Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet csibészelni herélt...

Lehet csibészelni herélt kutyával?

Figyelt kérdés
Lehet csibészelni ÖV- re tanítani a kutyámat ha ki lesz ivartalanítva? mert ettől még feladatot teljesít amit meg meg lehet neki tanítani, mennyire fogja befolyásolni ezt a hormonok hiánya?

2014. ápr. 29. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
mért ne lehetne?! a kunya neme nem befolyásolja szellemi tudását!
2014. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
vérmérsékletére gondoltam, de amint látom részletesen nem olvastad el a kérdést mert oda írtam , hogy :FELADATOT TELJESÍT AMIT MEG LEHET TANÍTANI, ebben befolyásolja e a hormonok hiánya
2014. ápr. 29. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Igen, lehet. Az én kanom IPO után egyből ivartalanítva lett, mert egyrészt, így sokkal tovább élhet egészségesen, másrészt nem hajtják olyan ösztönök, amiknek úgysem hódolhat.

Más kan kutyákkal azóta is bunkó, tehát ezen nem változtatott.

A "harci kedve" sem csökkent, nem lustult el, annak ellenére, hogy százszor megkaptam már, hogy nem teljes értékű és biztos nem fog majd teljesíteni. Ennek ellenére az ivartalanítás utáni 1. edzésén annyira be volt pörögve, hogy mikor ráküldtem a segédre, hogy hozza ki a sátorból, a sátorral együtt sikerült földre vinnie... Volt is kis meglepődés...

2014. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ ezzel is okosabb lettem !!!
2014. ápr. 29. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Igazából egy tanulmány sem bizonyítja, hogy jobban dolgoznának az ivaros kutyák az ivartalan társaiknál, szerintem inkább fordítva igaz, mert nem vonja el semmi a figyelmét a feladatról.
2014. ápr. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
63%

Az ivaros kutyák azért teljesítenek jobban mint az ivartalanítottak, mert az úgy van ahogy a természet teremtette, megalkotta.


Az ivartalanítással a fajfenntartás ösztöne szűnik meg és ezáltal nyugodtabbá válik, nem rendelkezik a fajfenntartás mechanizmusával.


Munka szempontjából visszafogottabbá válik, vagyis letompul.


A vakvezető kutyáknál ez kifejezetten előny.

2014. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!