Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan, hol, és mennyi...

Ti hogyan, hol, és mennyi idős volt a kutyátok amikor azt tanítottátok neki, hogy ne menjen el tőletek, pl. Egy řeten ahol kuyták vannak? Amikor először vettétek le róla a pórázt nem féltetek, hogy nem jön vissza?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tanított'átok, miből tudtátok, hogy ha kint vagytok és leveszitekróla ott is vissza fog jönni??? Volt olyan hogy nem jöt vagy nem akart vissza jönni???

2012. okt. 13. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elhoztam a tenyésztőtől, és másnap elengedtem. Egy nagy, de bekerített helyen, egy másik kutyával. A falka szellem miatt, visszajön a másik kutyával. Volt olyan, hogy nem akart visszajönni, de nem sokszor, ilyenkor futottam az ellenkező irányba, ettől megijedt, hogy ott hagyom, és futott utánam.
2012. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3 évesen került hozzám, kb 1 hónap után engedtem el először, ott is hagyott, mint annak a rendje... Vadászkutya, így elvitte az orra. A következő próbával vártam még egy hónapot, akkor már nagyon szépen jött.
2012. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Természetesen 8 hetesen ahogy hazahoztam másnap az első utcai sétát póráz nélkül kezdtük. Egy kölyök kutya nem megy el a gazdájától, illetve amíg nincs kötődés addig gyakorlatilag bármely más ember vagy kutya csoporttal hajlandó elmenni és lecsatlakozni a gazdájáról, de ez nem azt jelenti, hogy elvész. Hívod és ugyan úgy megy hozzád is. Pár hét alatt kialakul a kötődés és ez megszűnik, akkor már nem megy el másokkal. Kamasz korban kezdődnek a gondok, amikor önállósodni kezd. De eddigre már stabilan ismeri a behívást és remélhetőleg a gazdi olyan tekintélyt tudott kialakítani, ami fölül írja az önállósodási hajlamot és továbbra is behívható marad.
2012. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát az enyém most 6 hónapos. 2. válaszoló amikor elment akkor, hogy jött vissza??? Én attól félek, hogy meglát egy kutyát és megy utánna és nem jön vissza.......
2012. okt. 13. 19:55
 5/12 anonim ***** válasza:
Előbb kell ilyenkor észre venni a kutyákat mint a kutya :) elég nehéz de egy féléves kutyánál még simán kivitelezhető. Én is minden kutyámal azonnal el kezdtem a póráznélküli sétát. Hogy ha meg elfut a kutya szólok neki egyszer ha csak hátra pillant de még mindig ugyan arra tart akkor én kezdek el az ellenkező irányba futni.. A 10hónapos kutyámnál is beválik meg a 3hónaposnál is :) Amúgy amit mindenképpen gyakorolj vele mielőtt elengeded az az hogy minden ismétlem minden patkánál üljön le. ha ez kifogástalanul megy akkor engedd el. Labdát dobj az útra stb és úgy is próbáld.. Persze ne forgalmas helyen..
2012. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ezt mér eddig is gyakoroltuk, hogy leül és csak vezényszóra indulhat el. :)
2012. okt. 13. 20:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Nah az jó.. Akkor engedd el a kutyát és fussát az úton. Ha megáll akkor jó :) Ne akkor kezdj el futni amikor már leült az csalás :P
2012. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én erdős részen engedtem el először, nyakörvvel, bilétával. Igazából tudom, hogy nem szabad, de én akkor először és utoljára utána mentem és megfogtam.
2012. okt. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3 hónaposan az első séta alkalmával kivittem a szőlőbe és elengedtem. Igazából meg sem fordult a fejemben, hogy nem jön, egy kiskutya nagyon figyel arra, hogy ne maradjon le a falkától meg amúgy sem tudna úgy szaladni, hogy ne érjem utol. Érdemes minél hamarabb tudatosítani benne a póráz nélküli sétát, ma már 2 éves a kutyám és gond nélkül elsétál mellettem póráz nélkül bárhol(kutyakiállítástól kezdve belvároson át, szóval tényleg bárhol).

Egy tanács: ne csinálj ebből akkora nagy dolgot, ha izgulsz meg mondogatod magadban, hogy el fog menni a kutya, hát, akkor valóban el fog menni. Legyél határozott és magabiztos és akkor meg sem fordul majd a fejében, hogy otthagyjon.

2012. okt. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11 hónaposan vettem, egyik délután hoztam haza:) Aztán másnap reggel kimentünk a határba, ugy voltam vele lesz ami lesz elengedem, fussa ki magát. Szerintem még elhagyni sem tudtam volna:)) Mondjuk én az összes kutyámmal játszom amikor kinnt vagyunk. Az első 10 perc szimatolgatás, és utána játék, ezt tudják, és eszük ágában sincs elmenni.
2012. okt. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!