Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne a legjobb?

*-*Mignoooon^-^ kérdése:

Melyik kutya lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon szeretnék egy kutyust, de vannak pár feltételeim:

-kisebb lakásban lakok, ezért csak kistestű jöhet szóba

-mivel edzésre meg előkészítőkre járok, ezért csak reggel suli előtt és este 6 után tudnám kivinni, hetente 5-ször tudom csak 3X

-ha lehet, akk kevésbé legyen "szőr hullató" mert az anyukám utálja://


Ezekkel a feltételekkel milyen kutyafajtát ajánlotok? Rendes válaszolóknak megy a pacsi:)))


2014. ápr. 29. 18:29
1 2 3 4
 1/39 sippara ***** válasza:
74%
Plüsst. Egy kistestű (vagy bármilyen más, lakásban tartott) kutyának a MINIMUM a napi három séta, de inkább négy az ideális.
2014. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
27%

Menhely. Onnan hozz kutyust. A kölyökkutyákat 2 óránként kell levinni, hogy szobatisztaságra szoktasd. Naponta 2x minimum le kell vinned, a séták minimum 30 percesek legyenek, ha ennél többre 1-2 óra le tudod vinni, az csak jó. Gondolom, nem jársz mindennap edzésre és előkészítőkre, így amikor több időd van, több időre is leviheted sétálni. A kutyának ugyanis kellenek az ingerek, hogy ismerkedjen más kutyákkal. Esetleg egy edzésről lemondhatsz a kutyád javára. Akkor három sétára is jutna idő :)

Minden kutya hullatja a szőrét valamennyire.

2014. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
17%
Szia! Szerintem neked való lenne a tacskó vagy a yorkshire terrier.:) Remélem, tudtam segíteni!
2014. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam a menhelyre:) Am kábé így tudnám gondozni, ha érdekel:


Hétfő: Reggel 20-30 perc séta, este 30-40 perc séta

Kedd: Reggel 20-30 perc séta, du. 45 perc séta, este 30 perc séta

Szerda: Reggel 20-30 perc séta, du. 15-20 perc séta, este 30-40 perc séta

Csütörtök: reggel 20 perc séta, du. 1 óra séta, este 15 p. séta

Péntek: reggel 15-20 p. séta, du. 15 p. séta, este 20-30 p. séta

Szombat: Egész nap ráérek :)

Vasárnap: Egész nap ráérek :)


Kb. így lenne, de ide csak a sétákat írtam :) Ez így sztetek jó lenne? Még kicsi, addig 2 óránként lemegyek vele. Mennyi idő kb. míg sz.tisztaságra nevelem?

2014. ápr. 29. 18:50
 5/39 anonim ***** válasza:
16%
Vegyé mangalicát, annak nem hullik a szőre. Remélem tudtam segíteni...
2014. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
44%

Ez nem is rossz időbeosztás szerintem.

Változó. Úgy csináld, hogy ha lent végzi a dolgát, akkor hatalmas dicséret, örömködés, ha a lakásba, akkor takarítás.

2014. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
0%
Köszi az értelmes válaszolóknak:) Am arra gondoltam, hogy suli végén veszem majd, hogy nyáron tudjam nevelni:)
2014. ápr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 sippara ***** válasza:
87%
Gratulálok, hogy mind ilyen okosak vagytok, de sajnos egy kistestű kutya FIZIKAILAG KÉPTELEN NAPI KÉTSZER FÉL ÓRA SÉTÁVAL ÉLNI, nem tudja ennyi ideig visszatartani a vizeletét/székletét, és ha mégis rá van kényszerítve, borítékolható pár komoly húgyúti probléma már akár 3-4 éves korra - arról nem is beszélve, hogy a kutyának is színtiszta szenvedés.
2014. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
20%

Hülyeség. Napi 4-5 séta 3-4 órát ,persze. Akkor ez végül is utcai kutyatartás, ahol néha beviszik lakásba is.


Napi 2 sétával jól elvan egy kutya ,ismerősömék palotapincsijét munka előtt leviszik 15 percre aztán munka után újra 15-30 ra és ennyi. 12 éves most a kutya és semmi baja. De ezt a fajtát ha zavar a szőr ,nem ajánlom, akkor inkább egy mopsz mert rövid a szőre és nem ugrálós fajta.

2014. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
73%

Akkor drága kérdező,csinálj végig egy hetet úgy,hogy csak 2x pisilsz/mész wc-re és összesen 30-40 percet beszélgetsz más emberekkel,vagy szórakozol.

Az összes többi idődben unatkozz,meg tartogasd a pisit.


Egy kistermetű kutya nem bírja ki eddig,de majd rájössz,ha körbehugyálja a lakást minden nap.

A kutya élete az általad leírt bontásban szenvedés lenne.

Egy yorkinak meg egy tacskónak pedig különösen.A yorki terrier,lételeme a mozgás-hiába kicsi.A tacskó pedig vadászkutya...ugye nem kell bemutatnom?


Vagy több idő (SÉTA!) a kutyára,vagy marad a plüss.


A "melyik?" kérdésedre pedig a menhelyen nézz szét a válasz.

2014. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!