Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok 2...

Milyen kutyát ajánlotok 2 kuvasz mellé?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és szeretnék egy kutyát.

Jelenleg van két elhanyagolt kuvaszunk, gőzerővel dolgozom rajtuk. Jövőhéttől elkezdik a tanulást :)


Viszont szeretnék még egy kutyát. Lehet néhányotoknak lesz ellenvetése, nem érdekel. Kell egy harmadik kutya. Meg amúgy is, nyár közepe,vége fele vennénk meg.


Na szóval, a kritériumok


- tanulékony (egyedfüggő, de én általánosságba kérdem, a kuvaszok elég makacsok, érthető okok miatt)

- a szőre mindegy

- közepes vagy nagy magasságú, de inkább közepes

- kinti kutya

- napi 2x séta,

- napi 30p-1 óra tanítás

- napi 1óra játék


Én a következőkre gondoltam, ők kinézetre tetszenek, nem néztem utánuk: border collie,berni pásztor, golden retriver,skót juhász


Persze emellett szívesen várok mást is.



2014. ápr. 28. 16:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
41%
Golden! De őt is be kell engedni vagy jól bélelt meleg fekhelyet kell neki csinálni. A bordert semmiképp sokkal nagyobb a mozgás igénye ennél. Berni pásztor nyarat nem annyira bírja. A skótot nem ismerem. Az áruk minimum 100.000Ft ugye tudod? Egy menhelyi kutyus lenne a legjobb választás
2014. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
hát a fajtát te választod, inkább a nemek és korok amik fontosak hogy most mennyi idősek a kutyáid, meg sztem nyár eleje fele érdemes venni, mert amikor megérkezik hozzátok azután 1-2héttel kezdheted tanítani, mert kiskorukban a legtanulékonyabbak, nyár végén már jön a suli és nem lesz rá elegendő időd sztem, amugy ha van jól szigetelt kutyaházuk akkor mehet kintre mindegyik :) , az a lényeg hogy a kutyák szociális lények, így neked kell lenni a falkavezérnek vagy különben szoptad, vagy ha apád az az is jó csak akkor te is légy előkelő pozícioban :D , nézd meg a kutyákkal suttogó műsorait nagyon hasznos , Scizar milan a faszi, bár a nevét tuti nem igy kell írni . és jobb ha naponta többször tanítod mert nyilván nem várhatod el hogy 60 percig folyamatosan a toppon legyen, szerintem 10-20 perceket nyomassatok és ezt napi 5x-6x szépen beosztva :) ha még valamit nem válaszoltam meg vagy érdekel akkor írj nyugodtan :)
2014. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

allatokinfo.hu

Itt nézegess. De jól gondold meg az új kutyát. Ha a kuvaszokat elhanyagoltátok vele mi lesz? A kutya tartás nagy felelősség. Én a helyedben várnék egy-két évet de te döntesz.

Elsősorban voltam.

2014. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%

Mindezek mellett mi lesz a 2 kuvasszal? Továbbra is "elhanyagoltak" lesznek? Miért akarsz új kutyust, ha van már kettő, akivel - mint ahogy te is írtad - nem foglalkozol/foglalkoztok? Még csak 12 éves vagy, gyerek. Mit szólnak ehhez a szüleid? 1 kutya is rengeteg pénzt elvisz, nem 3... Konkrétan egy átlagfizetésből nagyon 2 kutyát sem lehet fenttartani úgy, hogy mindenből a legjobbat kapják. Persze, nem tudom, hogy keresnek a szüleid, nem is akarok a pénztárcájukban kutakodni. Azért én azt javaslom inkább adjatok meg mindent annak a két szegény kuvasznak. Tanítsd őket, játsz velük sokat, sétáljatok amennyit csak tudtok. Lehet, hogy nem a legkönnyebben tanítható fajta, de nem szabad feladni.

Attól még, hogy nyáron tudsz vele foglalkozni suli időben ugyanúgy elfoglalt lennél. 3 kutyát kéne gondoznod, 12 éves létedre. Különben is, valószínű, hogy szegény kutya ugyanúgy járna mint a 2 kuvaszod, mivel megunnád őket. Sajnos a legtöbb gyerek ilyen, megtetszik neki a kutya megveteti a szüleivel, aztán 2 hét múlva sz.rik rá. Kinézet alapján egyébként is tilos kutyát választani!

2014. ápr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Menhely! Ne vegyél még egy kutyát, inkább fogadj örökbe! Nagy valószínűséggel amúgy sem fogsz tudni a felsorolt fajtákból újat venni, de a fajtamentések, sőt, néha a menhelyek is tele vannak fajtatiszta, gazdára váró kutyával is.

Azt írtad, hogy KELL még egy kutya. De miért, amikor már van kettő, ami eddig el volt hanyagolva? Nem kötekedésből, csak kíváncsi vagyok, azért kérdezem.

2014. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
A fajták amiket felsoroltál alsó hangon is 100.000 Ft-ot ütik
2014. ápr. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

A mostaniak már nincsennek elhanyagolva!Vagyis lehetne jobb, de már javult nagyon sokat. 2 válaszból ez tűnt fel, hogy ők azt hiszik, hogy még mindig, de utána "kielégítőt" írtak.


Igazából, semmilyen haszon nem lenne egy új kutyából.

De azért kell még egy, mert nekem a kuvaszok nem tetszenek. Akkor legyen inkább mudi, az legalább az én "méretem" :)


Keverék kutyát pedig nem szeretnék, nyílván van a menhelyen is fajtiszta, utána nézünk, nem csak a tenyésztők léteznek.


Jövőre megyek másik suliba, a mostani sz@r. De komolyan. Az osztállyal nincs különösebb bajom, az alacsony intelegenciájú gyerek nem nagyon mernek kötözködni, tanultak a régebbi esetekből -_-


Néhányan megint az gondoljátok, hogy új suli, a beilleszkedés nehéz lesz. Na nem :D

Ha beakarok, betudok, mindig így volt és így is lesz.Persze nem tudhatom előre, hogy mennyi idő, de 1 hétnél nem tart tovább :)

2014. ápr. 28. 17:44
 8/30 A kérdező kommentje:

*nagyon sokat javult, gyerekek


És arra kaphatnék választ,hogy a szaporítókat hogyan lehet elkerülni?

2014. ápr. 28. 17:46
 9/30 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy egy adott fajta szerelmese, akkor mindenképpen menhelyet ajánlok pedig. Attól még, hogy keverék, ugyanolyan kutya mint például a Border Collie és még amiket felsoroltál itt. Sok pénzt is megspórolhatsz, ráadásul megmenthetsz egy életet, egy menhelyi kutya is tud ugyanolyan okos/ügyes lenni, mint a fajtatiszta társai.

De még mindig azt mondom, hogy gondold meg az újabb kutyát. Megkérdezhetem, hogy hogyan került hozzátok a 2 kuvasz? És mennyi idősek? Csakmert azt írtad nem tetszenek. :)

2014. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem csak menhely, FAJTAMENTÉS.

A szaporítókat úgy tudod elkerülni, hogy nem mész fel az OLX, az expressz, stb hirdetős oldalakra, hanem kenneleket keresel. A tenyésztő ad garanciát a kölykökre, chipet, oltásokat, és TÖRZSKÖNYVET! És igen, KELL a törzskönyv! Enélkül maximum fajtajellegű keveréket kapsz.

2014. ápr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!