Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne a legjobb?

*-*Mignoooon^-^ kérdése:

Melyik kutya lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon szeretnék egy kutyust, de vannak pár feltételeim:

-kisebb lakásban lakok, ezért csak kistestű jöhet szóba

-mivel edzésre meg előkészítőkre járok, ezért csak reggel suli előtt és este 6 után tudnám kivinni, hetente 5-ször tudom csak 3X

-ha lehet, akk kevésbé legyen "szőr hullató" mert az anyukám utálja://


Ezekkel a feltételekkel milyen kutyafajtát ajánlotok? Rendes válaszolóknak megy a pacsi:)))


2014. ápr. 29. 18:29
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
25%

Semmi baja nincs a kutyának a napi 2x-i sétától! Attól hogy itt azt írja néhány kutyatartó ,attól még a tapasztalat és a tények mást mutatnak. Vegyük azt hogy reggel 7-kor lemegy a kutya aztán 12-kor és este 7-kor. Tehát éjjel simán kibír 12 órát a napi 3x sétáltatott kutya is, minden nap! Tehát nappal is kibírná a 12 órát. Logikus.

Azt hogy ki mit szeretne ,magánügy. Egyébként alomra is rá lehet nevelni a kistestű kutyát ezzel a 3. pisi meg van oldva.Sokaknak sikerült már. A napi 2x 4 óra munka egyáltalán nem jellemző dolog idehaza , a 8-12 óra plusz utazás az átlag. És akiknek ilyen a munkarendje azok is tarthatnak és tartanak is kutyát.

2014. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

A tények azt mutatják,hogy az ilyen módon tartott kutyának (napi 2 séta) hamarabb lesz eü problémájuk,mint a normálisan tartottaknak.


A csau-csau és shar-pei pedig egyáltalán nem kisgyereknek való kutyák...jézusom.


Menhelyre menj be,válasszatok egy aranyos kutyust,ami nem nő nagyra és bizony legalább 3x sétáltatni kell.Az almot is felejtsétek el,nem macskát akarsz,hanem kutyát.A kutyáknak természetellenes az alomba vagy kutyapelusra üríteni,csak vannak olyan idióták,akik rákényszerítik a "kedvencüket"...mert hogy épp kedvencnek nem nevezném,ha nem az ő igényeit tartják szem előtt,hanem a gazdi kényelmét...

2014. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Van erről valami hivatalos ,állatorvosok által kiállított legalább 1000 kutyát átfogóan vizsgáló statisztika ,vagy csak "azthallottam" szintű ez az egészségügyi probléma dolog?


A macska is azért megy alomra mert máshová nem tud és alapvetően tiszta állat, nem oda piszkol ahol éppen rájön a szükség, hanem egy helyre, lehetőleg puha talajra. Ha kimehet a kertbe mert van rá lehetősége, akkor ki is megy. Szeret más macskákkal találkozni, napozni ,vadászni ,fára mászni stb. De el van döntve ,hogy neki így is jó a szoba-konyhában. Ha a kutyákat annyira egyszerűen ,magától rá lehetne szoktatni alomra ,mint a macskákat ,fele annyian se vinnék sétálni a kistestű ebüket. Erre mérget veszek. Csak mivel a kutyában nincs benne az egy helyre piszkolás ösztöne ezért nagyon nehéz erre ránevelni, nem is próbálkoznak ezzel.

2014. ápr. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Igen,nyilván van,keresd meg,ha ennyire kíváncsi vagy rá.Vagy keress az ellenkezőjéről szóló hivatalos álláspontot.


Vagy sétáljatok be egy állatorvoshoz (lehetőleg ne valami haszonállatos 90 éves nyugdíjashoz) és kérdezzétek meg,hoy jó-e a kutyának,hogy naponta 2x van alkalma üríteni..?


Nyilván azt fogja mondani,hogy teljesen egészséges..sőt,redukálják le csak 1-re végül is a kutya igényei nem számítanak,csak a gazda kényelme...

2014. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Jééézusom, milyen kavar lett ebből:)) Én azt nem mondtam, hogy 1x vagy 2x sétáltatom majd, hanem, hogy 1 héten 1x nem tudom megoldani a 3 sétát! De megoldható, ha az anyukám vagy szomszéd, akinek van kutyája és szivesen csinálná. Meg ez a séta-ügy nem a végleges döntés, h akk igy lesz, és kész, hanem függ órarendtől, edzés és előkészítők időpontjától, stb. Szal nem tom, hogy hogy jutottunk el odáig, hogy én mekkora állatkínzó lennék:)
2014. ápr. 30. 19:38
 36/39 anonim ***** válasza:
Nem rólad volt szó,hanem a mostanra 57%-os válaszoló közölte,hogy neki van ismerőse,aki palotapincsit tart és ő csak napi 2x 15 percet van lent a kutyával,és milyen jó dolga van...ezen pöccentek be sokan :)
2014. ápr. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Kérdező, mennyit mozognál a kutyával, illetve akarsz-e vele sportolni?

Amelyik viszonylag kevés szőrt hullat:

Törpe uszkár

Bichonok

Bedlington terrier

Kínai meztelen kutya


Ezekkel (különösen az uszkárral meg a bedlington terrierrel) azért nem árt sportolgatni valamit, viszont tényleg nem hullik nagyon a szőrük, viszont nyírni kell őket, meg fésülni, illetve attól még gyakrabban kell majd porszívózni, mint most.

2014. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Du.onként az egy vagy negyedórás sétákon mozogna. Közel van kozzánk a park, ott szabadon játszana a többiekkel, illetve labdáznánk.
2014. máj. 1. 14:32
 39/39 anonim ***** válasza:
Jó ég mi van itt. Figyelj. Menj el egy menhelyre, ne vegyél se Yorkit, se semmilyen plüss tucatkutyát. Nem azért, tök édesek, de sok van belőlük, és viszik mint a cukrot. De mi a helyzet a menhelyi, szerencsétlenül járt kutyákkal? Először is gondolj bele, hogy segited a menhelyet, másodszor borzasztó szeretőek képesek lenni, harmadszor ki mehetsz és kinézheted, hogy melyik lenne jó méretben, hidd el rengeteg megfelelőt találnál, és végülis egy tök EGYEDI kutyusod lenne. A sétáltatási programod pedig tökéletes. Nekem is keverék menhelyi kiskutyám van és nem viszem ilyen gyakran, mégis nagyon jól megvagyunk. Szerintem bármelyik kutya hálás lenne, hogyha ennyiszer sétáltatnák! Ments meg egy életet... Jó érzés lesz hidd el, nem bánod meg, ezt tapasztalatból mondom :)
2014. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!