkal, de soha nem bocsátotok meg magatoknak?

Figyelt kérdés

Nekem volt egy ideggyenge stafim. Mindentől és mindenkitől félt. Három hónapos korában kértem el egy vadbarom szaporítótól. Tele volt bolhával, remegett félelmében, és a gerince el volt deformálva.

Állatorvos azt mondta, valami erős trauma érhette, pl. odasóztak neki valamivel.

Négy évig volt velem, de dolgozni nem tudtam vele, mert félt. Félt a vonaton buszon stb. Pedig pici korátol vittem magammal mindenhova, hogy szokja.

Vennem kellett egy kölyköt aki alkalmas öv. munkára. Amíg kicsi volt nem volt probléma. De olyan 8 hónapos kora körül kötekedni kezdett a stafi vele. Simán csak feküdt a kissebbik kutyám, egyszer csak odament a stafi és betámadta. Ezt megcsinálta párszor ( el se hinném ha nem látom ) Az utolsó alkalommal hárman szedtük szét őket, de a stafit majdnem megfojtotta a kissebbik.

Döntenem kellett. Elvittük egy menhelyre ( nem gyepire ). Amikor beraktam az idegen autóba ...... Soha nem felejtem el a szemeit.....

Sajnos akkor még panelba laktunk, nem tudtam megoldani hogy külön legyenek. Közben gazdát kerestem neki. Alig telt e l egy hét, a egyik ismerősöm jelezte szivesen befogadja. Tudtam hogy jó helyre menne. Így visszamentünk együtt és elvitték a stafit. Akkor nagyon boldog volt amikor beugrott ismim autójába.

Azóta is furdall a lelki ismeret, soha nem bocsátom meg hogy elvittük őt. :-(

Veletek volt már ehhez hasonló?


2014. ápr. 27. 16:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

09:49 tudod értelmezni amit írtam?

,, Három hónapos korában kértem el egy vadbarom szaporítótól.' Tudod mi a különbség mevenni és elkérni között?

2014. ápr. 28. 15:04
 12/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerencsére nem volt ilyen eseményem :)

Sajnálom, hogy meg kellett hoznod ezt a döntést.

Új helyén sem visel el más kutyát? A verekedésen kívül más probléma nem volt vele? Kutyakiképző mit mondott?

2014. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

A menhelyen egy kissebb testű kan keverékkel volt egy kenelben. A gondozóazt mondta hogy tök jól el voltak, együtt aludtak. Ami számomra meglepő volt. Nem értem hogy miért csesztette a fiatalabb kutyám, míg idegen kutyával meg elvolt. Talán a pozícióját féltette. Pedig úgy tudom ivartalan kan kutya nem rivalizál.....

Több suliba is elmentem vele, megnézték a viselkedését. Mind azt mondta hogy sajnos veleszületett ideggyengeség. Soha nem fogja kinőni afélelmét.

2014. ápr. 29. 00:42
 14/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
Akkor lehet, hogy "csak" rangsorbeli problémátok volt közted és a kutya közt...de így látatlanban nem lehet mit mondani :( Lényeg, hogy jó helyre került :)
2014. ápr. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

:-)

Jó helyre került. A srác aki elvitte szerette nagyon. Küldött képeket is.

2014. ápr. 29. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!