Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játékból való visszahívás?...

Játékból való visszahívás? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Van egy problémám, amit sehogy sem tudok megoldani. 4 hónapos a kutyánk. A szomszédban van egy kb. Ugyanennyi idős kutyus. Néha meg engedem neki, hogy hancurozzanak együtt. Nem napi szinten, mivel nyitott lakóparkban lakunk, ami azt jelenti, hogy nincsenek kerítések, csak az utca válassza el a házakat egymással szemben és kicsi előkertek vannak. Így amikor éppen kint vagyunk és a szembeszomszéd kiskutya is kint van engedem őket együtt játszani. És itt jön a probléma. Amikor szólok, hogy vége a játéknak, akkor megérti és jön is velem. De rá két perc múlva ha nem figyelek átszökik, és nem hallgat rám. Már próbáltam szépszóval, szidással hatni rá, de nem igazán mükődik. Most azt csinálom, hogy van egy pici hátsó szerviz udvarunk tényleg nagyon pici és a konyhából nyílik, amikor így nem fogad szót oda beviszem, és egy darabig, amíg nem nyugszik le nem jöhet ki. Csak nem tudom, hogy jó-e ez? Olvastam már egy rakat kutyás könyvet, folyamatosan nézem Cézár Millan filmjeit, de erre a problémára nem találok megoldást. Egyébként úgy érzem elfogadott falkavezérnek. Mindent megtesz, amit mondok neki, már érti az alapvető parancsszavakat, ül, áll, fekszik, marad.
2014. máj. 1. 02:13
 1/2 sippara ***** válasza:
Pici még :) Ha átszökik, határozott nemszabad (illetve gazdi színésztudásától és drámaérzékenyéségétől függően akár elégedetlen mormogás) kíséretében hozd vissza minden egyes alkalommal, ha meglátod, hogy engedély nélkül ment át. Ha következetesen csinálod, és emellett maradnak a rendszeres játékok is, le fog szokni róla, mert rájön, hogy úgyis visszahozod, ha nem engedted át :)
2014. máj. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Akkor kicsit visszaveszek, úgy érzem túl kemény vagyok vele, de mióta olvasom ezeket a kutyás könyveket, teljesen meg vagyok zakkanva, nehogy elrontsak valamit. Lazulnom kell.
2014. máj. 1. 05:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!