Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek voltak az első hetek...

Milyenek voltak az első hetek a menhelyről örökbe fogadott kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Hogyan viszonyultatok hozzá? Ő hogyan viszonyult hozzátok? Hogyan segítettetek neki, hogy bízzon bennetek és merjen kötődni hozzátok?

2014. jan. 20. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%

Sogoromék fogadták örökbe egyet. Nagy keverék dögöt:)

Első egy hónapba nem akarta kiengedni őket a kutya a házakból. Csak aztán lassacskán megbaratkoztak egymással. Most már nincs vele sok gond; de ha elcseni a fagyasztott húst az autó csomagtartójabol, nem érdemes elvenni tőle.


Én azt mondom szerezzünk más féle állatot. A kutya igen macerás élőlény. Sok gond van vele ha naponta nem tudsz több órát foglalkozni.

2014. jan. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerezzél*

Bocs, a T9 írás átka:))

2014. jan. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
volt már kutyám, sajnos szaporítós, szüleim vették, a témában erősen zöldfülűek voltunk még, de tapasztalatom az lett... évek óta várok arra, hogy megfelelőek legyenek a körülményeim a felelős kutyatartáshoz és ez az idő is eljött végre :)
2014. jan. 21. 08:23
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem kötelező kutyát tartani.

De ha nagyon akarsz, inkább kölyök kutyát szerezz be. Fene tudja milyen rejtett idegbeteg kutyát soznak rád amelyen.

2014. jan. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
senki nem fog rám sózni semmit, a kutyát én választom ki, szerencsére tudom, hogyan kell kiválasztani olyan jellemű kutyát, aki nem domináns, hanem elfogad engem falkavezérnek. A testbeszéde elárulja. nem vagyok tapasztalatlan. :)
2014. jan. 21. 08:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Túl a 15-ik ideiglenes kutyán azt hiszem van némi tapasztalatom. Két dolgot szoktam tesztelni elsőre a kutyán: hogy mennyire gátolható, és mennyire oldható. Ez a kettő nagyjából elárulja mire számíts. Az első pár hét nálam mindig nagyon intenzív mélyvíz. Felállítom a szabályokat, és ezerrel szoktatom minden ingerhez, ami érni fogja. Kaját ha nem alultáplált, csak a lakáson kívül kap kézből, erős ingerkörnyezetben, bármilyen pozitív viselkedés megerősítéseként ( klikkerezünk, ilyenkor ilyen formálás-elkapás kombóval). Ha mellettem jön klikk, ha leül, klikk, ha hozzám jön, klikk, meg ilyen egyedek szabott dolgokra. Félős kutyánál minden érdeklődést megerősítek, nyomulósnál minden kifordulást, stb. Max 3 hét szokott lenni, mire be illeszkednek, és átlagos városi kityaként viselkednek. Kb. A harmadik héten nyugszanak meg annyira, hogy elkezdik feszegetni a határokat, na ilyenkor kell észnél lenni.

Az új környezetben könnyebben tanulnak új szabályokat, ezt érdemes kihasználni.

2014. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

milyen kutyus lesz, mesélj:)


Én nem menhelyről hoztam, hanem szaporítótól, egy idősebb kutyát, aki neki már "felesleges" volt...


totál szocializálatlan volt, félős, soha nem volt pórázon, féltette a kajáját és habzsolt, ugatott egész éjszaka, nem ment fel a lépcsőn mert tériszonyos volt...


az első időszak a bizalom kiépülése volt...minden nap séta többször, sokat töltöttem a földön, vele egy szinten (kistestű), én állítottam fel a szabályokat...elfogadott engem vezérnek, azóta minden oké:)


viszonyulás: imádtam, rajongtam érte és ez a mai napig így is van...azt el kell fogadni, hogy van olyan menhelyes kutya aki nem lesz azonnal öleb, időt kell hagyni hogy megtanulja mi az, ha szeretik:)


Ő szkeptikus volt velem, mint minden emberrel, de ez oldódott, én adtam a kaját mindig és én jelentettem a sétát, a stabil pontokat az éetében


Bizalom-kötődés: idő...nem tudod siettetni, sokat vagy vele, szabályokat, kereteket adsz neki (pl séta, étel), érezze, hogy mindig mellette leszel, bármi baj van.


Például nálunk ott fordult át, amikor tudtam, hogy ő fél az utcán, ha egy házból előreront a kutya és kerítésen át üvöltve ordít...ő mindig elfutott volna, bűjt, megállt, befékezett...egyszer vettem egy nagy levegőt, kirángattam a hátam mögül, szembe álltam vele (közben a másik kutya üvöltött), ránéztem, és mondtam neki, hogy gyere....minden kutyás kerítésnél ezt megcsináltuk, és látta, hogy ott vagyok, nincs félnivalója semmitől...azóta le se kakilja az ilyen kutyákat.


Vagy tériszonyos volt...mindig egy lépcsővel feljebb ültem és úgy hívtam...egy hónap alatt feljött:)


oké, én nem vagyok normális, én pszichológus leszek, úgyhogy én imádtam ezt az időszakot:)

2014. jan. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hú, nagyon köszönöm, h ilyen hosszan leírtátok az élményeiteket!

igazából több kutyussal is szemezek, 2 kedvenc helyem van: mentőöv állatvédő egyesület

váci zöld menedék állatvédő alapítvány

férj azt kérte, 1 évesnél ne legyen idősebb.

2014. jan. 24. 11:48
 9/13 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
2 örökbefogadott kutya, sok mentett.... Minden kutya más és más módon illeszkedik be... a sajátjaim: a szuka 5 hónaposan került hozzám, első este már nyugodtan aludt az ágyam mellett, igaz a menhelyen önkéntes voltam, tehát ismert... hajnalban keltem, hogy vigyem ki a dolgát végezni....erre ő nagy nyújtózások közepedte visszafeküdt:P vele semmi gond nem volt.... a másik, 10 hónaposan jött 2 héttel a szuka után...neki az első nap furcsa volt, utánna mintha mind a kettő ott született volna, ebben sokat segített a szuka jelenléte. Ideiglenesek: a nagyon pici kb 6, hetes sirdogált, és nagyon ragaszkodott a jelenlétünkhöz...a nagyobbakkal nem volt ilyen gond...bár rongáltak az elején... Sok kutyának kell idő míg felenged... ezt azért kalkuláld bele. A menhelyes kutyáknak az is nagy sokk, hogy egy hatalmas falkából hirtelen egyke kutya lesz.... kell adni neki időt, nem kell külön pátyolgatni, inkább mutasd be neki a lakást, és hogy mi az ő helye, mit szabad neki...amit nem, arról egyszerűen letiltod, nyugodtan, röviden...minnél hamarabb megtanulja a határokat, annál könnyebb beilleszkednie. Nem kell sajnálni, nem kell elhalmozni semmivel. A pontos napirend neki fontosabb.
2014. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Imola Ágnes, neked is nagyon köszönöm! nagyon megerősítő, amiket írtok!
2014. jan. 24. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!