Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok 2...

Milyen kutyát ajánlotok 2 kuvasz mellé?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, és szeretnék egy kutyát.

Jelenleg van két elhanyagolt kuvaszunk, gőzerővel dolgozom rajtuk. Jövőhéttől elkezdik a tanulást :)


Viszont szeretnék még egy kutyát. Lehet néhányotoknak lesz ellenvetése, nem érdekel. Kell egy harmadik kutya. Meg amúgy is, nyár közepe,vége fele vennénk meg.


Na szóval, a kritériumok


- tanulékony (egyedfüggő, de én általánosságba kérdem, a kuvaszok elég makacsok, érthető okok miatt)

- a szőre mindegy

- közepes vagy nagy magasságú, de inkább közepes

- kinti kutya

- napi 2x séta,

- napi 30p-1 óra tanítás

- napi 1óra játék


Én a következőkre gondoltam, ők kinézetre tetszenek, nem néztem utánuk: border collie,berni pásztor, golden retriver,skót juhász


Persze emellett szívesen várok mást is.



2014. ápr. 28. 16:56
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Az a szukát nem tudom :D


Tartunk bárányokat (húsvétkor vágtunk le kettőt)

Jöttem haza, és valami fehér ott rohant az udvaron. Jhhé, új bárány. De elég ez kicsi, és egyik se volt vemhes. Nézem,nézem, mert bement az asztal alá apám meg mondja

-Ugye milyen szép bárány?

Mondom, jah, aztán kivettem, azt kiderült, hogy kutya :D


A kant, azt pedig az utcán találtuk (vagyis egy kocsmába).

Az utca végén, még akkor működött egy kocsma, és a szuka néha megszökött, mindig benézett a kocsmába és tovább ment. Annyámmal mentünk el a suliba mert volt valami megbeszélés, aztán útközben csörög a telefon. Hívtak minket, hogy a kutya meging kiszökött és beült a kocsmába, a vendégek meg nem mernek bejönni. Pár perce még otthon volt, haza mentünk, és ott volt, Kimentünk a kocsmába, és ott feküdt a kuvasz. Hazavittük, és még most is vígan él :)


A szuka, az tetszik, csak nagyon játékos. Mindig rám ugrik, tehát nehéz megoldani, hogy ne legyek sáros ha esett az eső. De mostmár kezdi abbahagyni, mivel elkezdtem nevelni.


A kan, az pedig ronda szerintem. Olyan szögletes feje van, és a testtartása se tetszik.


[link] ehez hasonlít a kan, csak a feje sokkal ...


A szuka, meg mint mondtam tetszene, csak nincs megnevelve. De meg lesz :)

2014. ápr. 28. 18:17
 12/30 A kérdező kommentje:

Hogy én valamit mindig elírok,vagy feleslegesen írom, vagy pedig hüly.eség.


Az első mondatot ne vegyétek figyelembe

2014. ápr. 28. 18:18
 13/30 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, őszintén és a legjobb szándékkal mondom ezt neked, hogy ne legyen addig új kutya amíg a másik kettő nincs 100%-osan megnevelve. Az, hogy elkezdtél dolgozni rajtuk nagyon dicséretes, de nem szabad arról megfeledkezned, hogy a kutyák falkaállatok, mint a farkasok, a kiskutyák, akár a kicsi farkasok, nagyon nagyon hamar eltanulják azt amit a nagyoktól látnak. Ha azt látja, hogy a másik felugrálhat rád, ő is fel fog, hisz "ha neki szabad, nekem miért ne szabadna?". Rendben van, hogy kisebb lenne, de pl arról nem fogod tudni olyan egyszerűen leszoktatni, hogy felássa a kertet, sőt, lehet még a két kuvasz is "rákap a mókára" és lesz 3 kertásós kutyátok.


Én azt tanácsolom, hogy előbb próbáld ki a két kuvasszal, vagy legalább először az egyikkel azt a napirendet, amit leírtál a kérdésedben. Mert bizony azt majd 10-15 évig be kell ám tartanod az új kutyával, ha 2 hét után meg azt mondod, hogy "kell a francnak a korán kelés meg ez az egész", akkor legalább időben rájössz arra, hogy ez még nagy falat neked.

2014. ápr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Egyelőre még nem úgy csinálom, most csak játék van :)

Nem hiszem, hogy megterhelő lesz. Reggel elmegyek egy 15p sétára, aztán este/délután megint egy 15pre

A tanítás az tudom, nehéz lesz.

A játék meg megint nem nehéz :D

2014. ápr. 28. 18:59
 15/30 A kérdező kommentje:
Egyébként tudnátok tippeket mondai, hogy mit hogyan csináljak majd? :/
2014. ápr. 28. 19:00
 16/30 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk nem napi 15 perc séta reggel és este hanem napi 30-60 perc kétszer.
2014. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Vagy még inkább napi 3-4x illik sétáltatni, például:

-15-30 perc reggel

-1,5-2 óra délután amikor hazaérsz a suliból

-30-60 perc késő délután (ezt esetleg el lehet hagyni vagy lerövidíteni, ha a délutáni séta jó hosszúra nyúlik)

- 15-20 perces egészségügyi séta késő este

2014. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
2 eü séta, aztán megmajd játék,tanítás alatt ha kell neki elvégzi majd a dolgát. EZ így nem jó?
2014. ápr. 28. 20:05
 19/30 anonim ***** válasza:
2 eü séta tökéletes (elég 15-20 perc is), de mindenképp kell egy 1,5-2 órás séta is ezek közé, mert a szocializáció minden fajta kutyának fontos (ismerkedjen fajtársakkal, felfedezze a világot, játszon a szabadban is, a kert ingerszegény környezet egy idő után). Egy kutya vágyik kifelé, és ez teljesen normális.
2014. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
A játék nem azt jelenti, hogy otthon vagyunk :) elviszem majd őket mindenhova (az erdő pl hatalmas) és majd ott játszunk. Meg simán tudok szerezni kutyásokat, akik szintén elhanyagolták a kutyájukat.
2014. ápr. 28. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!