Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki fogja ezt nőni?

Ki fogja ezt nőni?

Figyelt kérdés
A kutyám most lesz 1 éves, amikor szabadon van, és meglát egy másik kutyát, azonnal odaakar rohanni hozzá, csak nagyon nehezen tudom lehívni róla, sajnos olyan is előfordult már, hogy egyáltalán nem tudtam. Ugyanez a helyzet a futókkal, éppen sétálgató emberekkel. Mindenkihez odaakar futni barátkozni, szóval ilyenkor nagyon nyitva kell tartanom a szemem, előbb észre kell vennem az ilyeneket, mint ő... nyilván ő csak játszani akar, de nem minden kutya barátságos, és nem minden arra sétáló ember szereti a kutyákat... ha kicsit megkomolyodik, kinövi ezt a szokást, vagy erről le kell nevelni (ha igen, akkor hogyan)?
2014. ápr. 29. 15:39
 1/4 anonim válasza:
Az én kutyám is ilyen, a kutyáknak kell a szocializáció, szerintem ne lenevelni próbáld, hanem fogd rövidebbre a pórázt, ha pedig szembe jön egy kutyus kérdezd meg a gazdát, odaengedheted-e. És ha igen, engedd, had barátkozzon, akkor Ő is boldog lesz :)
2014. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Mitől nőné ki? Alap, hogy nem behívható kutyát nem engedünk szabadon olyan helyen, ahol futó és sétálgató emberek vannak. Először tanuljon meg a kutya behívásra visszamenni, parancsszóra ülni és ülve maradni. Ez a két dolog minimum kell ahhoz, hogy szabadon sétálgasson emberek között.
2014. ápr. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Pórázon nincs vele baj, meg szocializálva is van rendesen, sokszor megyünk sétálni kutyás ismerősökkel.

Ha szabadon van és nem észlelek időben egy idegen kutyát/embert, akkor van a gond, mert odaakar rohanni hozzá, és alkalmi süketté változik...

2014. ápr. 29. 15:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha ingerszegény környezetben vagyunk nincs gond a behívással.. első szóra visszajön. Csak ha van valami zavaró tényező, már nehézkesebben megy neki a dolog, és azért úgy gondolom, ezt is meg kellene tanulnia valahogy..
2014. ápr. 29. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!