Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy yorkie kiskutyám aki...

Van egy yorkie kiskutyám aki 10 hetesen kb.1,3 kiló. De nem is nagyon mozgott, mostmár viszont igen. Ez normális vagy kevesebbnek kellene lennie?

Figyelt kérdés
Az anyuka 2-3 az apuka1,5. Nem néz ki kövérnek és egyáltalán nem nagy. Másik, hogy a fejen már lassan teljesen szőke szőr van. Eznormális vagymég változik? Az anyuka egy nagyon világos drágaság volt.Hozzá teszem,hogy nem az érdekel hogy mini lesz vagy sem mert én normáliskutyát vettem. Csak féltem,nehogy elhízzon vagy valami baja legyen.Hány kiló lesz kb?

2014. ápr. 28. 18:52
1 2
 11/20 Mony ***** válasza:
12%
És akkor mi van ha "csak egy" fajtajellegű keverék??? Had döntse már el mindenki,hogy honnan,milyen kutyát és akar e törzskönyvet! Az én Yorkimnak is van törzskönyve és mit érek vele? Ahogy haza hoztam bedobtam a fiókba és azóta is ott van... Nem szaporítom,nem tenyésztem,nem viszem kiállításra. Csak azért van törzskönyve,mert kiállítási kutyának akarták eladni,de végül másként alakult,mert én nem szerettem volna ilyesmivel foglalkozni. De elmondanám,hogy az én tenyésztőmnél is vannak néha almok,amiket nem törzskönyveztet. Egyébként nagyon szép kutyusod van kedves kérdező!
2014. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Mony ***** válasza:
Visszatérve a kérdező kérdésére. Én a Yorkimat 5 hónaposan hoztam el,akkor volt 1,70kg a súlya. Most 1 éves múlt és 2,50kg,télen mikor nem mozogtunk annyit,akkor 2,70kg is volt :) Nem tudom ilyen fiatalom mennyinek kell lennie,de szerintem ez jó súlynak tűnik.
2014. ápr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Mony,a törzskönyv KELL.Akinek nem kell törzskönyves kutya,annak ott a fajtamentés vagy a menhely.A törzskönyv a kutya irata.Az jár...És nem azért kell törzskönyves kutya,hogy kiállításokra cipelje az ember,hanem mert azaz első lépcső afelé,hogy egyrészt a pénzéért valóban azt kapja az ember,amit akar,másrészt,hogy a szülők és a felmenők mentesek minden fajtára jellemző betegségtől...(Ezt a szűrési papírok igazolják,de törzskönyv nélkül ilyen papírja se lesz senkinek.)


Na meg persze,hogy ne támogassuk egy fajta tönkretételét,mint akitől is a kérdező vásárolt.

Többszöri alom,sok kiskutya,mindenféle szabályok betartása nélkül.Na meg a cél nem a fajta nemesítése,hanem a pénz....undorító az ilyen és nem ezeket kellene támogatni!!

2014. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Mony ***** válasza:
0%

Kedves előző! Ha annyira kell a törzskönyv,akkor 10 tenyésztőből 8 miért ad el időnként olyan almot,amit nem törzskönyveztet? Ezt magyarázd el Nekem kérlek!

Én kb. 2 évig vártam,mire lett kutyusom,ez az idő alatt folyamatosan olvastam a fajtáról és érdeklődtem tenyésztőknél árakról (törzskönyvel és anélkül) És elmondanám,hogy nagyon sokan eladják úgy a kicsiket és nem szaporítókról,hivatalos tenyésztőkről beszélek.

2014. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
15%
Kedves Mony ,teljesen egy véleményen vagyok veled.Kedves kérdezö a te kutyád yorki,teljesen normális ahogy a szöre változik mindegyik olyan mintha öszulne ebben a korban.A sulya is pont jo,de gondolom ha 3,20 kg lesz azt sem fogod bánni.Nagyon szép kutyuska.
2014. ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem bánom. Nem érdekel,hogy hány kiló lesz az függ az etetéstől is. Csak nem szeretném hogy elhízzon és valani baja legyen. Szerintem törzskönyv nélkül is lehet úgymond tiszta egy yorki. Nem kötelező csinálni neki. Azt nem is minden tenyésztő csinálja mert az plusz pénz. Aki csinálja az meg 100 felett kér arra hagyatkozva hogy van törzskönyve ami alig pár ezer forint. Egy rendes tenyésztő a normál méretű egészséges kutyákat tenyészt és nem méreten aluliakat.
2014. ápr. 29. 20:10
 17/20 Mony ***** válasza:
0%
És az a vicc,hogy manapság sajnos a tenyésztőkkel is vigyázni kell,mert köztük is vannak,akik ugyanúgy miniket tenyésztenek és brutál áron adják el TÖRZSKÖNYVEL!!! Ha annyira a törzskönyv a biztosíték,hogy mennyire egészséges,stb... akkor egy 1 kg-os vagy 1,5 kg-os Yoki,hogy kaphat törzskönyvet könyörgöm!?
2014. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Mony ***** válasza:
1kg ; 1,5kg (felnőtt méretről beszélek)
2014. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
94%

Ti összekeveritek a szezont a fazonnal.TENYÉSZTŐ nem csinál az általatok felsorolt dolgokból semmit.TENYÉSZTŐT kell keresni,nem szaporítót,vagy kennelnévvel ellátott szaporítót...mert azokból is van már bőven.Nem a törzskönyv a drága,hanem a benne rejlő munka,amire a TENYÉSZTŐ büszke,és esze ágába sincs törzskönyv nélkül adni.

És a törzskönyv 5500 ft,nem azon múlik,hogy kiváltja-e,hanem azon,hogy tenyésztő-e az illető vvagy csak egy profitleső szaporító.

A tenyésztő célja a fajta nemesítése...az általatok említettekből egyik sem a nemesítésért csinálja,hanem a pénzért.Azok csak szimplán gyarapítják az állományt,teljesen mindegy nekik milyen kutya lesz az adott párosításból.Lesz rá vevő,jön a zsé...


Kicsit utána kellene menni a dolgoknak,hogy mi a különbség és addig keresni,amíg normális tenyésztőbe botlik az ember.

Én 3! éve keresgetek,fél éve komolyabban,mire megtaláltam azt a tenyésztőt,aki közölte,hogy a kutyái NEM AKÁRKINEK ÉS NEM MINDENÁRON eladók.Hiába,hogy ő százezreket öl bele,ha nem megfelelő a potenciális felvevőpiac,akkor nem adja el senkinek.Ezt hívjuk lelkiismeretes tenyésztőnek és nem törzskönyves szaporítónak...

2014. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Mony ***** válasza:
33%
Na látod kedves előző... pont ezt magyaráztam én is! Te 3 év alatt találtál normális tenyésztőt,akinél mertél kutyát venni... Akkor miről is beszélünk? :) Én tisztában vagyok a tenyésztő és a szapi közötti különbségekkel. Ne állítson már senki olyanokat,hogy a törzskönyv a biztosíték arra,hogy jó minőségű kutyát vásárolt. Mert a mai világban ez nem épp így van.
2014. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!